ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Başlıca özellikler

Aşağıdaki tabloda ESET Mail Security aracında bulunan özelliklerin listesi verilmektedir.

True 64 bit ürün çekirdeği

Ürün çekirdeği bileşenlerine daha yüksek performans ve istikrar kazandırır.

Zararlı yazılımlardan koruma

Zararlı yazılımlara karşı ödüllü ve yenilikçi bir savunma. Bu ileri düzey teknoloji, daha da iyi algılama oranları için bulut destekli tarama özelliğiyle saldırıları önler ve virüs, fidye yazılım, rootkit, solucan, casus yazılım dahil olmak üzere her türden tehdidi yok eder. Küçük boyutuyla, çok az miktarda sistem kaynağı tükettiğinden sistem performansından ödün verilmesine neden olmaz. Katmanlı güvenlik modeli kullanır. Her katman veya aşama bir dizi çekirdek teknolojiden yararlanır. Yürütme öncesi aşamada, UEFI Tarayıcı, Ağ Saldırısına Karşı Koruma, Tanınırlık ve Önbellek, Ürün İçi Sandbox (Korumalı alan), DNA Algılamaları gibi teknolojiler kullanılır. Yürütme aşamasında Exploit Engelleyici, Fidye Yazılımı Koruması, Gelişmiş Bellek Tarayıcısı ve Script Scanner (AMSI) gibi teknolojiler kullanılırken Yürütme sonrası aşamada Botnet Koruması, Bulut Zararlı Yazılıma Karşı Koruma Sistemi ile Sandboxing (Korumalı alan) kullanılır. Çekirdek teknolojilerden oluşan, çok çeşitli özellikler içeren bu set, benzersiz bir koruma düzeyi sağlar.

Antispam

Antispam tüm posta sunucuları için temel bir bileşendir. ESET Mail Security, çok yüksek yakalama oranlarıyla, spam ve kimlik avı girişimlerini önleyen ileri teknolojili antispam altyapısı sunar. ESET Mail Security, lider güvenlik testleri yetkilisi Virus Bulletin tarafından gerçekleştirilen spam filtreleme testini başarıyla tamamlamış ve birkaç yılı kapsayan bir dönem için VBSpam+ sertifikası kazanmıştır. Antispam altyapısı sıfır hatalı pozitifle %99,99 oranında spam yakalama sonucu elde ederek spam'e karşı korumada sektörde lider teknoloji haline gelmiştir. ESET Mail Security Antispam, algılamayı en üst düzeye çıkarmak için çeşitli teknolojileri (RBL ve DNSBL, Parmak İzi Alma, İtibar denetimi, İçerik analizi, Kurallar, manuel beyaz liste/kara liste, Geri yansıma koruması ve SPF ve DKIM kullanan ileti doğrulama) bir araya getirir. ESET Mail Security Antispam bulut tabanlıdır ve çoğu bulut veri tabanı ESET veri merkezlerinde bulunmaktadır. Antispam bulut hizmetleri, yeni bir spam'in ortaya çıkması durumunda daha kısa yanıt süresi sağlayan hızlı veri güncellemelerine izin verir.

Kimlik Avı Koruması

Kullanıcıların kimlik avıyla bilinen web sayfalarına erişmelerini engelleyen bir özellik. E-postalar kimlik avı web sayfalarına yönlendiren bağlantılar içerebilir ve ESET Mail Security gelen e-posta iletilerinin gövdesini ve konusunu bu tür bağlantıları (URL'leri) tespit etmek üzere inceleyen gelişmiş bir ayrıştırıcı kullanır. Bağlantılar, kimlik avı veri tabanlarıyla karşılaştırılır.

Kurallar

Kurallar, yöneticilerin şirket politikasına göre istenmeyen e-postaları ve ekleri filtrelemesine olanak tanır. Yürütülebilir dosyalar, multimedya dosyaları, parola korumalı arşivler gibi ekler. Filtrelenmiş e-posta mesajları ve ekleriyle karantinaya alma, silme, bildirim gönderme veya etkinliklere giriş yapma gibi farklı işlemler gerçekleştirilebilir.

Syslog sunucusuna aktar (Arcsight)

Posta sunucusu koruması günlüğünün içeriklerinin Micro Focus ArcSight gibi günlük yönetimi çözümleriyle birlikte kullanılmak üzere Common Event Format (CEF) biçimindeki syslog sunucusunda yinelenmesine olanak tanır. Olaylar SmartConnector aracılığıyla ArcSight'a veya dosyalara aktarılabilir. Bu, güvenlik olaylarının merkezi olarak izlenmesi ve yönetilmesi için uygun bir yol sağlar. Özellikle ESET Mail Security çözümüne sahip olan çok sayıda Microsoft Exchange Server'ın bulunduğu karmaşık bir altyapınız varsa bu işlevden yararlanabilirsiniz.

Microsoft 365 posta kutusu taraması

Karma Exchange ortamı kullanan işletmeler için, bulutta posta kutularını tarama becerisi sağlar.

ESET LiveGuard Advanced

ESET Cloud-based service. Şüpheli e-posta iletisi, gelişmiş zararlı yazılım algılama altyapılarıyla analiz için otomatik olarak ESET Mail Security sunucusuna gönderilir. Daha sonra, ESET LiveGuard Advanced, analizin sonucunu alır ve şüpheli e-posta iletisi bu sonuca göre yönetilir.

Web arabirimi içeren Posta karantinası yöneticisi

Yönetici karantinaya alınan nesneleri inceleyebilir ve silmeye veya serbest bırakmaya karar verebilir. Bu özellik, yönetim aracını kullanmayı kolaylaştırır.

Karantina web arabirimi içeriğin uzaktan yönetilmesine olanak tanır. Yöneticileri seçilebilir ve/veya erişim atanabilir. Ayrıca kullanıcılar, yalnızca kendi iletilerine erişim sahibi olarak, Posta Karantinası Web arabiriminde oturum açtıktan sonra kendi spam iletilerini görebilir ve yönetebilir.

Posta Karantinası raporları

Karantina raporları, karantinaya alınan tüm e-posta iletileri hakkında seçili kullanıcıları veya yöneticileri bilgilendirmek amacıyla gönderilen e-postalardır. Ayrıca bu kişilerin karantinaya alınan içeriği uzaktan yönetmesine de olanak tanır.

İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması

İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması, yöneticilere seçili posta kutularını manuel olarak tarama veya iş saatleri dışında tarama programlama seçeneği sunar. Posta kutusu veri tabanı tarayıcısı, HTTP/HTTPS üzerinden Microsoft Exchange Server'a bağlanmak için EWS (Exchange Web Servisleri) API'sini kullanır. Ayrıca tarayıcı, performansı artırmak için tarama işlemi sırasında paralellik özelliğini kullanır.

ESET Kümesi

ESET Kümesi, birden çok sunucunun tek bir konumdan yönetilmesine olanak tanır. Microsoft Windows Server için ESET File Security ürününe benzer bir şekilde, sunucu düğümlerini kümeye dahil etmek, bir yapılandırmayı küme üyesi olan tüm düğümlere dağıtabilme becerisi sayesinde yönetimi kolaylaştırır. ESET Kümesi, gri listeye alınan veri tabanlarını ve Yerel posta karantinası içeriklerini senkronize etmek için de kullanılabilir.

Tarama dışı tutma işlemlerini yerine getirir

Belirli işlemleri Zararlı Yazılıma Karşı Koruma erişim taramasının dışında bırakır. Zararlı Yazılıma Karşı Koruma erişim temelli tarama, belirli durumlarda çakışmalara neden olabilir; örneğin, yedekleme veya sanal makineleri canlı taşıma işlemi sırasında. Tarama dışı bırakılan işlemler, potansiyel çakışma riskini en düşük düzeye indirir ve tarama dışı bırakılan uygulamaların performansını iyileştirerek işletim sisteminin genel performansı ve istikrarı üzerinde olumlu bir etki yaratır. Bir işlemin / uygulamanın tarama dışında bırakılması kendisine ait yürütülebilir dosyanın (.exe) tarama dışında bırakılmasıdır.

eShell ESET Shell

eShell 2.0 şu anda ESET Mail Security aracında kullanılabilir. eShell ileri düzey kullanıcılara ve yöneticilere ESET sunucu ürünlerini yönetmek için daha kapsamlı seçenekler sunan komut satırı denetim arabirimidir.

ESET PROTECT

Çeşitli görevlerin zamanlanması becerisiyle birlikte ESET PROTECT ile daha iyi entegrasyon. Daha fazla bilgi için, bkz. ESET PROTECT Çevrimiçi yardım.

Bileşen tabanlı yükleme

Yükleme işlemi, ürünün yalnızca seçili bölümlerini içerecek şekilde özelleştirilebilir.

Sahte gönderen koruması

Bir e-postanın gönderen bilgilerinde sahtecilik yapmayı içeren ve gönderen sahteciliği olarak bilinen yaygın bir uygulamaya karşı koruma sağlayan yeni bir özellik. E-posta alıcısı genellikle, geçerli bir göndereni sahtesinden ayırt edemez. Bunun nedeni, e-postanın genellikle yasal bir kaynaktan gönderilmiş gibi görünmesidir. Gelişmiş ayarlar'da Gönderen sahteciliğine karşı koruma'yı etkinleştirip yapılandırabilir veya özel kurallar oluşturabilirsiniz.

DKIM imzalama

ESET Mail Security giden e-posta mesajları için güvenliği daha da geliştirmek üzere bir DKIM imzalama özelliği sağlar. İstemci sertifikasını seçin ve DKIM imzası ile imzalanacak olan e-posta başlıklarını belirtin. Her etki alanı için DKIM imzasını birden çok etki alanına özel olarak yapılandırabilirsiniz.

Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi

ESET PROTECT ürününde, güvenlik risklerine karşı savunmasız olabilecek yüklü yazılımları tespit etmek için sunucunuzda ESET Mail Security ile rutin bir tarama ayarlamanıza olanak tanıyan bir özelliktir. Yama yönetimi, sistemlerin ve uygulamaların bilinen güvenlik açıklarına ve kötüye kullanımlara karşı güvende olmasını sağlamaya yardımcı olur. Gerçek yama manueldir ve yamanın ne zaman gerçekleşeceği konusunda size tam kontrol sağlar. Tüm bunlar, uygulama güncellemelerinin ve güncelleme kaynaklı davranışların neden olduğu olası hizmet kesintilerini ortadan kaldırarak koruma ve kesintisiz çalışma süresi sağlama arayışındadır. ESET Mail Security teknolojisi ESET Endpoint Security ile karşılaştırıldığında aşağıdaki alanlara yönelik olarak ayarlanmıştır:

Yama yönetimi yalnızca manuel olarak gerçekleştirilebilir

Çalışan uygulama işlemi sonlandırması, yükseltme görevi alındıktan 60 saniye sonra gerçekleşir

Yama işlemini tamamlamak için cihaz yeniden başlatma isteklerinin otomatik çözümü yoktur