ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Yerel karantina

Yerel karantina, karantinaya alınan e-postaları depolamak için yerel dosya sistemini ve dizin olarak bir SQLite veri tabanını kullanır. Depolanan karantina e-posta dosyaları ve veri tabanı dosyaları güvenlik açısından şifrelenir. Bu dosyalar, C:\ProgramData\ESET\ESET Mail Security\MailQuarantine altındadır (Windows Server 2012'de).


note

Varsayılan C: sürücüsünden farklı bir diskte depolanan dosyaları karantinaya almak istiyorsanız, ESET Mail Security yüklemesi sırasında, Veri klasörünü tercih ettiğiniz yol ile değiştirin.

Yerel karantina özellikleri:

SPAM ve karantinaya alınan e-posta iletileri, Exchange posta kutusu veri tabanında değil, yerel bir dosya sisteminde depolanır.

Yerel olarak depolanan karantinaya alınmış e-posta dosyalarını şifreler ve sıkıştırır.

Posta karantina yöneticisine alternatif olarak Posta Karantinası Web arabirimi.

Belirtilen bir e-posta adresine zamanlanmış görev olarak Posta Karantinası raporları gönderir.

Karantinaya alınmış e-posta dosyalarını karantina penceresinden kaldırır (varsayılan olarak 21 gün sonra) ve bunları bir dosya sisteminde belirtilen gün sayısının ardından otomatik olarak silinene kadar depolar.

Eski e-posta dosyalarını otomatik olarak siler (varsayılan olarak üç gün sonra). Daha fazla bilgi için Dosya depolaması ayarları bölümüne bakın.

Kaldırılan karantina e-posta dosyalarını eShell kullanarak (bu dosyaların henüz dosya sisteminden silinmediğini varsayarak) yeniden yükleyebilirsiniz.

Karantinaya alınan e-posta mesajlarını incelemenize ve bunlar için silme veya serbest bırakma kararı vermenize olanak tanır. Yerel olarak karantinaya alınan e-posta mesajlarını görüntülemek ve yönetmek için ana program penceresinden Posta Karantina yöneticisini veya Posta Karantinası web arabirimini kullanabilirsiniz.


note

Yerel karantinayı kullanmanın bir dezavantajı vardır: ESET Mail Security uygulamasını Hub Aktarımı Sunucusu rolüne sahip birden çok sunucuda çalıştırmanız halinde, her bir sunucunun Yerel karantinasını ayrı ayrı yönetmeniz gerekir. Ne kadar çok posta sunucunuz varsa yönetmeniz gereken karantina sayısı o kadar artar.