ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Yönetici ayarlarını karantinaya alma

Ana bilgisayar adresi

İstemci Erişim Sunucusu (CAS) rolüne sahip Exchange Server'ınız yerel olarak mevcutsa otomatik olarak görüntülenir. Alternatif olarak, CAS rolü ESET Mail Security yazılımının yüklendiği aynı sunucuda yoksa ancak Active Directory (AD) içerisinde bulunabiliyorsa, ana bilgisayar adresi otomatik olarak görüntülenir. Görüntülenmezse, ana bilgisayar adını manuel olarak girebilirsiniz. Otomatik algılama Uç Aktarım Sunucu rolünde çalışmaz. IP adresi desteklenmiyorsa, CAS sunucusunun ana bilgisayar adını kullanmanız gerekir.

Kullanıcı adı

Karantinaya alınan iletileri depolamak için oluşturduğunuz tahsis edilmiş karantina kullanıcı hesabı (veya erişim yetkisi üzerinden bu posta kutusuna erişimi olan bir hesap). Etki alanının parçası olmayan Uç Aktarım Sunucusu rolünde, e-posta adresinin tamamını kullanmak (örneğin main_quarantine@company.com) gerekir.

Parola

Karantina hesabınızın parolasını girin.

SSL kullan

Exchange Web Hizmetleri (EWS) IIS'te SSL Gerektir olarak ayarlanmışsa, bu seçeneğin etkinleştirilmesi gerekir. SSL etkinse, Exchange Server sertifikası ESET Mail Security yazılımına sahip sisteme aktarılmalıdır (Exchange Server rollerinin farklı sunucularda olması halinde). EWS ayarları Sites/Default web site/EWS/SSL Settings konumunda IIS içinde bulunabilir.


note

Exchange Web Services (EWS) IIS'te SSL gerektirmeyecek şekilde yapılandırıldığında, yalnızca SSL kullan seçeneğini devre dışı bırakın.

Sunucu sertifikası hatalarını yoksay

Şu durumları yoksayar: self-signed, wrong name in certificate, wrong usage, expired.