ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Karantina posta kutusu ve Microsoft Exchange karantinası

Yerel karantinayı kullanmamaya karar verirseniz, iki seçeneğiniz vardır: Karantina posta kutusu veya MS Exchange karantinası. Hangisini seçerseniz seçin, posta kutusuna sahip ayrı bir kullanıcı oluşturmanız gerekir (örneğin main_quarantine@company.com). Bu posta kutusu, karantinaya alınan e-posta iletilerinin depolanması için kullanılacaktır. Posta karantina yöneticisi, karantinadaki öğeleri görüntülemek ve yönetmek için de bu kullanıcıyı ve posta kutusunu kullanır. Bu kullanıcının hesap ayrıntılarını Karantina yöneticisi ayarlarında belirtmeniz gerekir.


note

Karantina posta kutusu/Microsoft Exchange karantinasının Yerel karantina ile karşılaştırıldığında bir avantajı vardır: Posta karantina öğeleri Hub Aktarım Sunucusu rolüne sahip kaç sunucu olursa olsun, tek bir yerden yönetilir. Yerel karantinasının aksine, Karantina posta kutusu/MS Exchange karantinası, SPAM ve karantinaya alınan e-posta iletileri Exchange posta kutusu veri tabanlarında depolanır. Karantina posta kutusuna erişimi olan bir kullanıcı karantinaya alınan iletileri yönetebilir.

Karantina posta kutusu ile MS Exchange karantinasını karşılaştırırken, her iki seçenek de karantinaya alınan iletileri depolamak için temel mekanizma olarak ayrı bir posta kutusu kullanır, ancak ikisinin e-posta iletilerini posta kutusuna iletme şeklinde küçük farklar vardır. Karantina posta kutusu ve MS Exchange karantinası:

Posta kutusunu karantinaya al

ESET Mail Security ek bilgiler ve ek olarak orijinal e-postalarla birlikte ayrı bir sarmalayıcı oluşturur ve bunu posta kutusuna gönderir.

İleti karantina adresini belirtin (örneğin main_quarantine@company.com).


important

Karantina posta kutusu olarak Yönetici kullanıcı hesabını kullanmanızı önermeyiz.

MS Exchange karantinası

Microsoft Exchange Server e-postayı posta kutusuna iletmekten kendisi sorumludur. Posta kutusu Active Directory'de kuruluş düzeyinde Karantina olarak ayarlanmalıdır (aşağıda listelenen bir PowerShell komutu ile).


note

Varsayılan olarak dahili karantina, Microsoft Exchange içerisinde etkin değildir. Bunu etkinleştirmediğiniz sürece Exchange Management Shell'i açmanız ve aşağıdaki komutu girmeniz gerekir (Name@domain.com yolunu özel posta kutunuzun halihazırdaki adresiyle değiştirin): Set-ContentFilterConfig -QuarantineMailbox name@domain.com

ESET Mail Security Microsoft Exchange karantina sistemini kullanır (bu, Microsoft Exchange Server 2010 ve daha üzeri sürümler için geçerlidir). Bu durumda, Exchange'in dahili mekanizması etkilenmiş olabilecek iletileri ve İSTENMEYEN POSTALARI depolama için kullanılır.