ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Kullanıcı Posta Karantinası Web arabirimi

Size bir web arabirimine erişim izni verildi. Bu arabirimde spam, gönderen sahteciliği veya kimlik avı gibi karantinaya alınan iletileri ve yönetici tarafından oluşturulan kurallara göre filtrelenen iletileri yönetebilirsiniz. Normalde yalnızca, sizin e-posta adresinize gönderilen ve karantinaya alınan iletileri görebilirsiniz. Ancak diğer kullanıcıların karantinaya alınan iletilerini yönetme izniniz varsa bu kullanıcıların iletilerini de görürsünüz. İletileri alıcılara göre ayırt edebilirsiniz. Örneğin, alıcıya göre iletileri filtrelemek için arama işlevini kullanın.

Serbest bırakma, silme veya işlem yapmama gibi seçenekleri bir veya birden çok iletide uygulayabilirsiniz. İşlemlerin kullanılabilirliği erişim düzeyine ve kural ayarlarına bağlıdır, örneğin, belirli türdeki iletileri serbest bırakamayabilir veya silemeyebilirsiniz.

Yönetici erişimine sahipseniz, tüm kullanıcılar için karantinaya alınan iletilerin tümünü görebilir ve herhangi bir işlem yapabilirsiniz.

Karantinaya alınan iletilerinizi yönetme

Posta Karantinası Web arabirimi, karantinaya alınan posta içeriklerinizin tümünü görüntülemenize olanak sağlar. Yetkilendirilen erişime veya hatta yönetici erişimine sahipseniz karantinaya alınan diğer iletileri de görürsünüz.

idh_xmon_quarantine_web_user

Pencerenin sol alt köşesinde sayfa başına (sayfa boyutu) giriş sayısını değiştirebilirsiniz.

Çok fazla ileti varsa üst taraftaki çubukta yer alan arama özelliğini kullanarak belirli bir e-posta için arama yapabilir veya içeriği Konu, Gönderen ya da Alıcıya göre filtreleyebilirsiniz (Alıcı yalnızca yetkilendirilen veya yönetici erişimi olan kullanıcılar için geçerlidir). Ayrıca, yalnızca belirli türden (spam, zararlı yazılım, kural, kimlik avı ve gönderen sahteciliği) bir iletinin gösterilmesi için onay kutularını kullanabilirsiniz.

Sınıflandırma sırasında hatalı pozitif sonucu olarak karantinaya alınan bir iletinin serbest bırakılması (teslim edilmesi) için sağ taraftaki radyo düğmelerini kullanıp Serbest bırak seçeneğini belirleyebilirsiniz. İletiyi silmek için Sil işlemini seçin.

Birden çok iletiyi uygun işlemle tek seferde seçebilirsiniz. Seçiminiz tamamlandığında Gönder öğesini tıklayın.

Serbest bırakılmak üzere işaretlenen iletiler posta kutunuza veya yetkilendirilen erişiminiz varsa ve iletileri diğer kullanıcılar için serbest bırakıyorsanız orijinal alıcının posta kutusuna teslim edilir. Silinmek üzere işaretlenen iletiler karantinadan kalıcı olarak kaldırılır.


note

Her iki işlem de (Serbest bırakma ve Silme), Gönder seçeneğinin tıklanmasının ardından geri alınamaz.

Gönder'i tıkladığınızda görünüm otomatik olarak yenilenir, ancak görünümü web tarayıcınızdaki Yenile düğmesini kullanarak veya klavyenizde F5 tuşuna basarak manuel olarak da yenileyebilirsiniz.


note

Yönetici olmayan kullanıcıların serbest bırakmasına izin verilen karantina öğesi türleri:

Spam

Gönderen tarafından taklit edilen e-postalar

Kural türü tespitleri (Karantina mesajı eylemi için Kullanıcılar tarafından serbest bırakılabilir seçeneği etkinleştirilmiş olarak)

Yönetici olmayan kullanıcıların şunları serbest bırakmasına izin verilmez:

Zararlı yazılım

Kimlik avı

Kural türü tespitleri (Karantina mesajı eylemi için Kullanıcılar tarafından serbest bırakılabilir seçeneği etkinleştirilmeden)

Serbest bırakmanıza izin verilmeyen karantinaya alınmış öğeleri serbest bırakmanız gerekiyorsa yöneticinizden yardım isteyin.

Karantinaya alınan mesajları düzenli olarak silmeniz gerekmez. Bu mesajlar, yönetici tarafından belirlenen bir sürenin sonunda otomatik olarak kaldırılır.


note

Posta Karantinası Web arabiriminden tamamen çıkış yapmak için web tarayıcı pencerenizi kapatmalısınız. Aksi halde, önceki ekrana geri dönmek için Karantina görünümüne git öğesini tıklatın.