ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Posta Karantinası raporlarını gönder - zamanlanan görev

Posta karantinası raporları, ESET Mail Security tarafından karantinaya alınan e-posta iletileri hakkında seçili kullanıcı ve yöneticileri bilgilendirmek amacıyla gönderilen bildirim e-postalarıdır. Raporlar, sizin ve Posta karantinası raporlarını alan kullanıcıların hatalı pozitif (FP) e-posta iletisini doğrudan silmesine veya serbest bırakmasına (teslim etmesine) olanak tanıyan bağlantılar içerir. Kurallar tarafından filtrelenen veya Antivirus koruması tarafından Posta karantinasına alınan belirli iletilerin teslim edilmesine sıradan kullanıcılar için izin verilmez.

İki tür Posta Karantinası raporu vardır: kullanıcı ve yönetici. Yönetici raporu, tüm kullanıcılar için mesajları içerir (karantinanın tamamı). Kullanıcı Posta Karantinası raporu, yalnızca zamanlanmış görevde yapılandırıldığı şekilde belirli kullanıcı mesajlarını içerir.


example

Karantina raporlarını göndermeye başlamak için zamanlanan bir görev oluşturun (Araçlar > (Zamanlayıcı > Görev Ekle) ve Posta karantinası raporlarını gönder veya Posta karantinası yönetici raporları gönder görev türünü seçin. Alıcıları seçerken bağlı posta kutuları kullanılabilir posta kutuları listesine dahil edilir.

Posta karantinası raporları gönder / Posta karantinası yönetici raporları gönder görevi, belirtilen zamanlanan göreve uygun olarak e-posta üzerinden bir Posta Karantina raporu gönderir. Kullanıcı Posta Karantinası raporuna bir örnek:

idh_scheduler_task_qreports_user

Ayrıca Posta Karantina raporu, Kullanıcı Posta Karantinası Web arabirimine (açık online görüntüleyici) bir bağlantı da içerir.


note

Posta Karantinası raporlarını gönder görevi, yalnızca Yerel karantina'yı kullandığınızda geçerli olur. Karantina posta kutusu ve MS Exchange karantinası ile kullanamazsınız.

Gönderen adresi

Posta Karantina raporunun göndericisi olarak gösterilecek bir e-posta adresi belirtin.

Rapordaki maksimum kayıt sayısı

Rapor başına kayıt sayısını sınırlandırabilirsiniz. Varsayılan sayı 50'dir.

Web URL'si

Bu URL Posta Karantinası raporuna eklenir. Böylece alıcının Posta Karantinasının web arabirimine erişmek için bu bağlantıyı tıklaması yeterli olacaktır.

Alıcılar

Posta Karantinası raporlarını alacak olan kullanıcıları seçin. Belirli alıcılar için posta kutularını seçmek üzere Düzenle seçeneğini tıklayın (bağlı posta kutuları da desteklenir).


note

Posta karantinası raporu, yalnızca karantinaya alınan mesajlar varsa gönderilir. Karantina boşsa veya son rapordan bu yana yeni öğe yoksa rapor gönderilmez. Posta karantina raporu gönderildiğinde, yalnızca son rapordan bu yana yeni eklenen öğeleri içerir (karantina içeriğinin tamamını içermez).


example

Anaç: Posta karantina raporlarını kendinize düzenli bir şekilde göndermek veya halihazırda posta karantinasında depolanmakta olan spam iletileri hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için zamanlanan bir görev oluşturun.

Araçlar > Zamanlayıcı > Görev ekle bölümüne gidip sihirbazı açın.

Görev adını yazın ve açılır menüden istediğiniz görev türünü seçin:

Posta karantina raporları gönder (rapor yalnızca söz konusu kullanıcının spam iletilerini içerir) veya Posta karantinası yönetici raporları gönder (rapor karantinanın tamamındaki tüm iletileri içerir). İleri seçeneğini tıklayın.

Görevin çalıştırılmasını istediğiniz zamanı belirtmek için seçeneklerden birini belirleyin: Örneğin, Haftalık olarak, saat 10.00.00, Cuma günü.

Gönderen adresini belirtin (administrator@mydomain.com).

Listeden Alıcıları seçmek için Düzenle'yi tıklayın. Posta Karantinası raporlarını alacak olan kullanıcıların posta kutularını seçin.