ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Görev türü

Yapılandırma sihirbazı, bir zamanlanan görevin her Görev türü için farklıdır. Görev adını girin ve açılır menüden istediğiniz Görev türünü seçin:

Harici uygulama çalıştır - Harici bir uygulamanın yürütülmesini zamanlar. Zamanlanmış görevi şu şekilde çalıştırmak için belirli bir hesabı kullanabilirsiniz: Görevi belirli hesap altında çalıştır seçeneği).

Günlük bakımı - Günlük dosyaları, silinen kayıtlardan kalanları da içerir. Bu görev, etkin çalışma sağlamak için günlük dosyalarındaki kayıtları düzenli olarak optimize eder.

Sistem başlangıcında dosya denetimi - Sistem başlangıcında veya oturum açıldığında çalıştırılmasına izin verilen dosyaları denetler.

Bilgisayar durumunun sistem görüntüsünü oluştur - ESET SysInspector bilgisayar sistem görüntüsünü oluşturur; sistem bileşenleri (örneğin, sürücüler, uygulamalar) hakkında ayrıntılı bilgi toplar ve her bileşenin risk düzeyini değerlendirir.

İsteğe bağlı bilgisayar taraması - Yerel olarak veya bir ağ paylaşımında (NAS gibi paylaşılan depolama alanı) depolanan dosya ve klasörleri tarayın. Zamanlanmış görevi şu şekilde çalıştırmak için belirli bir hesabı kullanın: Görevi belirli hesap altında çalıştır seçeneği).

Güncelleme - Algılama altyapısının ve program modüllerinin güncellenmesi için bir güncelleme görevini zamanlar.

Posta kutusu veri tabanı taraması - Bir Veri tabanı taraması zamanlamanıza ve taranacak öğeleri seçmenize olanak tanır. Temelde bir İsteğe bağlı veri tabanı taramasıdır.


note

Posta kutusu veri tabanı korumasını etkinleştirdiyseniz, bu görevi yine de zamanlayabilirsiniz, ancak Posta kutusu veri tabanı taraması - Bir hata nedeniyle tarama kesintiye uğradı hata iletisi ana GUI'nin Tarama bölümünde görüntülenir. Bunu önlemek için, Posta Kutusu Veri tabanı taramasının çalışmak üzere zamanlandığı süre boyunca Posta kutusu veri tabanı korumasının devre dışı bırakıldığından emin olun.

Posta karantina raporlarını gönder - Posta Karantinası raporunun e-posta ile gönderilmesi görevini zamanlar.

Posta karantinası yönetici raporları gönder - Bir Posta Karantinası raporunun e-posta ile gönderilmesini zamanlar.

Posta sunucusu koruma raporu gönder - Bir Posta sunucusu koruma raporu zamanlar.

Arka plan taraması - Exchange Server'a, gerektiğinde veri tabanı arka plan taraması çalıştırma seçeneği sunar.

Hyper-V taraması - Hyper-V içindeki sanal disklerin taramasını zamanlar.

Office 365 taraması - Office 365 Hybrid ortamları için bir tarama zamanlar.

Oluşturulduktan sonra görevi devre dışı bırakmak için, Etkin seçeneğinin yanındaki anahtarı tıklayın. Görevi daha sonra etkinleştirmek için Zamanlayıcı görünümündeki onay kutusunu tıklayın. İleri'yi tıklayarak sonraki adıma geçin.