ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Gelişmiş ayarlar

İhtiyaçlarınıza göre genel ayarları ve seçenekleri yapılandırabilirsiniz. Soldaki menü, şu kategorilerden oluşur:

Sunucu

ESET Mail Security korumasının Microsoft Exchange Server'ınızla entegrasyonunu yönetin. Posta kutusu veri tabanı koruması, Posta aktarımı koruması veya DKIM imzalama entegrasyonunu etkinleştirdiğinizde her koruma türü için ayarlara ilgili bölümlerinden erişebilirsiniz.

Computer

İstenmeyen türde olabilecek, güvenilir olmayan, şüpheli uygulamaların algılanmasını ve Anti-Stealth korumasını etkinleştirin veya devre dışı bırakın. İşlemlerin veya dosya ve klasörlerin istisnalarını belirtin. Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması, ThreatSense parametrelerini, Bulut tabanlı koruma (ESET LiveGrid®) , Kötü amaçlı yazılım taramaları (İsteğe bağlı bilgisayar taraması ve diğer tarama seçenekleri), Hyper-V tarama and HIPS.

Güncelle

Profil, algılama altyapısı yaşı, modül geri alımı için sistem görüntüleri, güncelleme türü, özel güncelleme sunucusu, bağlantı/proxy sunucusu, güncelleme aynası, güncelleme dosyalarına erişim, HTTP sunucu, ağ bağlantısı için kullanıcı hesabı ayrıntılar gibi güncelleme seçeneklerini yapılandırın.

Ağ erişimi koruması

Ağ korumasını yönetin - Ağ bağlantısı profili, Ağ saldırısı koruması (IDS), Deneme yanılma saldırılarına karşı koruma ve Botnet koruması.

Web ve e-posta

Protokol filtrelemesi ve istisnaları (Hariç tutulan uygulamalar ve IP adresleri), SSL/TLS protokol filtreleme seçenekleri, E-posta istemci koruması (entegrasyon, e-posta protokolleri, uyarılar ve bildirimler), Web erişim koruması (HTTP/HTTPS web protokolleri ve URL adresi yönetimi) ve e-posta istemcisi Kimlik Avı korumasını yapılandırmanıza olanak tanır.

Aygıt denetimi

Entegrasyonu etkinleştirin ve Aygıt kontrol Kuralları ve Gruplarını yapılandırın.

Araçların yapılandırılması

ESET CMD, ESET RMM, WMI sağlayıcı, ESET PROTECT tarama hedefleri, Windows Güncellemesi bildirimleri, Günlük dosyaları, E-posta bildirimleri, Tanılama, Küme gibi araçları özelleştirmenize olanak tanır.

Bağlanabilirlik

Gerekirse Proxy sunucu ayarlarını belirtin.

Kullanıcı arabirimi

Ana program penceresini, lisans bilgilerini, parola korumasını, eShell yürütme politikasını ve diğer bilgileri yapılandırın.

Bildirimler

Masaüstünde gösterilecek veya uygulama durumları, masaüstü bildirim, etkileşimli uyarılar ve yönlendirme için e-posta ile gönderilecek bildirimleri yapılandırın.