ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Aygıt denetimi

ESET Mail Security, otomatik aygıt (CD/DVD/USB/) denetimi sağlar. Bu modül; genişletilmiş filtreleri/izinleri taramanıza, engellemenize veya ayarlamanıza ve bir kullanıcının belirli bir aygıta erişme ve aygıtta çalışma yetkisini tanımlamanıza olanak tanır. Bilgisayar yöneticisi, istenmeyen içerik bulunduran aygıtların kullanımını engellemek istiyorsa bu özellik faydalı olabilir.


note

Aygıt denetimini, Sisteme tümleştir düğmesini kullanarak etkinleştirdiğinizde ESET Mail Security Aygıt denetimi özelliği etkinleşir. Ancak bu değişikliğin geçerli olması için sisteminizin yeniden başlatılması gerekir.

Aygıt denetimi etkin hale gelerek ayarları düzenlemenize olanak tanır. Mevcut bir kural tarafından engellenen bir aygıt algılanırsa, bildirim penceresi görüntülenir ve aygıta erişim verilmez.

Kurallar

Aygıt denetimi kuralı, kural ölçütlerini karşılayan bir aygıt bilgisayara bağlandığında gerçekleştirilecek olan eylemi tanımlar.

Gruplar

Düzenle seçeneğini tıkladığınızda, Aygıt gruplarını yönetebilirsiniz. Yeni bir Aygıt grubu oluşturun ya da listeye aygıt eklemek veya listeden aygıt kaldırmak için mevcut bir aygıtı seçin.


note

Günlük dosyaları'nda aygıt denetimi günlük girişlerini görüntüleyebilirsiniz.