ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Kimlik avı web koruması

Kimlik avı terimi sosyal mühendisliği (kullanıcıların gizli bilgilerini elde etmek için kandırılması) kullanılan bir suç eylemine karşılık gelir. Kimlik avının amacı genellikle banka hesabı numaraları, PIN numaraları ve diğer bilgiler gibi hassas verilere erişmektir.

ESET Mail Security kimlik avı korumasını içerir. ESET Mail Security uygulamasında Kimlik Avı Korumasını etkinleştirmenizi kesinlikle öneririz. ESET Mail Security ürününde Kimlik Avı koruması hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bilgi bankası makalemize bakın.

Tespit edilen bir kimlik avı web sitesine eriştiğinizde web tarayıcınızda şu iletişim kutusu görüntülenir. Web sitesine yine de erişmek istiyorsanız Tehdidi yoksay seçeneğini tıklayın (önerilmez).

web_phishing


note

Beyaz listeye eklenen potansiyel kimlik avı web sitelerinin süreleri varsayılan olarak birkaç saatten sonra dolar. Bir web sitesine kalıcı olarak izin vermek için URL adresi yönetimi aracını kullanabilirsiniz.

Kimlik avı sitesi bildir

Kimlik avı yaptığını veya başka kötü amaçlı yazılım içerdiğiniz düşündüğünüz şüpheli bir web sitesiyle karşılaşırsanız bu durumu analiz etmesi için ESET'e bildirebilirsiniz. Bir web sitesini ESET'e göndermeden önce aşağıdaki ölçütlerden birine veya birden fazlasına uyduğundan emin olun:

web sitesi hiç algılanmamış,

web sitesi tehdit olarak yanlışlıkla algılanmış. Bu durumda Kimlik avını hatalı pozitif olarak bildirebilirsiniz.

Alternatif olarak, web sitesini e-posta ile de gönderebilirsiniz. E-postanızı samples@eset.com adresine gönderin. Açıklayıcı bir konu kullanmayı ve web sitesiyle ilgili mümkün olduğunca fazla bilgi (örneğin, hangi web sitesinden bu web sitesine geldiğiniz, web sitesini nasıl duyduğunuz vs.) eklemeyi unutmayın.