ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET LiveGuard Advanced

ESET LiveGuard Advanced yeni ve daha önce görülmemiş tehdit türlerini algılamak için ESET'in gelişmiş Bulut tabanlı teknolojisini kullanarak ek bir güvenlik katmanı sunar. Bu ücretli bir hizmettir, ESET LiveGrid® ürününe benzer olmakla birlikte ESET LiveGuard Advanced size yeni tehditlerin yol açtığı olası sonuçlara karşı korunma avantajını sağlar. ESET LiveGuard Advanced Şüpheli kod veya davranış algıladığı zaman, bunu geçici olarak ESET LiveGuard Advanced karantinasına alarak başka tehdit etkinliklerinin gerçekleşmesini engeller.

Şüpheli bir örnek (dosya veya e-posta iletisi) otomatik olarak ESET Bulutu'na gönderilir, burada ESET LiveGuard Advanced sunucusu en yeni kötü amaçlı yazılım algılama altyapılarını kullanarak örneği analiz eder. Dosyalar veya e-postalar ESET LiveGuard Advanced karantinasındayken ESET Mail Security, ESET LiveGuard Advanced sunucusundan gelecek sonuçları bekler.

Analiz tamamlandıktan sonra ESET Mail Security, gözlemlenen örneğin davranışının özetini içeren bir rapor alır. Örneğin zararsız olduğu kanıtlanırsa ESET LiveGuard Advanced karantinasından çıkarılır, aksi halde karantinada tutulur. Yanlış tespit olması halinde ve dosya veya e-postanın bir tehdit olmadığından eminseniz ESET Mail Security aracı ESET LiveGuard Advanced sunucusu sonuçlarını almadan önce dosyayı ESET LiveGuard Advanced karantinasından manuel olarak çıkarabilirsiniz.

Örnekler için ESET LiveGuard Advanced sonuçları genellikle e-posta mesajları için birkaç dakika içinde gelir. Ancak varsayılan bekleme aralığı 5 dakika olarak ayarlanmıştır. Nadir durumlarda, ESET LiveGuard Advanced sonuçları bekleme aralığı içinde gelmediğinde, ileti serbest bırakılır. Aralığı tercih ettiğiniz süreye ayarlayabilirsiniz (1 dakikalık artışlarla, 5 - 60 dakika arasındaki herhangi bir sayı).

edtd

ESET LiveGuard Advanced özelliği, etkinleştirme durumundan bağımsız olarak ESET Mail Security ürününde görünür. Lisansınız yoksa, ESET LiveGuard Advanced özelliği etkin olmaz. ESET LiveGuard Advanced lisansı ESET PROTECT tarafından yönetilir ve etkinleştirme bir ilke kullanılarak ESET PROTECT üzerinden gerçekleştirilmelidir.

ESET LiveGuard Advanced özelliğini etkinleştirmenizin ardından, kendi ESET LiveGuard Advanced profiliniz ESET LiveGuard Advanced sunucusunda oluşturulur. ESET LiveGuard Advanced ürününüz tarafından gönderilen tüm ESET Mail Security örnek analizi sonuçları bu profilde depolanır.

ESET LiveGuard Advanced özelliğini çalışır hale getirmek için aşağıdakileri karşılamanız gerekir:

ESET Mail Security üzerinden yönetilir ESET PROTECT

ESET Mail Security, ESET LiveGuard Advanced lisansı kullanılarak etkinleştirilir

ESET LiveGuard Advanced Ürününüzde ESET Mail Security ilkesini kullanarak ESET PROTECT özelliğini etkinleştirin

Daha sonra ESET LiveGuard Advanced özelliğinin tüm avantajlarından yararlanabilir, aynı zamanda bir örnek dosyasını ESET LiveGuard Advanced analizi için manuel olarak gönderebilirsiniz.