ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bulut tabanlı koruma

ESET LiveGrid® çeşitli bulut tabanlı teknolojilerden oluşan gelişmiş bir erken uyarı sistemidir. Bilinirliğe dayalı ortaya çıkan tehditleri algılamaya yardımcı olur ve beyaz liste kullanarak tarama performansını geliştirir. Yeni tehdit bilgileri, gerçek zamanlı olarak buluta aktarılır; bulut, ESET Malware Research Lab'in daima zamanında yanıt vermesine ve tutarlı koruma sağlamasına olanak tanır. Kullanıcılar ESET LiveGrid® içinden kullanılabilir ek bilgiler alarak programın arabirimindeki ya da içerik menüsündeki çalışan işlemlerin ve dosyaların bilinirliğini denetleyebilir.

ESET Mail Security uygulamasını yüklerken aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

ESET LiveGrid® ürününü etkinleştirmemeye karar verebilirsiniz. Yazılımda herhangi bir işlevsellik kaybı olmaz, ancak bazı durumlarda ESET Mail Security ürünü yeni tehditlere, algılama altyapısı veri tabanı güncellemesine göre daha yavaş bir şekilde yanıt verebilir.

ESET LiveGrid® ürününü, yeni tehditler ve bu yeni tehlikeli kodun nerede bulunduğu hakkındaki bilgileri anonim olarak gönderecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu dosya ayrıntılı analiz için ESET'e gönderilebilir. Bu tehditlerin incelenmesi, ESET'in kendi tehdit algılama becerilerini güncellemesine yardımcı olacaktır.

ESET LiveGrid® yeni algılanan tehditlerle ilişkili olarak bilgisayarınız hakkında bilgi toplar. Bu bilgiler, tehdidin görüldüğü dosyanın bir örneğini veya kopyasını, o dosyanın yolunu, dosya adını, tarih ve saatini, tehdidin bilgisayarınızda hangi işlem yoluyla göründüğünü ve bilgisayarınızın işletim sistemi hakkındaki bilgileri içerebilir.

Varsayılan olarak ESET Mail Security, şüpheli dosyaların analizi için ESET Virüs Laboratuvarı'na gönderilecek şekilde yapılandırılmıştır. .docx veya .xlsx gibi uzantılara sahip dosyalar daima hariç tutulur. Siz veya şirketinizin göndermek istemediği belirli dosyalar varsa, onların uzantılarını da ekleyebilirsiniz.

ESET LiveGrid® Bilinirlik sistemini etkinleştirin (önerilir)

ESET LiveGrid® bilinirlik sistemi, taranan dosyaları buluttaki beyaz ve kara listelerde yer alan öğelerden oluşan veri tabanıyla karşılaştırarak ESET anti-malware çözümlerinin etkisini artırır.

ESET LiveGrid® Geri bildirim sistemini etkinleştirin

Veriler, daha ayrıntılı inceleme için ESET Research Lab gönderilir.

Kilitlenme raporlarını ve tanılama verilerini gönder

Kilitlenme raporları, modüller veya bellek dökümleri gibi verileri gönderin.

Anonim istatistikleri gönder

ESET'in; sisteminizle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere tehdit adı, tarih, algılama saati, algılama yöntemi ve ilişkili meta veriler, taranan dosyalar (karma, dosya adı, dosyanın kaynağı, telemetri), engellenen ve şüpheli URL'ler, ürün sürümü ve yapılandırması gibi yeni algılanan tehditler hakkında anonim bilgiler toplamasına izin verir.

İletişim e-posta adresi (isteğe bağlı)

İletişim e-posta adresiniz şüpheli dosyalar arasına eklenebilir ve analiz için daha fazla bilgi gerekmesi durumunda sizinle iletişim kurma amacıyla kullanılabilir. Daha fazla bilgi gerekmedikçe ESET'ten bir yanıt almayacağınızı lütfen unutmayın.

arrow_down_businessÖrneklerin Gönderimi

ESET LiveGuard Advanced

ESET LiveGuard Advanced Web Konsolu kullanarak bir istemci makinede ESET PROTECT hizmetini etkinleştirmek için. ESET PROTECT Web Konsolunda yeni bir ilke oluşturun veya mevcut bir ilkeyi düzenleyin ve ESET LiveGuard Advanced kullanmak istediğiniz makinelere atayın.