ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Často kladené otázky

Kategorie často kladených otázek:

Aplikace

Účet

Licence

Zařízení


Aplikace

Zapomněl jsem PIN k aplikaci ESET HOME

Pokud jste zapomněli PIN k aplikaci ESET HOME, aplikaci odinstalujte a znovu nainstalujte. Odinstalováním aplikace ESET HOME nepřijdete o žádná data.

Co je "push notifikace"?

Push notifikace jsou krátké zprávy, které se zobrazují na mobilním zařízení.

Jsou aplikace a portál ESET HOME bezplatné?

Ano, použití ESET HOME je zcela zdarma.


Účet

Nechci dostávat speciální nabídky. Jak se mám odhlásit z odběru?

V aplikaci ESET HOME ťukněte na menu nebo v portálu klikněte na uživatelské jméno, přejděte do části Můj účet a odškrtněte pole u možnosti Chci prostřednictvím elektronických kanálů

Na konci každého newsletteru od společnosti ESET najdete tlačítko Zrušit odběr.

Co se stane s mými zařízeními, pokud zruším účet ESET HOME?

Zařízení budou odpojena od ESET HOME, ale licence zůstanou aktivované a ochrana zařízení bude zachována. Sdílená ochrana a další sdílené služby budou ale deaktivovány.

Obdržel jsem hlášení: "Zaznamenali jsme neobvyklé přihlášení do vašeho účtu. Prosím, zkontrolujte všechna přihlášená zařízení." Co bych měl dělat?

Pro zlepšení zabezpečení účtu, ESET HOME detekuje IP adresu přihlášeného zařízení. Pokud se IP adresa změní, obdržíte výše uvedenou zprávu. Může to znamenat, že se někdo přihlásil k vašemu účtu z jiného zařízení nebo se změnila vaše IP adresa. Pokud máte dynamickou IP adresu nebo nemáte statickou IP adresu, může se vaše IP adresa každý den měnit v závislosti na vašem poskytovateli internetu a jeho zásadách.

V historii přihlášení mám místa, na kterých jsem nikdy nebyl/a.

Určení polohy podle geolokace je vázané na přidělené geograficky umístěné IP adresy. Oznámená poloha nemusí souhlasit s fyzickou polohou, kde došlo k přihlášení do vašeho účtu ESET HOME. Poloha určená geolokací závisí na IP adrese poskytovatele internetu.


Licence

Kde se najdu správu licencí?

License management je součástí portálu ESET HOME.

Co dělat v případě, kdy je licence nadužívána nebo zneužitá?

Prostudujte si kapitolu: Co dělat v případě nadužité/zneužité licence.

Co dělat v případě, kdy je u mé licence zobrazen stav "Čekám na ověření"?

Pokoušíte se ověřit svou licenci pomocí odkazu e-mailové zprávy déle než 1 hodinu po obdržení. Ve svém účtu ESET HOME v části Licence klikněte na Zobrazit všechny licence > Otevřít správu licence a přejděte dolů na Znovu zaslat ověřovací e-mail.

Co dělat v případě, kdy je licence pozastavená?

Produkt ESET aktivovaný pozastavenou licencí nebude dostávat aktualizace. Pro vyřešení problémů s licencí vám doporučujeme zkontrolovat platební údaje nebo se obrátit na prodejce licence. Další informace najdete v článku ESET Databáze znalostí Jak vyřešit problém s pozastavenou licencí prostřednictvím ESET HOME a produktů ESET pro domácnost (článek nemusí být dostupný ve všech jazycích).

Je licence ESET zdarma?

Produkty ESET se všemi funkcemi nejsou zdarma. Pokud se rozhodujete, zda si zakoupíte bezpečnostní produkt ESET a chcete si tyto funkce vyzkoušet, stáhněte si zkušební verzi produktu, která je s placenou verzí téměř shodná a je na omezenou dobu zdarma.

Některé zdroje mohou na internetu poskytovat licenční klíče ESET "zdarma", ale pamatujte:

Kliknutí na reklamu "Licence ESET zdarma" může ohrozit váš počítač nebo zařízení a může vést k infikování malwarem. Malware může být skryt i v neoficiálních videích na YouTube, webech, které zobrazují reklamy a vydělávají peníze na základě vašich návštěv atd. Obvykle se jedná o past.

ESET může a umí deaktivovat pirátské licence.

Použití pirátského licenčního klíče není v souladu s Licenčním ujednáním s koncovým uživatelem, které instalací produktu ESET přijímáte.

Licence ESET nakupujte pouze prostřednictvím oficiálních kanálů, jako jsou www.eset.com, distributoři nebo prodejci ESET (nekupujte licence z neoficiálních webů třetích stran, jako jsou eBay, nebo sdílené licence od třetích stran).

Produkt ESET si můžete stáhnout zdarma. Přesto aktivace během instalace vyžaduje platný licenční klíč ESET (software si můžete stáhnout a nainstalovat, ale bez aktivace můžete používat pouze omezenou sadu funkcí.

Nesdílejte svoji licenci na internetu ani na sociálních médiích (mohla by se rozšířit).

Na kolika zařízení je moje licence používána?

Viz Využití licence.

Kde mohu spravovat nastavení automatického prodloužení platnosti licence?

Informace naleznete v kapitole Automatické prodloužení platnosti licence.

Další časté dotazy k licencování

Často kladené otázky týkající se licencí k domácím produktům ESET najdete v článku ESET Databáze znalostí (článek nemusí být dostupný ve všech jazycích).


Zařízení

Pokud mám více licencí, kde si mohu zobrazit, kolik zařízení mám chráněno a jakou licencí?

V části Licence klikněte na Zobrazit všechny licence > Otevřít správu licence. V části Využití licence najdete všechna zařízení chráněná konkrétní licencí. Uvidíte zde pouze zařízení připojená k účtu ESET HOME.

Své zařízení nevidím v části Zařízení, ale je plně chráněno.

Vaše zařízení je pravděpodobně aktivováno licencí, která není přidána v části Licence. Po přidání licence do portálu ESET HOME bude vlastníkovi licence odeslán e-mail s odkazem pro potvrzení vlastnictví. Je na majiteli licence, zda vám umožní její správu.

Jak mohu odpojit zařízení, ale nedeaktivovat ochranu?

Chcete-li zařízení pouze odpojit od ESET HOME, proveďte to přímo ve svém produktu ESET. Pokud nejste vlastníkem účtu, požádejte vlastníka licence o odpojení zařízení.

Jak mohu připojit své zařízení ke svému účtu ESET HOME?

Přečtěte si informace uvedené v kapitole Přidání zařízení.