ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Často kladené otázky

Kategorie často kladených otázek:

Aplikace

Účet

Předplatné

Zařízení


Aplikace

Zapomněl jsem PIN k aplikaci ESET HOME

Pokud jste zapomněli PIN k aplikaci ESET HOME, aplikaci odinstalujte a znovu nainstalujte. Odinstalováním aplikace ESET HOME nepřijdete o žádná data.

Co je "push notifikace"?

Push notifikace jsou krátké zprávy, které se zobrazují na mobilním zařízení.

Jsou aplikace a portál ESET HOME bezplatné?

Ano, použití ESET HOME je zcela zdarma.


Účet

Zapomněl jsem přihlašovací údaje k ESET HOME. Co mám dělat?

Pokud jste zapomněli přihlašovací údaje k ESET HOME přečtěte si kapitolu Zapomněli jste heslo k účtu ESET HOME?.

Co dělat, když mé heslo bylo prozrazeno?

Pokud se vaše heslo objevilo v některé z databází uniklých údajů dostupné na internetu, postupujte podle pokynů v kapitole Prozrazené heslo.

Nechci dostávat speciální nabídky. Jak se mám odhlásit z odběru?

V aplikaci ESET HOME ťukněte na menu nebo v portálu klikněte na uživatelské jméno, přejděte do části Můj účet a odškrtněte pole u možnosti Chci prostřednictvím elektronických kanálů

Na konci každého newsletteru od společnosti ESET najdete tlačítko Zrušit odběr.

Co se stane s mými zařízeními, pokud zruším účet ESET HOME?

Zařízení budou odpojena od ESET HOME, ale ochrana zařízení zůstane zachována. Sdílená ochrana a další sdílené služby budou deaktivovány.

Obdržel jsem hlášení: "Zaznamenali jsme neobvyklé přihlášení do vašeho účtu. Prosím, zkontrolujte všechna přihlášená zařízení." Co bych měl dělat?

Pro zlepšení zabezpečení účtu, ESET HOME detekuje IP adresu přihlášeného zařízení. Pokud se IP adresa změní, obdržíte výše uvedenou zprávu. Může to znamenat, že se někdo přihlásil k vašemu účtu z jiného zařízení nebo se změnila vaše IP adresa. Pokud máte dynamickou IP adresu nebo nemáte statickou IP adresu, může se vaše IP adresa každý den měnit v závislosti na vašem poskytovateli internetu a jeho zásadách.

V historii přihlášení mám místa, na kterých jsem nikdy nebyl/a.

Určení polohy podle geolokace je vázané na přidělené geograficky umístěné IP adresy. Oznámená poloha nemusí souhlasit s fyzickou polohou, kde došlo k přihlášení do vašeho účtu ESET HOME. Poloha určená geolokací závisí na IP adrese poskytovatele internetu.

Proč na svém účtu ESET HOMEnevidím bezpečnostní funkce Rodičovská kontrola a Ochrana identity?

Ochrana identity a Rodičovská kontrola nejsou součástí předplatného ESET Small Business Security. Chcete-li aktivovat Identity Protection (v současné době k dispozici pouze pro zákazníky v USA) a Rodičovskou kontrolu, zakupte příslušné předplatné a přidejte jej do svého účtu ESET HOME.


Předplatné

Jak mohu obnovit nebo přidat další zařízení ke svému předplatnému?

Předplatné můžete kdykoli obnovit, rozšířit nebo upgradovat podle pokynů v kapitole Automatické prodloužení platnosti předplatného. Další informace o automatickém prodloužení platnosti předplatného ESET a jak aktualizovat informace o platební kartě najdete v článku naší Databáze znalostí.

Kde je Správa předplatného?

Správa předplatného je integrována v portálu/aplikaci ESET HOME.

Co mám dělat v případě nadužívaného nebo zneužitého předplatného?

Další informace naleznete v kapitole Co dělat v případě nadužívaného/zneužitého předplatného.

Co dělat, když stav mého předplatného je stále „Čekám se na ověření“?

Pokoušíte se ověřit své předplatné pomocí odkazu ve vaší e-mailové adrese více než 1 hodinu po obdržení e-mailu. Ve svém účtu ESET HOME v části Předplatné klikněte na Zobrazit všechna předplatná > Otevřít předplatné a posuňte se dolů na Znovu zaslat odkaz pro ověření.

Co dělat, když je moje předplatné označeno jako pozastavené?

Produkty ESET aktivované pozastaveným předplatným již nedostávají aktualizace. Doporučujeme, abyste zkontrolovali své platební údaje nebo se obrátili na prodejce předplatného a problém s předplatným vyřešili. Pro více informací navštivte náš článek v Databázi znalostí.

Je předplatné ESET zdarma?

Placené předplatné produktů ESET není zdarma. Pokud se rozhodujete, zda si koupit bezpečnostní řešení ESET, můžete využít zkušební verzi, která je téměř stejná, jako verze aktivovaná placeným předplatným. Po určitou dobu budete mít tuto verzi zdarma.

Některé zdroje mohou na internetu poskytovat aktivační klíče ESET "zdarma", ale pamatujte:

Kliknutí na reklamu "předplatné ESET zdarma" může ohrozit váš počítač nebo zařízení a může vést k infikování malwarem. Malware může být skryt i v neoficiálních videích na YouTube, webech, které zobrazují reklamy a vydělávají peníze na základě vašich návštěv atd. Obvykle se jedná o past.

ESET může a umí deaktivovat pirátské předplatné.

Použití pirátského aktivačního klíče není v souladu s Licenčním ujednáním s koncovým uživatelem, které instalací bezpečnostní aplikace ESET přijímáte.

Předplatné ESET nakupujte pouze prostřednictvím oficiálních kanálů, jako jsou www.eset.com, distributoři nebo prodejci ESET (nekupujte předplatné z neoficiálních webů třetích stran, jako jsou eBay, nebo sdílená předplatná od třetích stran).

Bezpečnostní aplikaci ESET si můžete stáhnout zdarma, ale pro její aktivaci během instalace je vyžadován platný aktivační klíč ESET (aplikaci můžete nainstalovat, ale bez aktivace nebudou fungovat všechny funkce).

Nesdílejte svoje předplatné na internetu ani na sociálních médiích (mohlo by se rozšířit).

Jak se moje předplatné používá?

Viz Využití předplatného.

Další časté dotazy k předplatnému

Pro více informací přejděte do ESET Databáze znalostí, kde najdete nejčastější dotazy k předplatnému produktů pro domácnosti.


Zařízení

Mohu zobrazit počet aktivovaných a dostupných zařízení/serverů, abych věděl, kolik zařízení mohu ještě chránit v rámci daného předplatného?

Informace o počtu aktivovaných zařízení/serverů v rámci daného předplatného se zobrazuje v detailu předplatného.

Jak si mohu po zakoupení stáhnout/nainstalovat bezpečnostní řešení ESET?

ESET můžete nainstalovat podle následujících kroků:

1.Odinstalujte všechny dříve nainstalované produkty ESET.

2.Přihlaste se ke svému účtu ESET HOME nebo si jej vytvořte.

3.Začněte instalovat bezpečnostní řešení ESET na své zařízení.

Přečtěte si článek v Databázi znalostí kde najdete názorné instrukce týkající se instalace a aktivace bezpečnostního řešení pro systém Windows.

Kde zjistím, kolik zařízení je aktivováno s konkrétním předplatným, pokud mám více než jedno předplatné?

V sekci Předplatné klikněte na Zobrazit všechna předplatná > Otevřít předplatné. Všechna zařízení chráněná vaším předplatným najdete v sekci Zařízení. Zde uvidíte pouze zařízení připojená k účtu ESET HOME.

Své zařízení nevidím v části Zařízení, ale je plně chráněno.

Vaše zařízení je pravděpodobně aktivováno předplatným, které není přidáno v části Předplatné. Po přidání předplatného do portálu ESET HOME bude jeho vlastníkovi odeslán e-mail s odkazem pro potvrzení vlastnictví. Je na majiteli předplatného, zda vám umožní jeho správu.

Jak mohu odpojit zařízení, ale nedeaktivovat ochranu?

Zařízení můžete odpojit od předplatného v produktu ESET. Pokud nejste ESET HOME vlastníkem účtu, požádejte vlastníka, aby odpojil vaše zařízení, případně odinstalujte bezpečnostní řešení ESET ze zařízení.

Jak mohu připojit své zařízení ke svému účtu ESET HOME?

Viz kapitola Připojení zařízení k účtu ESET HOME.