ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Görevler

ESET PROTECT Server'ı, istemci bilgisayarları ve onların ESET ürünlerini yönetmek için Görevler'i kullanabilirsiniz. Görevler rutin işleri otomatik hale getirebilir. Sık karşılaşılan senaryoları kapsayan önceden tanımlı görevlerden oluşan bir kümeyi kullanabilir veya özel ayarları olan özel bir görev oluşturabilirsiniz. Görevleri kullanarak istemci bilgisayarlardan bir eylem isteyin. Bir görevi başarılı bir şekilde çalıştırmak üzere görev için ve görevin kullanacağı nesneler (cihazlar) için yeterli erişim haklarına sahip olmanız gerekir. Erişim haklarıyla ilgili daha fazla bilgi için izin listesine bakın.

İki ana görev kategorisi vardır: İstemci Görevleri ve Sunucu Görevleri.

Gruplara veya tek tek bilgisayarlara İstemci Görevleri atayabilirsiniz. Oluşturulduktan sonra görev, Tetikleme kullanılarak yürütülür. Bir İstemci Görevi, yapılandırılmış birden fazla tetiklemeye sahip olabilir. Bir istemcideki ESET Management Agent, ESET PROTECT Server'a bağlandığında istemci görevleri istemcilere dağıtılır. Bu nedenle, görev yürütme sonuçlarının ESET PROTECT Server'a iletilmesi biraz zaman alabilir.

Sunucu görevleri, ESET PROTECT Server tarafından kendi üzerinde veya diğer cihazlarda yürütülür. Sunucu görevleri herhangi bir istemciye veya istemci grubuna atanamaz. Her sunucu yapılandırılmış bir tetikleyici içerebilir. Görevin çeşitli olaylarla çalıştırılması gerekiyorsa, her tetikleyici için ayrı bir sunucu görevi olmalıdır.

Yeni bir görevi iki şekilde oluşturabilirsiniz:

Yeni >add_new_defaultİstemci Görevi'ni veya add_new_defaultSunucu Görevi'ni tıklayın.

Sol taraftan istenen görev türünü seçtikten sonra Yeni >add_new_defaultİstemci Görevi'ni veya add_new_defaultSunucu Görevi'ni tıklayın.

Aşağıdaki önceden tanımlı görevler işlemlerinizi kolaylaştırmak için kullanılabilir (her Görev Kategorisi Görev Türlerini içerir):

arrow_up_business Tüm Görevler