ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ürün güncellemesini kontrol edin

Ürün güncellemesini kontrol et görevi, yönetilen bilgisayarlarda ESET güvenlik ürünü yükseltmelerinin (otomatik güncellemeler) kontrol edilmesini zorunlu kılar:


note

Desteklenen ESET güvenlik ürünleri:

Windows için ESET Endpoint Antivirus/Security sürüm 10.1 ve üzeri

Microsoft Windows Server için ESET Server Security sürüm 11.0 ve üzeri

ESET güvenlik ürününün daha yeni bir sürümü varsa indirilir.

ESET güvenlik ürünü yükseltmesi bilgisayarın yeniden başlatılmasını gerektirir, ancak hemen başlatmayı gerektirmez (yeniden başlatma işlemi zorlanmaz). ESET PROTECT yöneticisi, Bilgisayarı Kapat İstemci Görevi'ni seçili Bilgisayarları yeniden başlat onay kutusunu kullanarak bilgisayarı Web Konsolu'ndan yükseltmeyi zorlayabilir ve uzaktan yeniden başlatabilir.

Önceki ESET güvenlik ürünü, yeniden başlatılana kadar tamamen işlevsel kalır. Yükseltme, bilgisayarın yeniden başlatılmasından sonra gerçekleşir.

Yeni bir İstemci Görevi oluşturmak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Görevler > Yeni > add_new_defaultİstemci görevi'ne tıklayın.

Görevler'i tıklayın ve istenen görev türünü seçin, Yeni > add_new_defaultİstemci Görevi'ni tıklayın.

Bilgisayarlar'da hedef cihazı tıklayın, icon_tasks Görevler > add_new_defaultYeni Görev'i seçin.

Temel

Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.

Ayarlar


note

Ayarlar bu görev için kullanılamaz.

Özet

Yapılandırılan ayarların özetini gözden geçirip Bitir'i tıklatın. İstemci Görevi artık oluşturulmuştur ve bir pencere görüntülenir:

İstemci Görevi Hedeflerini (bilgisayarlar veya gruplar) ve Tetiklemeyi belirtmek için Tetikleme Oluştur'u (önerilir) tıklayın.

Kapat'ı tıkladığınızda daha sonra bir Tetikleyici oluşturabilirsiniz: İstemci Görev örneğini tıklayın ve açılır menüden restart_default Şurada çalıştır'ı seçin.

client_task_finish

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.