ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Modül Güncellemesinin Geri Alınması

Modül güncellemesinin sorunlara neden olduğu veya güncellemenin tüm istemcilere uygulanmasını istemediğiniz durumlarda, (örneğin, test amaçlı veya sürüm öncesi güncellemeler kullanırken, Modül Güncellemelerini Geri Alma görevini kullanabilirsiniz. Bu görevi uygularken modüller önceki sürüme sıfırlanır.

Yeni bir İstemci Görevi oluşturmak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Görevler > Yeni > add_new_defaultİstemci görevi'ne tıklayın.

Görevler'i tıklayın ve istenen görev türünü seçin, Yeni > add_new_defaultİstemci Görevi'ni tıklayın.

Bilgisayarlar'da hedef cihazı tıklayın, icon_tasks Görevler > add_new_defaultYeni Görev'i seçin.

Temel

Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.

Ayarlar

Modül güncellemesi geri alma ayarlarını özelleştirmek için bu bölümü genişletin.

Eylem

Güncellemeleri Etkinleştir - Güncellemeler etkinleştirilir ve istemci bir sonraki modül güncellemesini alır.

Geri Döndür ve Sonraki Süre Boyunca Güncellemeleri Devre Dışı Bırak - Güncellemeler Devre dışı bırakma aralığı açılır menüsünde belirtilen süre dilimi için devre dışı bırakılır (12, 24, 36 saat veya iptal edilene kadar).


important

İptal edilene kadar seçeneği güvenlik riski taşıdığı için bunu kullanırken dikkatli olun.

Özet

Yapılandırılan ayarların özetini gözden geçirip Bitir'i tıklatın. İstemci Görevi artık oluşturulmuştur ve bir pencere görüntülenir:

İstemci Görevi Hedeflerini (bilgisayarlar veya gruplar) ve Tetiklemeyi belirtmek için Tetikleme Oluştur'u (önerilir) tıklayın.

Kapat'ı tıkladığınızda daha sonra bir Tetikleyici oluşturabilirsiniz: İstemci Görev örneğini tıklayın ve açılır menüden restart_default Şurada çalıştır'ı seçin.

client_task_finish

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.