ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Agent'ı yükseltme

Agent'ı yükseltme görevini kullanarak ESET Management Agent'ı en son sürüme yükseltebilirsiniz.

 

ESET PROTECT yönetilen bilgisayarlarda ESET Management Agent'ların otomatik olarak yükseltilmesini destekler.

Yeni bir İstemci Görevi oluşturmak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Görevler > Yeni > add_new_defaultİstemci görevi'ne tıklayın.

Görevler'i tıklayın ve istenen görev türünü seçin, Yeni > add_new_defaultİstemci Görevi'ni tıklayın.

Bilgisayarlar'da hedef cihazı tıklayın, icon_tasks Görevler > add_new_defaultYeni Görev'i seçin.

Yükleme hatasını önlemek için ESET Management Agent ESET ürünlerini yüklemeden veya yükseltmeden önce aşağıdaki denetimleri yapar:

depoya erişilip erişilmediğini

istemci bilgisayarda yeterince (1 GB) boş alan varsa (Linux için kullanılamaz)

 

Temel

Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.

Ayarlar

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum seçeneğinin onay kutusunu işaretleyin. ESET ürünlerine ilişkin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'na bakın.

Yüklemenin ardından istemci bilgisayarın otomatik olarak yeniden başlatılmasını zorlamak için Gerektiğinde otomatik olarak yeniden başlat seçeneğinin yanındaki onay kutusunu seçin. Alternatif olarak, bu seçeneği işaretlenmemiş halde bırakıp istemci bilgisayarları manuel olarak yeniden başlatabilirsiniz. Yönetilen bilgisayarların yeniden başlatma/kapatma davranışını yapılandırabilirsiniz. Bilgisayarlar, bu ayarı destekleyen bir ESET güvenlik ürünü çalıştırmalıdır.

Özet

Yapılandırılan ayarların özetini gözden geçirip Bitir'i tıklatın. İstemci Görevi artık oluşturulmuştur ve bir pencere görüntülenir:

İstemci Görevi Hedeflerini (bilgisayarlar veya gruplar) ve Tetiklemeyi belirtmek için Tetikleme Oluştur'u (önerilir) tıklayın.

Kapat'ı tıkladığınızda daha sonra bir Tetikleyici oluşturabilirsiniz: İstemci Görev örneğini tıklayın ve açılır menüden restart_default Şurada çalıştır'ı seçin.

client_task_finish

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.