ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

SSS

SSS kategorileri:

Uygulama

Hesap

Abonelikler

Cihazlar


Uygulama

ESET HOME uygulaması PIN kodumu unuttum.

ESET HOME uygulamanıza erişim için PIN kodunu unuttuysanız uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeniz gerekir. Ancak ESET HOME uygulamanızı kaldırarak verilerinizin hiçbirini kaybetmezsiniz.

"Push bildirimleri" nedir?

Push bildirimleri, mobil cihazlarda açılan iletilerdir.

ESET HOME uygulamalar ve portal ücretsiz mi?

Evet, ESET HOME ücretsiz olarak kullanılabilir.


Hesap

ESET HOME kimlik bilgilerimi unuttum. Ne yapmalıyım?

ESET HOME kimlik bilgilerinizi unuttuysanız ESET HOME parolamı unuttum bölümümüzdeki talimatları okuyun.

Parolam sızdırıldığında ne yapmalıyım?

Parolanız çeşitli internet ihlallerinden gelen veri tabanlarından birinde göründüğünde Sızdırılmış parola bölümümüzdeki talimatları izleyin.

Özel teklifler almak istemiyorum; iletişim listesinden nasıl çıkabilirim?

ESET HOME Ürününde uygulamadaki menüye dokunun veya portalda kullanıcı adını tıklayın, Hesabım ayarlarına gidin ve Özel teklifler almak istiyorum... seçeneğinin işaretini kaldırın.

ESET'ten gelen tüm tanıtım e-postalarının alt kısmında bir Abonelikten çık düğmesi yer alır.

ESET HOME Hesabımı silersem cihazlarıma ne olur?

Cihazların ESET HOME ile bağlantısı kesilir, ancak etkin olmaya ve korunmaya devam ederler. Ancak, diğerleriyle paylaşılan koruma devre dışı bırakılır.

Aldığım mesaj: "Hesabınıza alışılmadık bir giriş algılandı. Lütfen giriş yapmış olan tüm cihazları inceleyin." Ne yapmalıyım?

Hesabınızın güvenliğini iyileştirmek için ESET HOME, giriş yaptığınız cihazın IP adresini tespit eder. Bu IP adresi değişirse yukarıdaki iletiyi alırsınız. Bu ileti, birinin farklı bir cihazdan hesabınıza giriş yaptığı veya IP adresinizin değiştirilmiş olduğu anlamına gelebilir. Dinamik IP adresiniz varsa veya statik IP adresiniz yoksa IP adresiniz, ISP'nize ve ISP ilkesine dayalı olarak her gün değişebilir.

Giriş geçmişimde hiçbir zaman gitmediğim yerler var.

Giriş yapma konumu coğrafi IP aramasına bağlıdır. Bu konumun, ESET HOME hesabınıza giriş yapmak için kullanılan cihaz konumu ile eşleşmesi gerekmez. Geçerli konum ISP'nizin IP adresine bağlıdır.


Abonelikler

Aboneliğimi nasıl yenileyebilirim veya aboneliğime nasıl ek cihazlar ekleyebilirim?

Otomatik Abonelik Yenileme konusundaki talimatları izleyerek aboneliğinizi istediğiniz zaman yenileyebilir, genişletebilir veya yükseltebilirsiniz.

Abonelik Yönetimi nerede?

Abonelik yönetimi ESET HOME portalıyla entegre edilir.

Aşırı kullanılmış veya sızdırılmış abonelik olması durumunda ne yapabilirim?

Bkz. Aşırı kullanılmış/sızdırılmış bir aboneliğiniz varsa ne yapmalısınız?

Abonelik durumum hala "Doğrulama için bekliyor" olarak gözüküyor.

Postayı aldıktan sonra 1 saatten uzun bir sürenin ardından e-posta adresinizdeki bağlantıyı kullanarak aboneliğinizi doğrulamaya çalışıyorsunuz. ESET HOME hesabınızda, Abonelikler bölümünde Tüm abonelikleri göster > Aboneliği aç‘a tıklayın ve sayfayı aşağı kaydırarak Doğrulama e-postasını yeniden gönder seçeneğine gidin.

Abonelik askıya alındı olarak etiketlendiğinde ne yapmam gerekir?

Askıya alınan bir abonelik tarafından etkinleştirilen ESET ürünleri artık güncelleme almayacaktır. Abonelik sorununu çözmek için ödeme ayrıntılarınızı kontrol etmenizi veya abonelik dağıtımcınızla iletişim kurmanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Bilgi Bankası makalemize bakın.

ESET aboneliği ücretsiz mi?

ESET ürünleri için tam abonelikler ücretsiz değildir. ESET güvenlik ürünü satın alıp almamaya karar verme aşamasında neredeyse tam abonelik gibi işlev gören ve belirli bir süre için ücretsiz olan bir deneme sürümü kullanabilirsiniz.

İnternet kaynakları size "ücretsiz" bir ESET etkinleştirme anahtarı sağlayabilir, ancak şunları unutmayın:

"Ücretsiz ESET aboneliği" reklamını tıklamak bilgisayarınızı veya cihazınızı tehlikeye atabilir ve cihazınıza zararlı yazılım bulaşmasına neden olabilir. Zararlı yazılımlar resmi olmayan YouTube videolarında veya ziyaretlerinize dayalı olarak para kazanmak amacıyla reklam gösteren web sitelerinde vs. gizlenebilir. Bunlar genellikle tuzaktır.

ESET, korsan abonelikleri devre dışı bırakabilir ve de bırakır.

Korsan bir etkinleştirme anahtarına sahip olmak, herhangi bir ESET ürününü yüklemek için kabul etmeniz gereken Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ne aykırıdır.

ESET abonelikleri yalnızca www.eset.com, ESET dağıtımcıları veya bayiler gibi resmi kanallar üzerinden satın almanız gerekir (eBay gibi resmi olmayan üçüncü taraf web sitelerinden abonelik veya bir üçüncü taraftan paylaşılan bir abonelik satın almayın).

ESET ürününü ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ancak yükleme sırasında etkinleştirme işlemi için geçerli bir ESET etkinleştirme anahtarı gereklidir (ürünü indirip yükleyebilirsiniz, ancak etkinleştirmeden çalışmayacaktır).

Aboneliğinizi internette veya sosyal medyada paylaşmayın (aboneliğiniz yayılabilir).

Aboneliğim nasıl kullanılır?

Bkz. Abonelik kullanımı.

Ek lisansla ilgili SSS'ler

Ev ürünleri lisansları ile ilgili SSS'ler için ESET Bilgi Bankası makalesine bakın.


Cihazlar

Satın aldıktan sonra ESET'i nasıl indirebilirim/yükleyebilirim?

Aşağıdaki talimatları izleyerek ESET'i yükleyebilirsiniz:

1.Önceden yüklenmiş herhangi bir ESET ürününün yüklemesini kaldırın.

2.ESET HOME hesabınıza giriş yapın veya bir hesap oluşturun.

3.ESET'i cihazınıza yüklemeye başlayın.

Windows ürün yüklemesi ve etkinleştirmesiyle ilgili görsel talimatlar için Bilgi Bankası makalemizi okuyun.

Birden fazla aboneliğim olursa belirli bir abonelikle etkinleştirilen cihaz sayısını nerede görebilirim?

Abonelikler'de Tüm abonelikleri göster > Aboneliği aç'ı tıklayın. Cihazlar bölümünde aboneliğinizle korunan tüm cihazları bulabilirsiniz. Burada yalnızca ESET HOME hesabına bağlanan cihazları görebilirsiniz.

Cihazlar bölümünde cihazımı göremiyorum, ancak tam olarak korunuyor.

Cihazınız büyük olasılıkla abonelik bölümüne eklenmemiş olan başka bir abonelikle etkinleştirilmiştir. Aboneliğinizi ESET HOME ürününe ekledikten sonra abonelik sahibine bir onay bağlantısı gönderilir. Size yönetim izni vermek, abonelik sahibinin kararına bağlıdır.

Cihazımın bağlantısını, korumayı devre dışı bırakmadan nasıl kesebilirim?

Cihazınızın abonelikle bağlantısını kesme işlemini ESET ürününüzden yapabilirsiniz. ESET HOME hesabının sahibi siz değilseniz hesap sahibinden cihazınızın bağlantısını kesmesini veya ESET ürününün yüklemesini cihazınızdan kaldırmasını isteyin.

Bir cihazı ESET HOME hesabıma nasıl bağlarım?

Cihazı ESET HOME hesabına bağlama bölümüne bakın.