ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Sızdırılan parola

ESET, hesabınızı saldırılara karşı korumaya yardımcı olmak için giriş yaptığınız her defasında veya yeni bir ESET HOME hesabı oluşturduğunuzda parolanızı veri ihlali veri tabanlarına karşı kontrol eder.

ESET HOME sizi geçerli ESET HOME hesap parolanızın bir veri ihlali veri tabanında görüldüğü konusunda sizi uyarırsa bu, parolanın ESET'ten sızdırılmış olduğu anlamına gelmez. Bunun anlamı, parolanızın çeşitli internet ihlallerinden gelen veri tabanlarından birisinde görülmüş olduğudur. Bu parola veri tabanları, saldırganların kullanımı için internette bulunabilir ve saldırganların hesap güvenliğinizi ihlal etmelerini kolaylaştırır.

Parolam sızdırılmışsa ne olur?

1.Parola oluşturun.


important

Parolanız en az 10 karakter uzunluğunda olmalı ve küçük harf, BÜYÜK HARF ile en az bir rakam içermelidir. Güçlü bir parola oluşturmak için ESET Parola oluşturucusunu kullanın.

2.Parolanız bir veri sızıntısına maruz kalırsa aynı parolanın kullanıldığı tüm hizmetler de risk altındadır. Bu parolayı yeni ve benzersiz bir parola ile değiştirmenizi kesinlikle öneririz. Tüm parolalarınızı güvenli bir şekilde korumak ve depolamak için ESET Password Manager kullanmaya başlayın.


important

ESET HOME hesabınızın güvenliğini artırmak için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmenizi öneririz.