ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Kullanım koşulları

15 Kasım 2023 tarihi itibarıyla | Kullanım Şartları'nın önceki sürümüne bakın | Değişiklikleri karşılaştırın

Bu Kullanım Şartları ("Şartlar") Einsteinova 24, 85101 Bratislava, Slovak Republic adresinde mukim ve Bratislava I. Bölge Mahkemesinin Ticari Sicil Kaydında Bölüm Sro, Giriş No 3586/B, İşyeri Sicil Numarası: 31333532 olan ESET, spol. s r. o. ("ESET" veya "Sağlayıcı") ile ESET HOME hizmetine (toplu olarak "Hizmetler") abonelik almayı talep eden bir doğal kişi olarak sizin ("Siz" veya "Kullanıcı") arasında, kullanımları için diğer hususların yanı sıra şartları ve koşulları belirleyen özel bir sözleşme oluşturmaktadır.

Hizmetlerden herhangi birini kullanmadan önce lütfen bu Şartları dikkatlice okuyun. Bu Şartlar; Sizin tarafınızdan seçilen katmana göre belirlenen Abonelik Ücretinin ilk ödemesinin yapılması üzerine, Hesabınızın başarıyla oluşturulduğunu belirtmek üzere Size onay gönderdiğimiz süreç boyunca ve sonrasında veya Hizmetlerden herhangi birini kullanmayı seçtiğinizde Sizin için bağlayıcı hale gelir. ESET, başarılı Hesap oluşturma işleminden sonra Size çeşitli Hizmetler sağlayabilir ve bunların bazıları yalnızca ilgili Hizmet için geçerli olan ek özel şartlara ("Özel Şartlar") tabi olabilir. Bu tür Özel Şartlar bu Şartlarla tutarsızsa Özel Şartların hükümleri öncelikli olacaktır. Bu Özel Şartları (varsa) aşağıda veya ESET Online Yardım üzerinden erişilebilen geçerli belgelerde ("belgeler") bulabilirsiniz. Bu Özel şartların kabulü Hizmet etkinleştirme sürecinin bir parçasıdır.

Hizmetlerimiz yalnızca yetişkinlere yöneliktir. On sekiz (18) yaşın altındaysanız Hesabı veya ilgili Hizmetleri yalnızca ebeveyninizin ya da yasal vasinizin gözetiminde oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

Hesabınız ve kullanımı

Hesap, ESET Hizmetleri'ne erişmenize ve bu hizmetleri kullanmanıza olanak sağlar. Bu Hizmetlerin çoğu ESET ürün lisansları ("Ürünler") ile ilgilidir ve Size bunları merkezi bir nokta olarak Hesabınız üzerinden cihazlarınızda yönetme olanağı tanır veya Ürünlerinizin yanı sıra Size ek işlevler sağlar. Hesap üzerinden sağlanan Hizmetlerin açıklamalarını aşağıda ve daha ayrıntılı spesifikasyonlarını geçerli belgelerde bulabilirsiniz.

Hizmetlerimizi kullanmak için kayıtlı ve etkinleştirilmiş bir Hesabınız olmalıdır ve internet tarayıcınız veya tahsis edilmiş bir mobil uygulama üzerinden bu Hesaba düzgün bir şekilde giriş yapmalısınız. Hesabın oluşturulması ücretsiz olsa da belirli Hizmetleri ve/veya belirli Ürünleri satın almanız ve bunları Hesabınız üzerinden kullanmak için ilgili işlevleri etkinleştirmeniz gerekebilir. Bu tür Ürünleri veya Hizmetleri ayrı bir ESET eStore platformu kullanarak veya iş ortaklarımızın platformunu kullanarak ve onların satın alma ve ödeme şartlarına tabi olarak satın alabilirsiniz. Ürünlerin ve uygulamanın kullanımı, ilgili Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'nin kabulüne tabidir ve ayrıca ek ön koşullar veya teknik gereksinimlere de tabi olabilir ve bunlar ilgili belgelerde bulunmakta ve ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Hesabı ve Hizmetleri kullanma hakkınız münhasır değildir, devredilemez ve bu Şartlar, Özel Şartlar (varsa) dokümantasyonda belirtilen koşullar ve sınırlandırmaların yanı sıra bu yasal belgelere uymanıza tabidir. Hizmetlerimizi ve Hesabımızı yalnızca ticari olmayan kişisel amaçlar için, geleneksel yöntemlerle ve yalnızca tasarlandıkları amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz. Ayrıca Hizmetleri kullanma hakkınız, Hizmet aboneliğinizin süresiyle veya Ürün lisanslarının geçerli olduğu süreyle sınırlı olabilir. ESET (veya sağlayıcıları ya da lisans sağlayıcıları) bu Şartlar veya Özel Şartlar tarafından Size açıkça verilmemiş olan tüm hakları saklı tutar.

Tüketici koruma mevzuatına uymak amacıyla, Size Hizmetleri ve ilgili elektronik içerikleri, Hesabınızı kaydettikten (ve ek ön koşulları yerine getirdikten) hemen sonra sağlamaya başlayabilmemiz için bize açık izninizi verirsiniz. Bize bu izni vererek bu Koşullara dayalı olarak oluşturulan sözleşmeden çekilme hakkınızı kaybedeceğiniz konusunda bilgilendirildiğinizi onaylarsınız.

Hesabın kullanımının yanı sıra bu Hesabın ve ilgili parolaların gizliliğini ve güvenliğini sağlamaktan Siz sorumlu olursunuz. Geçerli yasaların izin verdiği en geniş kapsamda, Hesabınız altında meydana gelen tüm etkinliklerden sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Hesabınız üzerinde kontrolü sağlamak ve herhangi birinin erişimine engel olmak amacıyla, parolalarınızı hiçbir kullanıcıya ifşa edemezsiniz ve Hesabınıza bağlı cihazlarınıza üçüncü tarafların erişimini kısıtlarsınız. Parolanızın başka bir kişiye ifşa edilmesi, Hesabınızın yetkisiz bir kişi tarafından kullanılması veya bu tür olaylara inanmanız için bir nedenin olması halinde bizimle hemen iletişime geçmekle yükümlüsünüz. Ayrıca, kayıt işlemi sırasında veya Hesabınız üzerinden ESET'e sağladığınız verilerin doğru ve güncel olduğundan emin olur ve "Hesabım" bölümündeki bilgileri güncelleyerek bu veriler üzerinde yapılan herhangi bir değişiklik hakkında bizi bilgilendirirsiniz.

Hizmetleri ve Hesabınızı (i) herhangi bir suç veya sahtekarlık faaliyeti ile bağlantılı durumlar dahil olmak üzere herhangi bir yasa dışı faaliyet için veya (ii) Hizmetlerimizi ve web sitelerimizi kesintiye ya da işlevsizliğe uğratacak veya zarar verebilecek herhangi bir şekilde, (iii) başkaları için zararlı olabilecek ya da (iv) bu Şartlara, Özel Şartlara ve dokümanlara aykırı olacak şekilde kullanamazsınız. ESET bu gibi durumlarda Hesabınızı sonlandırma, Hizmetlerin tedarikini durdurma veya tedariki sağlamayı reddetme hakkını saklı tutar. Ayrıca ESET, Hizmetlerin sağlanmasını durdurma veya Hesabın kayıtlı olduğu web sitesini iptal etme hakkını da saklı tutar. İptal edilen Hizmetler için ödeme yapmış olduğunuz durumlarda para iadesi alma hakkına sahip olursunuz.

Hesabınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Ancak lütfen bu işlemin bazı Hizmetleri kullanılamaz hale getireceğini lütfen unutmayın.

Elektronik İletişim

ESET; Hizmetlerin, Hesabın veya web sitemizin sağlanması süreci de dahil olmak üzere, bu Şartlar tarafından öne sürülen etkinliklerin gerçekleştirilmesi sürecinde Sizinle elektronik olarak iletişim kuracaktır. Size e-posta, Ürün veya Hesabınız üzerinden uygulama içi bildirimler gönderebilir veya iletişimi web sitemizde yayınlayabiliriz. Şartlar, Özel Şartlar veya Gizlilik Politikalarında yapılan değişikliklerle ilgili iletişimler, yanıtlamanız için sunulan tüm sözleşme teklifleri/kabuller ya da davetiyeler, bildirimler veya diğer yasal iletişimler dahil olmak üzere ESET'ten yasal iletişimleri elektronik ortamda almayı kabul edersiniz. Bu tür elektronik iletişimler, geçerli yasalarca özel olarak farklı bir iletişim biçimi gerektirmediği sürece yazılı olarak alınmış kabul edilecektir.

Güvenlik ve Veri Koruması

Tam adınız, ülkeniz, geçerli e-posta adresiniz Hesabın kaydı ve kullanımı için, ayrıca Hizmetlerin sağlanması ve devam ettirilmesi amacına yönelik olarak gereklidir ve bu nedenle bu Şartlara ve Özel Şartlara dayalı olarak Sizinle ESET arasında yapılan bir sözleşmenin yerine getirilmesi için gereklidir. Verileriniz toplanır ve ESET sunucularına veya iş ortaklarının sunucularına aktarılır. Veriler bu sunucularda; işlevselliği sağlamak, Hesabın ve Hizmetlerin kullanımını ve yetkilendirilmesini sağlamak, ESET'in yasal haklarının belirlenmesi, uygulanması ve savunulması amacıyla ve gerektiğinde size destek sunmak üzere işlenecektir.

Ayrıca, Hesabınız üzerinden kullanmayı seçtiğiniz Hizmetlere dayalı olarak ve bu Hizmetleri size sağlamak amacıyla Sizden veya Hesabınızla ilişkilendirilen Üründen ek verilerin toplaması gerekebilir.

ESET, Sizden veya Ürününüzden alınan ve aralarında kişisel verilerin de bulunabileceği verileri Gizlilik Politikamıza uygun olarak işler. Hesap kaydı sırasında bu bilgileri okumanız istenir. Hesap ve Hizmetler bağlamında verilerinizi nasıl işlediğimiz ya da veri öznesi olarak haklarınız hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunda bu bilgilere dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz Ürünler için ek gizlilik politikaları geçerli olabilir ve bu politikaları söz konusu Ürünle ilgili belgelerde bulabilirsiniz.

Fikri Mülkiyet Hakları

ESET veya ilgili sağlayıcıları; web sitesinde sağlanan yazılımların, uygulamanın ve Ürünlerin (topluca "Yazılım") veya web sitesinde bulunan tüm metinler, belgeler, resimler, logolar, simgeler, düğmeler veya veri tabanları gibi tüm diğer içeriklerin ("içerik") telif haklarının ya da diğer fikri mülkiyet haklarının sahipleridir ya da bu hakları ellerinde bulunduran taraflardır. Bu Şartlara ve Özel Şartlara uymanıza ve geçerli tüm ücretleri ödemenize tabi olarak, Yazılımı ve içerikleri kişisel olan ve ticari olmayan amaçlar için ve yalnızca bu Şartlar ve Özel Şartlar tarafından izin verildiği şekilde kullanmak amacıyla gerekli olduğu şekilde sınırlı, münhasır olmayan, alt lisanslara bölünemeyen ve devredilemez bir lisans verilir. Açıkça yazılı iznimiz olmadan, herhangi bir Hizmet içeriğini veya bölümünü (çerçeveleme tekniklerinin kullanımı da dahil olmak üzere) ayıklayamaz ya da yeniden kullanamazsınız. ESET ve sağlayıcıları bu Şartlar veya Özel Şartlar tarafından Size açıkça verilmemiş olan tüm hakları saklı tutar.

Ayrıca, tüm Ürünler ve Yazılım yalnızca, Ürün veya Hizmetle beraber sunulan ya da bunların kapsamında yer alan Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("EULA") hükümlerine uygun olarak kullanılabilir. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ile birlikte sağlanan Ürünler veya Yazılımlar, kullanıcı sözleşmeyi kabul etmeden yüklenemez.

Hesabınıza ve ilgili Hizmetlere erişmek ve kullanmak için uygulamamızı yüklemeyi seçerseniz bu Şartlara eklenmiş olan Ek 1'de yer alan uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi Sizin için geçerli olur.

Sorumluluk Reddi

KULLANICI OLARAK, HESABIN VE HİZMETLERİN AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR TÜRDE GARANTİ OLMAKSIZIN VE İLGİLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANDIĞINI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. SAĞLAYICI, ONUN ADINA LİSANS VEREN TARAFLAR VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİ YA DA TELİF HAKKI SAHİPLERİ, PAZARLANABİLİRLİK GARANTİSİ VEYA BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİSİ YA DA HESABIN VEYA HİZMETLERİN ÜÇÜNCÜ TARAF PATENTLERİNİ, TELİF HAKLARINI, TİCARİ MARKALARINI VEYA DİĞER HAKLARINI İHLAL ETMEMESİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA HİÇBİR AÇIK VEYA ZIMNİ BEYANDA BULUNMAZ VEYA GARANTİ VERMEZ. SAĞLAYICI VEYA HERHANGİ BİR TARAF HESAP VEYA HİZMETLERİN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINI VEYA HESABIN YA DA HİZMETLERİN İŞLEYİŞİNİN KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLACAĞINI GARANTİ ETMEZ. HEDEFLEDİĞİNİZ SONUÇLARA ERİŞMEK İÇİN HESABIN VEYA HİZMETLERİN SEÇİLMESİ VE KULLANILMASINA DAİR HER TÜRLÜ SORUMLULUĞUN VE RİSKİN TARAFINIZA AİT OLDUĞUNU KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

Bu Şartlar, burada özel olarak belirtilenlerin dışında Sağlayıcı ve onun adına lisans veren taraflar için hiçbir yükümlülük teşkil etmez.

Yükümlülüğün Sınırlandırılması

GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, SAĞLAYICI, SAĞLAYICININ ÇALIŞANLARI VEYA TAŞERONLARI HİÇBİR DURUMDA SÖZLEŞMEDEN, HAKSIZ FİİLDEN, İHMALDEN VEYA YÜKÜMLÜLÜK DOĞURAN BAŞKA BİR NEDENDEN ÖTÜRÜ OLUŞAN VEYA BUNLARDAN KAYNAKLANAN, HESABIN KULLANILMASINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ KÂR, GELİR, SATIŞ VEYA VERİ KAYBINDAN YA DA YEDEK PARÇA VEYA SERVİS ALINMASI MASRAFLARINDAN, MALA GELEN HASARLARDAN, KİŞİSEL YARALANMADAN, TİCARİ BİLGİLERİN KAYBINDAN YA DA ÖZEL, DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, EKONOMİK, TELAFİ GEREĞİ, CEZAİ, ÖZEL VEYA DOLAYLI HASARLARDAN ÖTÜRÜ, SAĞLAYICININ VEYA TAŞERONLARININ YA DA BAĞLI ŞİRKETLERİN BU GİBİ ZARARLARIN MÜMKÜN OLDUĞUNA DAİR HABERDAR EDİLMELERİ DURUMUNDA BİLE, SORUMLU TUTULAMAZLAR. BAZI ÜLKELERDE VE YARGI ALANLARINDA YÜKÜMLÜLÜKLERİN REDDİNE DEĞİL ANCAK SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERİLDİĞİNDEN, SAĞLAYICI, SAĞLAYICININ ÇALIŞANLARI VEYA TAŞERONLARI VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİN YÜKÜMLÜLÜĞÜ SÖZ KONUSU HİZMET VEYA HESAP İÇİN ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETLE SINIRLANDIRILMIŞTIR.

Ticari denetim uygunluğu

(a) Yazılımı doğrudan veya dolaylı olarak ihraç edemez, yeniden ihraç edemez, transfer edemez veya başka bir şekilde herhangi bir kişinin kullanımına sunamaz ya da ESET'i veya holding şirketlerini, bağlı şirketleri ve herhangi bir holding şirketinin bağlı şirketlerinin yanı sıra holding şirketleri tarafından kontrol edilen kuruluşları ("Bağlı Kuruluşlar"), aşağıdakileri içeren Ticari Denetim Kanunlarını ihlal eder bir durumda veya bu kanunlar nezdinde negatif sonuçlara maruz bırakacak bir şekilde kullanamaz ya da bunlardan herhangi biriyle sonuçlanabilecek bir edime dahil olamazsınız:

i. Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Birleşik Krallık, Avrupa Birliği veya Üye Ülkelerinden herhangi birinin ya da bu Şartlar nezdindeki yükümlülüklerinin yerine getirileceği veya ESET'in veya Bağlı Kuruluşlarından herhangi birinin dahil olduğu ya da faaliyet gösterdiği bir ülkenin hükümeti, eyaleti ya da yetkili düzenleme kurumu tarafından çıkarılan ya da benimsenen; malların, yazılımların, teknolojinin ya da hizmetlerin ihracatı, yeniden ihracatı veya transferiyle ilgili lisans gereksinimlerini kontrol eden, sınırlandıran ya da dayatan tüm kanunlar ve

ii. Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Birleşik Krallık, Avrupa Birliğinin veya birliğe Üye Devletlerin ya da bu Şartlar nezdindeki yükümlülüklerin yerine getirileceği ya da ESET'in veya Bağlı Kuruluşlarından herhangi birinin dahil olduğu ya da faaliyet gösterdiği bir ülkenin hükümeti, eyaleti veya yetkili düzenleme kurumu tarafından getirilen tüm ekonomik, mali, ticari ya da diğer yasaklar, kısıtlamalar, ambargolar, ithalat veya ihracat yasakları, fon ya da varlıkların aktarımıyla veya hizmetlerin sağlanmasıyla ilgili yasaklamalar ya da eş değer tedbirler (yukarıdaki i ve ii maddelerinde belirtilen yasal işlemler bir arada "Ticari Denetim Kanunları" olarak adlandırılır).

(b) ESET aşağıdakilerin gerçekleşmesi durumunda hemen geçerli olmak üzere bu Şartlar nezdindeki yükümlülüklerini askıya alma veya bu Şartları sonlandırma hakkını saklı tutar:

i. ESET, kendi makul gerekçelerine dayalı fikrince, Kullanıcının bu Şartların Ticari denetim uygunluğu maddesinin (a) bölümündeki belirtilen şartı ihlal ettiğine veya ihlal etme olasılığının yüksek olduğuna karar verirse veya

ii. Son Kullanıcı ve/veya Yazılım Ticari Denetim Kanunlarının öznesi haline gelirse ve bunun sonucu olarak ESET kendi makul gerekçelerine dayalı fikrince, bu Şartlar nezdindeki yükümlülüklerini uygulamaya devam etmesinin, ESET'i veya Bağlı Kuruluşlarını Ticari Denetim Kanunlarını ihlal eder bir durumda bırakacağına ya da bu Kanunlar nezdinde olumsuz sonuçlara maruz bırakacağına karar verirse.

(c) Bu Şartlardaki herhangi bir ifade, taraflardan herhangi birinin geçerli Ticari Denetim Kanunları ile tutarsız olan, bu Kanunlar nezdinde cezalandırılacak olan ya da yasaklanmış olan herhangi bir edimde bulunmasına neden olacak veya böyle bir edimde bulunmasını gerektirecek ya da Kanunlar nezdinde uygun olan bir edimde bulunmamasına neden olacak ya da bulunmamasını gerektirecek şekilde davranması (veya bunları yapmayı kabul etmesi) için tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanamaz ya da tahlil edilemez.

Tabi Olunan Kanun ve Dil

Bu Şartlar Slovak yasalarında yönetilecek ve tesis edilecektir. Son Kullanıcı ve Sağlayıcı, yürürlükteki yasalar ve Malların Uluslararası Satışına İlişkin Anlaşmalar hakkındaki Birleşmiş Milletler Konvansiyonu arasındaki ihtilaflı hükümlerin geçerli olmadığını kabul etmiş sayılır. AB'de mutat olarak mukim bir müşteriyseniz ikamet ettiğiniz ülkede geçerli olan zorunlu kanun hükümleri tarafından size verilen ek koruma da size sağlanmaktadır.

Sağlayıcı hakkındaki iddia veya anlaşmazlıklarla ya da Yazılımı, Hesabı veya Hizmetleri kullanmanızla bir şekilde ilişkili olan ya da bu Şartlar veya Özel Şartlar'dan kaynaklanan iddia veya anlaşmazlıklar çin münhasır yargılama yetkisinin Slovakya, Bratislava I. Bölge Mahkemesine ait olduğunu açıkça kabul edersiniz ve de bu tür anlaşmazlık ve iddialarla bağlantılı olarak Bratislava I. Bölge mahkemesinde kişisel yargılama yetkisinin kullanılmasını kabul eder ve açıkça onaylarsınız. Bir müşteriyseniz ve AB'de mutat olarak mukimseniz, tüketici haklarınızı münhasır yargılama yetkisi yerinde veya ikamet ettiğiniz AB ülkesinde kullanmak için bir talepte de bulunabilirsiniz. Ayrıca şuradan erişilebilen online anlaşmazlık çözüm platformunu da kullanabilirsiniz: https://ec.europa.eu/consumers/odr/. Ancak herhangi bir iddiayı resmi olarak ortaya koymadan önce bizimle iletişim kurmayı düşünün.

Bu Şartların dil versiyonları arasında herhangi bir çatışma oluşursa burada bulunan İngilizce versiyon her zaman geçerli olur.

Genel hükümler

ESET, Hizmetlerimizde değişiklik yapma ve bu Şartları, Özel Şartları ve dokümanları veya bunların herhangi bir bölümünü herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. Bu değişiklikleri (i) Hesap, Hizmetler veya web sitesinde ya da ESET'in iş yapma şeklinde yapılan değişiklikleri yansıtmak üzere, (ii) yasal veya düzenleyici nedenlerle ya da güvenlik gerekçeleriyle veya (iii) kötüye kullanım ya da zararı önlemek amacıyla ilgili dokümanı güncelleyerek yapar. Bu Şartlar veya Özel Şartlar'ın herhangi bir revizyonuyla ilgili olarak e-postayla ya da Hesabınız üzerinden bilgilendirilirsiniz. Bu Şartlar veya Özel Şartlar yapılan değişiklikleri kabul etmezseniz değişiklik bildirimini aldıktan sonraki 30 gün içinde Hesabınızı iptal edebilir ve/veya satın aldığınız ve değişikliklerden etkilenen Hizmetleri iptal edebilirsiniz. Bu süre sınırı içerisinde Sözleşmenizi iptal etmezseniz yapılan değişiklikler kabul edilmiş sayılır ve değişiklik bildirimini aldığınız tarihten itibaren Sizin için geçerli hale gelmiş olur.

İletişim bilgilerimiz

Herhangi bir sorunuz, sorgunuz olursa ya da bildirim veya talep göndermek isterseniz İletişim bilgilerimizi kullanarak veya teknik sorunlarla karşılaşırsanız Teknik Destek Sayfamızdan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu tür sorunları aldıktan sonra 30 gün içinde çözmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

KULLANIM İÇİN HİZMETLER VE ÖZEL ŞARTLAR

1. Ürün Yönetimi

Ürün Yönetimi, Hesabınızla ilişkilendirilen Ürünlerinizi ve Ürünlerimizin yüklenmiş olduğu cihazları, Hesabınız üzerinden yönetmenize olanak sağlayan bir Hizmettir. Bu tür ilişkilendirilen Ürünler tarafından korunan cihazların güvenlik durumunu görüntüleyebilir; yönetilen cihazlarla ve Ürünlerle ilgili önemli bildirimler alabilir; süresi dolmuş Ürünler için Ürün ekleyebilir, satın alabilir veya yenileyebilir (ayrı bir platform kullanarak); Ürünleri cihazınıza indirebilir, bunları ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilir veya belgelerde açıklandığı şekilde diğer işlevlerden yararlanabilirsiniz. Ürün Yönetimi, Hesabınızı başarıyla oluşturmanın ardından etkinleştirilir, ancak bu Hesabın işlevlerinden çoğu, yalnızca en az bir Ürünü Hesabınızla ilişkilendirmenizin ardından kullanılabilir. Belgelerde, Hesabınızdan yönetebileceğiniz ürün veya cihazların maksimum miktarı belirtilebilir.

2. ESET Parental Control

ESET Parental Control, yönetilen kullanıcıların (örneğin çocuklarınızın) belirli web sitesi kategorilerine ve/veya mobil uygulamalara erişimini kontrol etmenize, yönetilen kullanıcılar için zaman yönetimi kuralları koymanıza veya ilgili Ürünün yüklenmiş olduğu ve ESET Parental Control aracının etkin olduğu cihazları bulmak için konum kullanmanıza olanak tanır. ESET Parental Control aracını kullanmak için Ürününüzü (etkin ESET Parental Control aracının bulunduğu Ürününüzü) Hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekir. Aynı Ürünü aynı anda birden fazla Hesap ile ilişkilendiremezsiniz. Hesaba erişimi olan Son Kullanıcının, bir veya daha çok cihazda yönetilen kullanıcılar için profil oluşturmasına izin verilir. ESET, Son Kullanıcı tarafından kullanılan profil ve cihaz sayısını sınırlandırma hakkını saklı tutar.

Düzgün şekilde çalışması için etkin bir ESET Parental Control aracı, ziyaret edilen web siteleri, konumlar, mobil uygulamalar, kullanılan cihazla ilgili (ESET Parental Control işlemleri ve işlevselliği ile ilgili bilgiler de dahil olmak üzere) bilgiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bilgileri Sağlayıcıya gönderir. Bu bilgiler, Sizin hakkınızdaki veya diğer yönetilen kullanıcılar hakkındaki (rastgele veya istenmeden elde edilen kişisel bilgiler dahil) verilerin yanı sıra cihaz, işletim sistemi ve yüklenen uygulamalarla ilgili bilgileri içerebilir. ESET, alınan tüm bilgilerin gizli kalmasını sağlamak için uygun tedbirleri alır.

ESET Parental Control aracını yalnızca; yönetilen kullanıcılara ait, Sizin yasal haklarına ve erişim hakkına sahip olduğunuz cihazlarıyla ilişkili olarak kullanabilirsiniz. Yasa dışı veya zararlı olabilecek veya başkalarının haklarına müdahalede bulunabileceği ya da bu hakları olumsuz yönde etkileyebileceği tespit edilen tüm kullanımlar yetkili mercilere bildirilebilir ve Hizmet erişiminin kısıtlanmasıyla sonuçlanabilir. ESET, ilgili kanunlara uyar ve herhangi bir kötü amaçlı kullanım durumunda emniyet yetkililerine yardımcı olur.

Bu Şartları kabul ederek aynı zamanda ESET Parental Control aracının sağlanması ve kullanımını da kabul edersiniz. Sağlanması bağlamında verilerin işlenmesi de ilgili ESET Parental Control yazılımının Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ve Gizlilik Politikasınca düzenlenir. Bunlar belgelerde mevcuttur ce yazılımın yüklenmesi süreci esnasında kabul edilir.

3. Anti-Theft

Yüklenmiş olduğu bir bilgisayarın veya başka bir cihazın çalınmasıyla ya da kaybolmasıyla doğrudan bağlantılı olarak kritik verilerin kaybını veya kötüye kullanılmasını engellemeye yardımcı olur. Anti-Theft yalnızca, ESET tarafından sunulan belirli Ürünler için kullanılabilir. Daha fazla bilgi için ürün dokümantasyonuna bakın.

Anti-Theft, ilgili Ürünün varsayılan ayarlarından kapatılır. Anti-Theft'i kullanmak için gerekli Ürünleri yüklemeniz, Anti-theft işlevini etkinleştirmeniz ve Ürününüzü Hesap ile ilişkilendirmeniz gerekir. Bilgisayarınızın veya başka bir cihazınızın çalınması veya kaybolması durumunda Anti-Theft'i ve ilgili verilerin toplanması özelliğini etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. Ürünün bu işlevini etkinleştirmeyi seçmeniz durumunda; cihazın ağ konumu, ekranında görüntülenen içerikle ilgili veriler, yapılandırması ve/veya bağlı bir kamera tarafından kaydedilen veriler dahil olmak üzere, kayıp cihazla ilgili veriler toplanır ve ESET'e gönderilir. Anti-Theft tarafından alınan ve Hesap üzerinden sağlanan bu tür verileri yalnızca cihazınızın kaybından kaynaklanan olumsuz bir durumu gidermek amacıyla kullanabilirsiniz. ESET bu verileri Gizlilik Politikası şartlarında belirtildiği şekilde ve yalnızca Size bu Hizmeti sağlama amacına yönelik ilgili yasal düzenlemelere uygun şekilde işler. Bu işlevi istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Anti-Theft yalnızca; Sizin yasal haklarına ve erişim hakkına sahip olduğunuz cihazlarla ilişkili olarak ve yine Size ait Hesap üzerinden kullanabilirsiniz. Yasa dışı veya zararlı olabilecek veya başkalarının haklarına müdahalede bulunabileceği ya da bu hakları olumsuz yönde etkileyebileceği tespit edilen tüm kullanımlar yetkili mercilere bildirilebilir ve Hizmet erişiminin kısıtlanmasıyla sonuçlanabilir. Sağlayıcı, ilgili kanunlara uyar ve herhangi bir kötü amaçlı kullanım durumunda emniyet yetkililerine yardımcı olur.

Bu Şartları kabul ederek aynı zamanda Anti-Theft yazılımının sağlanması ve kullanımını da kabul edersiniz. Sağlanması bağlamında verilerin işlenmesi de ilgili <%ESET_ANTITHEFT%> yazılımının Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ve Gizlilik Politikasınca düzenlenir. Bunlar belgelerde mevcuttur ve yazılımın yüklenmesi süreci esnasında kabul edilir.

4. ESET Password Manager

ESET Password Manager, giriş bilgilerinizi veya diğer verilerinizi güvenli bir şekilde depolamanıza olanak sağlayan bir dijital kimlik yönetimi aracıdır. Kullanımı ESET Password Manager için Özel Şartlara ve özel bir Gizlilik Politikasına tabidir ve bunlar bu Şartlara ve Hesap Gizlilik Politikası'na ek olarak geçerli olur. ESET Password Manager aracını kullanmak için gerekli Ürünü yüklemeniz, Hesabınızı oluşturup etkinleştirmeniz ve Ürününüzü Hesap ile ilişkilendirmeniz gerekir. Hesabınız, diğer yararlı işlevlerin dışında lisanslarınızı ESET Password Manager ile birlikte yönetmenize, bunları tüm işlevleriyle beraber arkadaşlarınızın ya da ailenizin de kullanabilmesi için onlarla paylaşmanıza olanak tanır. Ancak lisans sahibi olarak Siz, lisanslarını her zaman iptal etme hakkına sahip olmaya devam edersiniz.

5. Kimlik Koruması

Kimlik Koruma hizmetleri bulunduğunuz yargı bölgesinde mevcutsa bu hizmetlerin yalnızca üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları tarafından sağlanacağını onaylar ve kabul edersiniz. Hüküm, şartlar, koşullar ve bu tür hizmetlerden kaynaklanan yükümlülükler yalnızca ilgili üçüncü taraf hizmet sağlayıcısının şartlarına ve sözleşmelerine tabi olacaktır. ESET bu tür hizmetlerin etkinliği, doğruluğu veya eksiksizliği ile ilgili hiçbir beyan, garanti veya taahhütte bulunmaz ve Kimlik Koruma hizmetlerine güvenmenizden veya bunları kullanmanızdan kaynaklanan herhangi bir hak talebi, kayıp veya zarar için hiçbir yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez.

6. Sanal Özel Ağ

ESET, Sanal Özel Ağ ("VPN") hizmetini herhangi bir beyan veya garanti olmaksızın "olduğu gibi, mevcut olduğu haliyle" esasına göre sağlar. ESET, Hizmetin veya Hizmetin belirli bir özelliğinin/özelliklerinin sürekli kullanılabilirliğini garanti etmez. ESET, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak kullanım veya hizmet sınırları uygulayabilir, hizmeti askıya alabilir veya belirli kullanım türlerini engelleyebilir. Alınan verilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez; gecikmeler veya eksiklikler meydana gelebilir.

VPN'i kötüye kullanmamayı kabul edersiniz. Kötüye kullanım; işimize, itibarımıza, çalışanlarımıza, abonelerimize, tesislerimize veya herhangi bir kişiye zarar vermek veya risk oluşturmak; VPN'in güvenlikle ilgili özelliklerini kaldırmak, atlatmak, devre dışı bırakmak, zarar vermek veya başka bir şekilde müdahale etmek; internette spam, virüs, reklam yazılımı, casus yazılım, solucan veya diğer kötü amaçlı kodların yüklenmesi veya başka bir şekilde yayılması da dahil olmak üzere herhangi bir yolla VPN'in çalışmasına kasıtlı olarak müdahale etmek veya zarar vermek amacıyla VPN kullanmayı içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. ESET'i, bağlı şirketlerini, yüklenicilerini, çalışanlarını, temsilcilerini ve üçüncü taraf tedarikçilerini, lisans verenlerini ve iş ortaklarını, VPN'i kötüye kullanmanızdan, Şartları ihlal etmenizden veya burada tarafınızdan yapılan herhangi bir beyan, garanti ve sözleşmelerin ihlalinden kaynaklanan yasal ücretler ve masraflar da dahil olmak üzere herhangi bir iddia, kayıp, zarar, yükümlülükten tazmin etmeyi, korumayı ve zarar görmemesini sağlamayı kabul edersiniz.

ESET, bu Şartların ihlali veya sizin tarafınızdan yapılan uygunsuz veya yasa dışı davranışlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle, bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın, herhangi bir zamanda VPN erişiminizi sonlandırma, askıya alma veya başka bir şekilde kısıtlama hakkını saklı tutar.

Ek No. 1

ESET HOME uygulaması Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi