ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Abonelik kullanımı

Abonelik kullanımı, ESET aboneliğinizi nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi sağlar. Bu sayede, ücretsiz abonelik birimlerini kullanabilir veya mevcut abonelik birimlerinin kullanımını optimize edebilirsiniz. Bu bölümde aboneliğinizi kullanarak cihazları yeniden adlandırabilir, kaldırabilir veya tanımlayabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz ve paylaşılan cihaz aboneliği de bulabilirsiniz.

Abonelik birimi kategorileri

ESET HOME hesabınıza giriş yaptıktan sonra Abonelikler bölümünde, Tüm abonelikleri göster > Aboneliği aç öğesine tıklayın. Tüm abonelik birimlerini Cihaza genel bakış bölümünde üç kategori halinde görürsünüz:

ESET HOME hesabınıza bağlanan cihazlar - Aboneliğiniz tarafından korunan ve ESET HOME hesabınıza bağlanan cihazlar. Aileniz veya arkadaşınız bu kategori altında gördüğünüz cihazlardan bazılarını kullanıyorsa bu cihazları kendi ESET HOME hesaplarından yönetebilirler. ESET HOME hesabı oluşturma ve cihazı ekleme ile ilgili kılavuza bakın.

Aboneliğiniz tarafından korunan diğer cihazlar - Henüz herhangi bir ESET HOME hesabına bağlanmamış ve aboneliğiniz tarafından korunan cihazlar. Cihazınızı ESET HOME hesabınıza bağlama ile ilgili kılavuza bakın.

Aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşılan koruma - Aboneliğiniz tarafından korunan ve ailenizin veya arkadaşınızın ESET HOME hesabına bağlanan cihazlar. Paylaşılan her cihaz aboneliği, kullanıcının e-posta adresi ve bu kategorideki davetiye durumuyla temsil edilir. Şöyle olabilir:

a)Davetiye gönderildi - Arkadaşınıza davetiye e-postası gönderdiniz ve kabul edilmesini bekliyorsunuz.

b)Davetiye kabul edildi - Arkadaşınız davetiyeyi kabul etti, ancak cihazında ESET ürününü etkinleştirmedi.

c)Etkinleştirildi - Arkadaşınız ESET ürününü kabul etti ve etkinleştirdi.


example

Aboneliğiniz beş birimlik bir kapasiteye sahipse ve iki abonelik birimini başka biriyle paylaşmak istiyorsanız bu kişiye davet gönderebilirsiniz. Daveti kabul etmesinin ardından bir ürün paylaşılan koruma ile etkinleştirilir. Davet durumlarını Etkinleştirildi ve Davet kabul edildi olarak görürsünüz. Abonelik kullanımınız iki paylaşılan birimi (2/5) olarak yansıtacaktır. Ancak, Kullanım durumu yalnızca etkinleştirilen cihazı dikkate alır.

Cihaz güvenliği durumları

Aboneliğiniz tarafından korunan cihazlar aşağıdaki güvenlik durumlarına sahip olabilir:

Icon-OK Korunuyor – Cihaz korunmaktadır, düzenli olarak güncellenir ve söz konusu cihazdaki abonelik süresi dolmamıştır.

important İlgilenmenizi gerektiriyor - ESET ürünü çalışıyor, ancak cihazda bir sorun var.

warning Güvenlik uyarısı – ESET ürünü düzgün bir şekilde çalışmıyor.

Şu süreden daha uzun zamandır etkin değil (hafta, ay, yıl) - Bu durum cihazınızda şu durumlarda görülür:

Cihaz, ESET HOME hesabınızla uzun bir süre iletişim kurmamıştır (örneğin, bozuk bir cihaz). Bu cihazı artık kullanmıyorsanız cihaz aboneliklerini serbest bırakmak için cihazı kaldırın.

Android cihazınızda zorla durdurma veya temizleme uygulamasını kullanıyorsunuzdur. Bu durumda, düzgün çalışması ve sorunu çözmesi için ESET Mobile Security uygulamasını Android cihazınızda manuel olarak açın.


important

Android cihazınızın etkin ve düzgün bir şekilde korunduğundan emin olmak için ESET Mobile Security uygulamasını Yoksayma listesine veya Zorla durdurma/temizleme uygulamanızdaki beyaz listeye eklemenizi öneririz. Belirli bir uygulamayı zorla durdurma işleminden hariç tutma işlemi, uygulamanızda farklı bir yöntem kullanabilir.