ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Live Installer oluştur (Agent ve ESET güvenlik ürünü) - Windows/macOS

Agent ve ESET güvenlik ürünü yükleyicisini Windows/macOS için birkaç şekilde oluşturabilirsiniz:

Hızlı Bağlantılar > Windows cihazları veya macOS cihazları

Yükleyiciler > Yükleyici Oluştur > Windows veya macOS

ESET PROTECT Turu

1.Koruma ve yükleme ayarları - Yükleyici için etkinleştirmek üzere ayarın yanındaki onay kutusunu işaretleyin:

Windows yalnızca:

oESET LiveGrid® geri bildirim sistemini etkinleştir (önerilir)

oİstenmeyen türden olabilecek uygulamaların tespitini etki̇nleşti̇r - Bilgi Bankası makalemizde daha fazlasını okuyun.

Anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ve kilitlenme raporunun ESET'e gönderilmesi için Ürün iyileştirme programına katılın onay kutusunu işaretleyin.

2.Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum seçeneğinin onay kutusunu işaretleyin. ESET ürünlerine ilişkin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'na bakın.

3.Yükleyici paketini indirmek için İndir'i tıklayın veya diğer yükleyici paketi dağıtım seçeneklerini belirleyin.

Yükleyici paketini özelleştirmek için Yükleyiciyi özelleştir'i tıklayın:

4.Dağıtım - Yükleyiciyi indir veya gönder ya da ESET Remote Deployment Tool'u kullan'ı (Windows) veya Yükleyiciyi indir veya gönder'i (macOS) seçin.


note

Başka bir yükleyici türü seçtiyseniz ilgili talimatları uygulayın:

Önce Agent'ı dağıtın (Agent komut dosyası yükleyicisi)

Dağıtım için GPO veya SCCM kullanın

5.Bileşenler - Aşağıdaki seçeneklerinden dilediğiniz onay kutularını işaretleyin:

Management Agent - Bileşenler başka öğeler seçmezseniz yükleyici yalnızca ESET Management Agent'ı içerecektir. İstemci bilgisayarda herhangi bir ESET Güvenlik ürününü daha sonra yüklemek istiyorsanız veya istemci bilgisayarda zaten bir ESET güvenlik ürünü yüklenmişse bu seçeneği kullanın.

Güvenlik ürünü - ESET Management Agent ile birlikte ESET Güvenlik ürününü içerir. İstemci bilgisayarda herhangi bir ESET Güvenlik ürünü bulunmuyorsa ve ESET Management Agent içeren ürünü yüklemek istiyorsanız bu seçeneği kullanın. MacOS yükleyicide ESET güvenlik ürününün seçimini kaldıramazsınız.

Windows yalnızca: Tam Disk Şifrelemesi - ESET Full Disk Encryption aracını yükleyiciye dahil edin. Bu seçenek yalnızca etkin bir ESET Full Disk Encryption lisansıyla görünür.

Windows yalnızca: ESET Inspect Connector - ESET Inspect Connector'ı yükleyiciye dahil edin. Bu seçenek yalnızca etkin bir ESET Inspect lisansıyla görünür.


important

Eksik bir ESET ürünü onay kutusu

Üst grubu seçtikten sonra ESET ürünü onay kutusu (Full Disk Encryption veya ESET Inspect Connector) eksikse ya da işaretlenmemişse ürün lisansınız yoktur veya lisansa erişim haklarınız olsa bile ürün lisansı ESET Business Account sitesine ya da Üst Grubunu seçmiş olduğunuz ESET MSP Administrator şirketine atanmamıştır. ESET ürün lisansını siteye (ESET Business Account içinde) veya şirkete (ESET MSP Administrator içinde) atayın. Ardından ESET ürünü onay kutusu kullanılabilir hale gelir ve ESET ürününü yükleyiciye dahil edebilirsiniz.

6.Anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ve kilitlenme raporunun ESET'e gönderilmesi için Ürün iyileştirme programına katılın onay kutusunu işaretleyin.

7.Üst grup - ESET PROTECT Web Konsolu'nun Agent yüklemesinin ardından bilgisayarı yerleştireceği Üst grubu seçin.

Mevcut bir statik grubu seçebilir veya yükleyici dağıtıldıktan sonra cihazın atanacağı yeni bir grup oluşturabilirsiniz.

Bir Üst grup seçildiğinde, gruba uygulanan tüm ilkeler yükleyiciye eklenir.

Üst Grubu seçmek, yükleyici konumunu etkilemez. Yükleyici sizin tarafınızdan oluşturulduktan sonra geçerli kullanıcının Erişim Grubuna yerleştirilir. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar.

Üst grup; sitelerle birlikte ESET Business Account ürününü veya ESET MSP Administrator ürününü kullanıyorsanız zorunlu, ESET Business Account ürününü siteler olmadan kullanıyorsanız isteğe bağlıdır.

8. arrow_down_business Daha fazla ayarı özelleştirin

9. Bitir'i veya Ürün Kurulumu'nu tıklayın.

10. arrow_down_business Güvenlik Ürünü

Windows yalnızca: 2. adımda Full Disk Encryption veya ESET Inspect Connector'da seçtiyseniz onların ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

arrow_down_business Tam Disk Şifrelemesi

arrow_down_business ESET Inspect Connector

11. Bitir'i tıklatın.

12. Live Installer paketini çeşitli şekillerde dağıtabilirsiniz:

Live Installer paket indirme bağlantısını kopyalamak için duplicate_default simgesini tıklayın, bağlantıyı kullanıcılara dağıtın ve Live Installer paketini indirip yüklemelerine izin verin.

Ayrıca Live Installer paketini indirebilir ve kişisel olarak dağıtabilir veya kullanıcıların erişmesi için ortak bir konuma da yükleyebilirsiniz.

Yalnızca Windows Live Installer paketini uzaktan dağıtmak için Remote Deployment Tool'u kullanın.

Belirtilen kullanıcılara Live Installer paketini indirme bağlantısını içeren bir e-posta mesajı iletmek için ESET PROTECT SMTP sunucusunu kullanmak üzere icon_email simgesini tıklayın.

oKullanıcı eklemek için Ekle'yi tıklayın > E-posta Adresi alanını doldurun > Enter'a basın veya icon_save_hover simgesini tıklayın. İsteğe bağlı olarak, Kullanıcı oluştur'u tıklayın > Kullanıcı Adını yazın > Kaydet'i tıklayın. Kullanıcı ayrıntılarını Bilgisayar Kullanıcılarında düzenleyebilirsiniz. E-posta önizlemesini göster'i tıklayın, açılır menüden E-posta dilini seçin ve Kaydet'i tıklayın.

oAynı anda birden çok kullanıcı eklemek için Daha Fazla > Kullanıcı ekle'yi tıklayın (Bilgisayar Kullanıcıları'ndan kullanıcının adresini ekleyin) veya Daha Fazla > CSV'yi İçe Aktar ya da Panodan yapıştır'ı tıklayın (Sınırlayıcılarla yapılandırılmış bir CSV dosyasındaki özel bir adres listesini içe aktarın).


important

Oluşturma işleminden sonra Live Installer bu tabloya göre hareket eder.

Live Installer, internet bağlantısı gerektirir ve çevrimdışı bir bilgisayarda çalışmaz.

MacOS'te Live Installer doğrudan internet bağlantısı gerektirir (ESET sunucularına bağlanmak için) ve doğrudan internet bağlantısı olmadan Proxy üzerinden internete bağlanan bir macOS bilgisayarda çalışmaz.


note

ESET PROTECT yönetilen bilgisayarlarda ESET Management Agent'ların otomatik olarak yükseltilmesini destekler.

13. İstemci bilgisayarda tümü bir arada yükleyici paketi dosyasını çalıştırın. Live Installer Paketi, ESET Management Agent'ı ve bilgisayarın işletim sistemi platformuyla uyumlu ESET güvenlik ürününü indirir (x86, x64, ARM64). ESET Management Agent'ı ve cihazdaki ESET Security ürününü yükler ve cihazı ESET PROTECT ürününe bağlar. ESET PROTECT ürününde oluşturulmuş ESET Endpoint Antivirus/Security yükleyiciniz, Sanal Masaüstleri için Windows 10 Enterprise ve Windows 10 çoklu oturum modunu destekler. Adım adım açıklamalı talimatları görmek üzere Windows veya macOS için Kurulum Sihirbazı bölümüne bakın.