ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT Live Installer - Windows

Bu yükleyici paketini ESET PROTECT aracında oluşturabilirsiniz.

Yükleyici paketi ESET Management Agent'ı yüklenir ve paket bu bileşenleri de yükleyebilir (yükleyici paketi oluşturma sırasında seçilirse):

ESET güvenlik ürünü (uç nokta veya sunucu için)

ESET Full Disk Encryption

ESET Inspect Connector

macOS için ESET PROTECT Live Installer oluşturduysanız Bilgi Bankası makalesi yükleme talimatlarını uygulayın.


important

ESET PROTECTLive installer, internet bağlantısı gerektirir ve çevrimdışı bir bilgisayarda çalışmaz.

Yükleyici paketi .exe dosyası üzerinden sağlanır ve yalnızca Windows işletim sistemi için geçerlidir.

Yükleyiciyi ESET güvenlik ürününün veya ESET Management Agent'ın halihazırda yüklenmiş olduğu bir istemci makinede çalıştırdıysanız yükleyici, güvenlik ürününü veya Agent'ı yükleyicideki sürüme yükseltir.

Yükleyiciyi, Tümleşik Yönetici hesabı veya bir etki alanı Yönetici hesabı (tümleşik Yönetici hesabı devre dışı bırakılmışsa) kullanarak yürütmeniz gerekir. Yöneticiler grubunun üyesi olsa bile başka bir kullanıcının yeterli erişim hakkı yoktur. Bu nedenle, yerel veya etki alanı Yöneticisi'nden başka bir kullanıcı hesabı altında yüklemeyi başarılı bir şekilde tamamlayamayacağınız için, tümleşik Yönetici hesabını kullanmanız gerekir.

ESET PROTECT içinde oluşturulan ESET Endpoint Antivirus/Security yükleyicisi Windows 10 Enterprise for Virtual Desktops ve Windows 10 çoklu oturum modunu destekler.

Yükleme işlemi


note

Yükleyiciyi herhangi bir iletişim kutusu görmeden çalıştırmak istiyorsanız sessiz yükleme talimatlarını uygulayın.

Yükleme sırasında bir hata oluşursa, en sık görülen yükleme hataları için sorun giderme bölümüne bakın.

1.Yükleyici paketini çalıştırın. ESET Management Agent'ı ve bilgisayarın işletim sistemi platformuyla uyumlu ESET güvenlik ürününü indirir (x86, x64, ARM64).


note

Çevrimdışı Önbellek indirme

Yükleyicinin, her seferinde güvenlik ürününü ve çalıştırdığı aracıyı indirmesini istemiyorsanız yükleyici için indirme işlemi yerine kullanabileceği bir Çevrimdışı Önbellek oluşturabilirsiniz. Bunun için, birinci ekranda sağ üst köşeye gidin ve gear_icon dişli simgesini tıklayın. Bileşenleri önceden karşıdan yükle'yi tıklayıp ESETOfflinePackage.dat dosyasını indirin. Yükleyici .exe dosyasının düzgün çalışması için .dat dosyasının aynı klasörde bulunması gerektiğini unutmayın. Yükleyici, çalıştırıldığı bir sonraki sefer (grafik kullanıcı arabiriminde veya sessizce) online depo yerine .dat dosyasını kullanır. Bu senaryoyu, yükleyicinin her yeni bilgisayarda paylaşılan bir diskten çalıştırıldığı durumlar için öneririz.

ESET güvenlik ürününü yüklemeden önce tüm üçüncü taraf güvenlik ürünlerini bilgisayarınızdan kaldırdığınıza emin olun.

Yükleme paketini oluştururken ESET AV Remover'ı dahil etmeyi seçtiyseniz ESET AV Remover üçüncü taraf güvenlik yazılımlarını kaldırmanıza veya tamamen silmenize yardımcı olur:

 

a)Bilgisayarınızda çalışan veya yüklenmiş olan üçüncü taraf güvenlik yazılımlarını silmek/kaldırmak için Uyumsuz güvenlik ürünlerini kaldırmak istiyorum onay kutusunu işaretleyin. Desteklenen yazılım listesini kontrol edin.

b)Devam'ı tıklayın. Onaylıyorsanız Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni (EULA) kabul edin.

c)Yüklenen uygulamaları taradıktan sonra, kaldırmak istediğiniz uygulamaların yanındaki onay kutusunu işaretleyip Kaldır'ı tıklayın. Ayrıntılar için ESET AV Remover ile ilgili Bilgi Bankası makalemize göz atın.

d)ESET AV Remover üçüncü taraf güvenlik yazılımlarını kaldırdıktan sonra veya hiçbir uygulamayı kaldırmadıysanız Yüklemeye devam et'i tıklayın.

 

Yerel bilgisayarınızda üçüncü taraf güvenlik ürünü kullanmıyorsanız Devam'ı tıklayın.

 

cloud_epi_initial_screen

2.Yükleyici, ESET Management Agent'ı ve işletim sistemi platformunuz için uygun olan ESET güvenlik ürününü indirir.

3.ESET Security ürününün Koruma ayarlarını yapılandırın:


note

ESET yönetim konsolunda yükleyici paketi oluşturma sırasında tanımlanmışsa bu ayarları yapılandıramazsınız.

ESET LiveGrid® geri bildirim sistemini etkinleştirmek için ESET LiveGrid® geri bildirim sistemini etkinleştir (önerilir) seçeneğini işaretleyin.

İstenmeyen türden olabilecek uygulamaların tespiti için istediğiniz seçeneği belirleyin.

Yükleme klasörünü değiştir'i tıklayarak yükleme yollarını değiştirebilirsiniz.

Devam'ı tıklayın.

detection_advanced

4.Yükleme tamamlandığında Bitti'yi tıklayın. ESET Security ürünü otomatik olarak açılır. ESET Management Agent'ın düzgün çalıştığından emin olmak için istemci makinede durum günlüğünü kontrol edebilirsiniz. (C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\EraAgentApplicationData\Logs\status.html bu konum varsayılan olarak gizlenmiştir). Yüklenen ESET Management Agent ile ilgili sorun varsa (örneğin, ESET PROTECT Server'a bağlanmıyorsa), Agent bağlantısı sorun giderme bölümüne bakın.

Sorun giderme

Yükleme sırasında bir hata oluşursa, en sık görülen yükleme hataları için sorun giderme bölümüne bakın.