ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

GPO veya SCCM kullanarak Agent dağıtımı

Yerel dağıtım dışında, Agent'ın uzaktan dağıtımı işlemi için Grup İlkesi Nesnesi (GPO), Yazılım Merkezi Yapılandırma Yöneticisi (SCCM), Symantec Altiris veya Puppet gibi yönetim araçlarını da kullanabilirsiniz.


important

Uzaktan dağıtımlar için tüm istemci bilgisayarların İnternet bağlantısı olduğunu doğrulayın.

Windows Üzerinde Agent dağıtımı için bir GPO/SCCM komut dosyası oluşturabilirsiniz. Bunun için Hızlı Bağlantılar > Windows cihazları veya Yükleyiciler > Yükleyici Oluştur bölümüne gidin.

1.Windows > Yükleyiciyi özelleştir > Dağıtım için GPO veya SCCM'yi kullan'ı tıklayın.

2.Anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ve kilitlenme raporunun ESET'e gönderilmesi için Ürün iyileştirme programına katılın onay kutusunu işaretleyin.

3.Üst grup - ESET PROTECT Web Konsolu'nun Agent yüklemesinin ardından bilgisayarı yerleştireceği Üst grubu seçin.

Mevcut bir statik grubu seçebilir veya yükleyici dağıtıldıktan sonra cihazın atanacağı yeni bir grup oluşturabilirsiniz.

Bir Üst grup seçildiğinde, gruba uygulanan tüm ilkeler yükleyiciye eklenir.

Üst Grubu seçmek, yükleyici konumunu etkilemez. Yükleyici sizin tarafınızdan oluşturulduktan sonra geçerli kullanıcının Erişim Grubuna yerleştirilir. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar.

Üst grup; sitelerle birlikte ESET Business Account ürününü veya ESET MSP Administrator ürününü kullanıyorsanız zorunlu, ESET Business Account ürününü siteler olmadan kullanıyorsanız isteğe bağlıdır.

4.arrow_down_business Daha fazla ayarı özelleştirin

5.Bitir'i tıklatın.

6.GPO/SCCM komut dosyasını ve Agent yükleyicilerini (32 bit, 64 bit, ARM64) indirin. Alternatif olarak, Agent yükleyicisi .msi dosyalarını ESET indirme sayfası - Bağımsız yükleyiciler bölümünden indirebilirsiniz.

İki popüler ESET Management Agent uzaktan dağıtım yöntemi için adım adım açıklamalı talimatları görüntülemek üzere aşağıdaki ilgili bağlantıyı tıklayın:

ESET Management Agent'ın Grup İlkesi Nesnesi (GPO) kullanılarak dağıtımı - Bu Bilgi Bankası makalesi dilinizde sunulmuyor olabilir.

ESET Management Agent'ın System Center Configuration Manager (SCCM) kullanarak dağıtımı