ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Management Agent ayarları

Bir ESET Management Agent ilkesi kullanarak ESET Management için belirli ayarları yapılandırabilirsiniz.

ESET Management Agent için önceden tanımlı ilke yoktur. ESET Management Agent ilkesi oluşturmak için İlkeler > Yeni İlke'yi tıklayın ve Ayarlar bölümünde ESET Management Agent'ı seçin. Burada şu ayarları yapabilirsiniz:

icon_sectionAyarlar

Parolayla korunan kurulum ESET Management Agent'ın bir koruma özelliğidir (yalnızca Windows). ESET Management Agent kurulumu parola korumasını etkinleştirmek için Parola korumalı kurulum'un yanındaki Ayarla'yı tıklayın.


important

Parola korumalı kurulum 10.1 sürümünde geliştirilmiştir. Parolayı Agent sürüm 10.0 ve önceki sürümleri ve 10.1 ve üzeri için ayrı ayrı ayarlayın.

Parolayı güvenli bir yere kaydedin. ESET Management Agent parola korumalıysa ürünü kaldırmak, onarmak veya yükseltmek (değişikliklerle birlikte) için parolayı sağlamanız gerekir.

icon_sectionGelişmiş Ayarlar

HTTP Proxy - Ağınızdaki istemcilere yönelik internet trafiğini kolaylaştırmak için bir proxy sunucu kullanabilirsiniz. Bu geri dönüş seçeneğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için HTTP proxy kullanılamıyorsa doğrudan bağlantı kullan onay kutusunu işaretleyin veya işaretini kaldırın.

İşletim Sistemi - İstemci bilgisayardaki belirli bilgi veya sorunları bildirmek için düğmeleri kullanın. Örneğin, yüklenmiş olan üçüncü taraf uygulamaların raporlamasını etki̇nleşti̇rmek için ESET olmayan yüklü uygulamaları bildir'i etkinleştirin.

Ürün İyileştirme Programı - Kilitlenme raporlarının ve anonim telemetri verilerinin ESET'e iletilmesini etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

Günlüğe kaydetme - Toplanacak ve günlüğe kaydedilecek olan bilgilerin düzeyini belirlemek için İzleme'den (bilgi amaçlı) Önemli'ye (en önemli bilgiler) kadar günlük detayını ayarlayabilirsiniz. ESET Management Agent günlük dosyası bir istemci bilgisayarın şu konumunda bulunabilir:

Ata

Bu ilkeyi alacak olan istemcileri seçin. Tüm Statik ve Dinamik Grupları ve üyelerini göstermek için Ata'yı tıklatın. İlkeyi uygulamak istediğiniz bilgisayarı seçip Tamam'ı tıklatın.

Özet

Bu ilke için ayarları gözden geçirin ve Bitir'i tıklatın.

Uygulanan Agent ilke ayarlarını görmek için yönetilen bir bilgisayarda Agent yapılandırması isteyebilirsiniz: Bilgisayarlar'ı tıkladıktan sonra bir bilgisayarı, ardından Ayrıntılar > Yapılandırma > Yapılandırma isteği'ni tıklayın.