ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bilgisayar Kullanıcıları

Bilgisayar Kullanıcıları bölümü, Kullanıcıları ve Kullanıcı Gruplarını yönetmenize olanak sağlar. Kullanıcıya özel bazı ayarları senkronize etmek için kullanıcıyı bir cihazla senkronize edebilirsiniz. Önce kullanıcıları Active Directory ile senkronize etmenizi öneririz. Yeni bir bilgisayar oluşturulduktan sonra bilgisayarı belirli bir kullanıcıyla eşleştirebilirsiniz. Bu durumda atanan bilgisayarlar ve etkinlikleri hakkındaki bilgileri görüntülemek amacıyla kullanıcı için arama yapabilirsiniz.

Ayrıca, iOS Mobil Cihaz Yönetimi'ni gerçekleştirmek amacıyla iOS cihazlarına atanan ilkelerden yararlanarak Kullanıcıları ve Kullanıcı Gruplarını yönetebilirsiniz. Ardından kullanıcıları değiştirebilir veya Özel Öznitelikler ekleyebilirsiniz.


important

Bilgisayar Kullanıcıları ESET PROTECT Web Konsolu kullanıcılarından farklıdır. Bilgisayar Kullanıcıları bölümü, kullanıcıya özel bazı ayarları senkronize etmek için kullanıcıyı bir aygıtla eşleştirmenize olanak tanır. ESET PROTECT Web Konsolu kullanıcılarını ve izin kümelerini yönetmek için ESET Business Account bölümüne gidin.

Vurgulanan kullanıcıların kendilerine atanmış bir cihazı yoktur. Kullanıcıyı tıklatın, edit_defaultDüzenle...'yi seçin ve Atanan Bilgisayarları tıklatarak söz konusu kullanıcının detaylarını görüntüleyin. Bu kullanıcıya cihaz atamak için Bilgisayar ekle'yi tıklayın.

admin_user_management_unassign

Ayrıca Bilgisayar ayrıntıları bölümünden Atanan kullanıcılar ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bilgisayar'dayken bir cihaz seçip details_defaultAyrıntıları Göster'i tıklayın. Kullanıcıya birden fazla cihaz atanabilir. Seçilen aygıtlara bir kullanıcıyı doğrudan atamak için mn_icn_user_normal Kullanıcı Ata seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bir kullanıcıya atanan bir aygıt varsa, söz konusu aygıtla ilgili ayrıntıları görüntülemek için aygıt adını tıklatabilirsiniz.

Kullanıcıları ve kullanıcı gruplarını Sürükleyip Bırakabilirsiniz. Kullanıcıyı veya grubu seçin, fare düğmesini basılı tutup diğer gruba taşıyın.

Kullanıcı yönetimi eylemleri

İşlemleri yürütebileceğiniz bir açılır menü açmak için kullanıcı seçin. Eylemlerle ilgili detaylar için Simge göstergesine başvurun.

details_default Ayrıntıları göster - Menüde E-posta Adresi, Ofis veya Konum ve Atanan Bilgisayarlar gibi bilgiler gösterilir. Kullanıcı, birden çok atanmış cihaza sahip olabilir. Kullanıcının Adı, Açıklaması veya Üst Grubunu değiştirebilirsiniz. iOS MDM ilkeleri oluştururken Özel Nitelikler'i kullanabilirsiniz.

Filtreleri ve düzeni özelleştirme

Mevcut Web Konsolu ekran görünümünü özelleştirebilirsiniz:

Yan paneli ve ana tabloyu yönetin.

Filtre ve filtre ön ayarları ekleyin. Gösterilen öğeleri filtrelemek için etiketleri kullanabilirsiniz.