ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

iOS'ta kısıtlamaları uygulamak için İlke oluşturma ve Wi-Fi bağlantısı ekleme

Belirli kısıtlamaları uygulamak üzere iOS mobil aygıtları için bir ilke oluşturabilirsiniz. Ayrıca birden çok Wi-Fi bağlantısı tanımlayabilirsiniz, böylece örneğin kullanıcılar farklı ofis konumlarından kurumsal Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanırlar. Aynı durum VPN bağlantıları için de geçerlidir.

iOS mobil aygıtına uygulayabileceğiniz kısıtlamalar kategoriler halinde listelenir. Örneğin FaceTime ve kamera kullanımını devre dışı bırakabilir, belirli iCloud özelliklerini devre dışı bırakabilir, seçilen uygulamaları devre dışı bırakmak üzere Güvenlik ve Gizlilik seçeneklerini detaylı olarak ayarlayabilirsiniz.


note

Kısıtlamaların uygulanıp uygulanamaması, istemci aygıtlar tarafından kullanılan iOS sürümüne bağlıdır. iOS 8.x ve üzeri sürümler desteklenir.

Aşağıda, kamera ve FaceTime uygulamalarının nasıl devre dışı bırakılacağına ve bir ağ algılandığı zaman iOS mobil aygıtının Wi-Fi ağına bağlanması için Wi-Fi bağlantısının detaylarının nasıl ekleneceğine dair bir örnek yer almaktadır. Otomatik Katıl seçeneğini kullanıyorsanız iOS mobil aygıtları varsayılan olarak bu ağa bağlanır. İlke ayarı, kullanıcının manuel olarak yaptığı Wi-Fi ağı seçimini geçersiz kılar.

Temel

Bu ilke için bir Ad girin. Açıklama alanı isteğe bağlıdır.

Ayarlar

iOS ve iPadOS için ESET MDM öğesini seçin, kategorileri görmek için Sınırlamalar'ı tıklayın. Kamerayı devre dışı bırakmak için Kamera kullanımına izin ver seçeneğinin yanındaki düğmeyi kullanın. Kamera devre dışı bırakıldığı için FaceTime da otomatik olarak devre dışı kalır. Yalnızca FaceTime'ı devre dışı bırakmak istiyorsanız kamerayı etkin halde bırakın ve FaceTime'a izin ver seçeneğinin yanındaki düğmeyi kullanarak uygulamayı devre dışı bırakın.

cloud_cmdm_ios_restrictions

Kısıtlamalar'ı yapılandırdıktan sonra Diğerleri'ni ve ardından Wi-Fi bağlantı listesinin yanındaki Düzenle'yi tıklatın. Wi-Fi bağlantılarından oluşan listeyi içeren bir pencere açılır. Ekle'yi tıklatın ve eklemek istediğiniz Wi-Fi ağı için bağlantı detaylarını girin. Kaydet'i tıklayın.

cloud_cmdm_ios_wifi

Service Set Identifier (SSID): Kullanılacak olan Wi-Fi ağının SSID'si.

Otomatik Katıl: İsteğe bağlı (varsayılan olarak etkin), aygıt otomatik olarak bu ağa katılır.

Güvenlik Ayarları

Şifreleme Türü: Açılır listeden uygun şifrelemeyi seçin, bu değerin Wi-Fi ağının becerileriyle tam olarak eşleştiğinden emin olun.

Parola: Wi-Fi ağına bağlanırken kimlik doğrulamak için kullanılacak olan parolayı girin.

Proxy ayarları: Ağınız bir Proxy kullanıyorsa değerleri uygun olarak belirtin.

Ata

Bu ilkenin alıcıları olan istemcileri (tek tek bilgisayarları/mobil cihazları veya tüm grupları) belirtin.

cloud_pol_assign

Tüm Statik ve Dinamik Grupları ve üyelerini göstermek için Ata'yı tıklatın. İstediğiniz bilgisayarları veya grupları seçip Tamam'ı tıklayın.


important

Bir gruptaki tüm bilgisayarları atamak için Web Konsolu'nun yavaşlamasını önlemek üzere tek tek bilgisayarlar yerine grubu atayın.

Web Konsolu, çok sayıda bilgisayar seçmeniz halinde bir uyarı görüntüler.

select_targets

Özet

Bu ilke için ayarları gözden geçirin ve Bitir'i tıklatın. İlke, ESET PROTECT ürününe bir sonraki bağlantılarından sonra hedeflere uygulanır.