ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Cloud Mobile Device Management

ESET Cloud Mobil Cihaz Yönetimi (Cloud MDM), ESET PROTECT aracına özgü bir eklenti özelliğidir. ESET Cloud MDM, Android ve iOS mobil cihaz yönetimi ve mobil güvenlik yönetimi sağlar.

ESET Cloud MDM, yönetim Agent'ının doğrudan mobil cihazda çalışmadığı (mobil cihazın pil ve performansından tasarruf etmek için) aracısız bir çözüm sağlar. Bunun yerine, mobil cihazın yönetim agent'ı ESET bulutunda sanallaştırılır.

Tüm güvenlik ve bağlantı sertifikası yönetimi ESET tarafından yönetilir. Bu sayede yönetici, sertifika yenileme işlemiyle ilgili veya sertifikaların en son güvenlik standartlarına uygun olup olmadığı konusunda endişelenmesine gerek kalmaz.

Mobil cihazınızın işletim sistemi sürümünün Cloud MDM yönetimi için desteklendiğini ve ağ gereksinimlerini karşıladığınızı doğrulayın.


important

Kayıtlı mobil cihazların, bağlantı sorunlarını önlemek için her 120 günde bir ESET PROTECT ürününe bağlanması gerekir. Bu bilgileri kayıt e-postasındaki bağlantıda veya QR kodunda görebilirsiniz.

Yedek bir cihazı önceden kaydetmeyin. Yalnızca 120 gün içinde kullanılacak yedek bir cihazı kaydetmenizi öneririz.

Mobil cihaz yönetimi süreci üç bölümden oluşur:

Mobil cihaz kaydı - Ne tür mobil cihazları hangi modda yönetmeyi planladığınıza bağlı olarak, mobil cihazları yönetmeye başlamadan önce farklı adımları tamamlamanız gerekir. Cloud MDM, mobil cihazların şu türdeki kaydını destekler:

oAndroid kaydı

oAndroid Cihaz Sahibi kaydı

oMicrosoft Entra ID Kaydı (Android veya iOS)

oMicrosoft Intune Senkronizasyonu (Android)

oVMware Workspace ONE senkronizasyonu (Android)

oiOS kaydı

oApple Business Manager (ABM) Senkronizasyonu (iOS)

Mobil cihaz yönetimi - Android mobil cihazlarınızı kaydettikten sonra bunları yönetmeye başlayabilirsiniz.