ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Microsoft Intune Senkronizasyonu (Android)

Microsoft Intune kullanıyorsanız Microsoft Intune Android cihazlarınızı ESET PROTECT ile yönetmek için Microsoft Intune hesabınızı ESET PROTECT ile senkronize edebilirsiniz.


note

Ön koşullar

Android kaydı için Microsoft Intune'u hazırlayın.

Microsoft Intune'u yönetilen Google Play hesabınıza bağlayın.

Cihazları Android Enterprise olarak kaydedin.

Kayıttan önce, Android cihaz yöneticisi olarak kaydedilen cihazları taşıyın.

1.ESET PROTECT Web Konsolu'nda Diğer > Ayarlar > Microsoft Intune Senkronizasyonu'nu tıklayın.

2.Token al'ı tıklayın.

3.Microsoft Intune hesabınızla oturum açın.

4.Başarılı oturum açıldıktan sonra ESET PROTECT için İzin isteği gerekir. Sağlanan bilgileri gözden geçirdikten sonra devam etmek ve ESET PROTECT örneğinize geçerli bir kimlik doğrulama token'ı eklemek için Kabul et'i tıklayın.


important

Yetkilendirme token'ını içe aktarma işlemiyle ilgili bir sorun olursa sorun giderme bilgileri için bilgi kutusuna bakın.

cloud_cmdm_intune_infobox

5.Kayıt ayarları altında kayıt yöntemlerinden birini seçin:

oTüm Android cihazları kaydet - Microsoft Intune içindeki tüm Android cihazlar otomatik olarak ESET PROTECT ürününe kaydedilir.

oAndroid cihazları tüm kullanıcılar için kaydet - Yalnızca Microsoft Intune'da atanmış kullanıcıları olan Android cihazlar ESET PROTECT ürününe kaydedilir.

oMicrosoft Intune gruplarındaki Android cihazları kaydet - Yalnızca seçilen Microsoft Intune gruplarının parçası olan Android cihazlar ESET PROTECT ürününe kaydedilir.

6.Kayıtlı Android cihazları etkinleştirmek için kullanılan Lisansı seçin.

7.Kaydın ardından, kaydedilen Android cihazların ait olduğu Üst grubu seçin.

8.Bildirimler (varsayılan olarak etkindir) - Koruma etkinleştirilmediğinde her cihaza otomatik olarak bildirim gönderilir. Bildirimler, kullanıcılara cihazlarında korumanın yüklü olduğunu ve ESET Endpoint Security uygulamasını iş profillerinden açarak etkinleştirmeleri gerektiğini bildirir. Cihaz en fazla üç bildirim alabilir: kayıttan beş gün, yedi gün ve dokuz gün sonra. Bildirim mesajını özelleştirmek için Özelleştir'i tıklayın.

9.Seçilen tüm kayıt parametrelerini kaydetmek ve uygulamak için Kayıt ayarlarını uygulayın.

Microsoft Intune cihazları hem ESET PROTECT hem de Microsoft Intune içinde yönetim için artık kullanılabilir.


note

Android 9 Ve üzeri sürüme sahip bir cihazı Microsoft Intune veya VMware Workspace ONE üzerinden kaydettiğinizde, Android için ESET Endpoint Security sürüm 3.5 ve üzeri aşağıdaki ilke ayarlarını yoksayar:

Cihaz Güvenliği

Uygulama denetimi

Anti-Theft