ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Mobil cihazları yönetme

Android mobil cihazlarınızı kaydettikten sonra bunları yönetmeye başlayabilirsiniz.

Tüm uç nokta cihazları için mevcut olan standart uç nokta yönetimi çözümlerinden mobil cihaz yönetimi, yalnızca mobil cihazların yönetimi için kullanılabilen çeşitli özellikler sunar.

İstemci görevleri aracılığıyla mobil cihazları yönetme

Anti-Theft işlemleri (Android ve iOS cihazlar için geçerlidir) - Bu görevler (Bul, Kilitle ve Fabrika ayarlarına sıfırla gibi) yalnızca yönetilen mobil cihazlarda kullanılabilir. Görevler, yöneticinin mobil cihazı uzaktan bulmasını, kilitlemesini ve gerekiyorsa mobil cihazı silmesini sağlar.

Mobil cihazlar için tüm istemci görevlerine bakın.


note

Mobil cihaz istemci görevi tetikleyicileri

Mobil cihaz istemci görevleri için yalnızca şu tetikleyicileri kullanabilirsiniz:

En Kısa Sürede

Dinamik Grup Tetiklemesine Katıldı

Yukarıdakiler dışında tetikleyicilere sahip istemci görevleri, Tetikleyici türü desteklenmiyor mesajıyla başarısız olur.

Android cihazları ilkeler aracılığıyla yönetme

Kullanılabilir Android yönetimi ayarlarının her birini özelleştirebileceğiniz ESET Endpoint Security for Android ilkesini atayın. Örneğin:

Web Denetimi

İşletim sistemi güncelleme yönetimi

Uzaktan uygulama yüklemesi - Mobil cihazı, gerekli uygulamaları ilkedeki listeye ekleyerek yüklemeye uzaktan zorlayabilirsiniz:

1.Halihazırda uygulanmış olan ESET Endpoint Security for Android ilkesine gidin (veya bu amaçla yeni bir ilke oluşturun).

2.Uygulama denetimi altında, Uygulamayı denetimini etkinleştir ayarını etkinleştirin.

3.Uygulama listesi'ni tıklayın ve ilkeyi uyguladıktan sonra mobil cihaza uzaktan yüklemek istediğiniz uygulamaları ekleyin.


note

Android 9 Ve üzeri sürüme sahip bir cihazı Microsoft Intune veya VMware Workspace ONE üzerinden kaydettiğinizde, Android için ESET Endpoint Security sürüm 3.5 ve üzeri aşağıdaki ilke ayarlarını yoksayar:

Cihaz Güvenliği

Uygulama denetimi

Anti-Theft

iOS cihazları ilkeler aracılığıyla yönetme

iOS cihazlarının yönetimi, CloudMDM işlevinin ESET PROTECT ürünündeki iOS cihazlarını da standart modda veya ABM kayıt modunda kaydetmesini ve yönetmesini sağlar.

iOS/iPadOS için ESET MDM ilkesini atayın. Bu ilkede mevcut iOS yönetim ayarlarının her birini özelleştirebilirsiniz. Örneğin:

Exchange ActiveSync Hesabını Yapılandırma

iOS'ta sınırlamaları zorunlu kılma