ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Kullanıcıları Düzenle

Kullanıcının Temel bilgiler ve Atanan Bilgisayarlar gibi ayrıntılarını değiştirebilirsiniz.

Temel

Burada şunlar gibi kullanıcı bilgilerini düzenleyebilirsiniz:

Kullanıcı Adı ve Açıklama - Sadece bilgilendirici amaçlar için.

Etiketler -Etiketleri düzenleyin (atama, atamayı kaldırma, oluşturma ve silme işlemleri).

E-posta Adresi - Bildirimlerin teslimi için alıcı adresi olarak kullanabilirsiniz.

Telefon ve Ofis veya Konum - Yalnızca bilgilendirici amaçlar için.

Kaynak Yer İşareti: Bu AD bilgilerini gerektiren çeşitli ESET PROTECT işlevleriyle ilişkilendirilebilir (örneğin Endpoint İlkesini Geçersiz Kılma modu).

cloud_user_edit_01

Özel Öznitelikler

Mevcut Özel Öznitelikleri düzenleyebilir veya yeni öznitelikler ekleyebilirsiniz. Yenilerini eklemek için Yeni Ekle'yi tıklatıp şu kategorilerden seçim yapabilirsiniz:

Wi-Fi Hesapları - Profiller, kurumsal Wi-Fi ayarlarını doğrudan yönetilen cihazlara göndermek için kullanılabilir.

VPN Hesapları - VPN'in hemen kullanıcılar için erişilebilir olmasını sağlamak üzere VPN'i kimlik bilgileri, sertifikalar ve diğer gerekli bilgilerle birlikte ayarlayabilirsiniz.

E-posta Hesapları - Bu, IMAP veya POP3 özelliklerini kullanan herhangi bir e-posta hesabı için kullanılabilir. Bir Exchange sunucusu kullanıyorsanız aşağıdaki Exchange ActiveSync ayarlarını kullanın.

Exchange Hesapları - Şirketiniz Microsoft Exchange kullanıyorsa kullanıcılarınızın postaya, takvime ve kişilere erişmesi için kurulum zamanını en düşük seviyeye indirmek üzere burada tüm ayarları oluşturabilirsiniz.

LDAP (Öznitelik diğer adı) - Bu, özellikle şirketiniz kişiler için LDAP kullanıyorsa yararlıdır. Kişi alanlarını ilişkili iOS kişi alanlarıyla eşleştirebilirsiniz.

CalDAV - Bu, CalDAV özelliklerini kullanan tüm takvimler için ayarları içerir.

CardDAV - CardDAV özelliği aracılığıyla senkronize edilen tüm kişiler için senkronizasyon bilgileri burada oluşturulabilir.

Abone Olunan Takvim - CalDAV takvimleri ayarlanmışsa burada başka kullanıcıların takvimlerine salt okunur erişim tanımlayabilirsiniz.

Alanlardan bazıları daha sonra iOS mobil cihazı için bir ilke oluşturulurken değişken (yer tutucu) olarak kullanılabilecek bir öznitelik haline gelebilir. Örneğin, Oturum açma ${exchange_login/exchange} veya E-posta Adresi ${exchange_email/exchange}.

cloud_user_edit_02

Atanan Bilgisayarlar

Burada cihazları tek tek seçebilirsiniz. Bunun için, Bilgisayar Ekle - seçeneğini tıklatın. Tüm Statik ve Dinamik Gruplar üyeleriyle birlikte listelenir. Seçiminizi yapmak için onay kutularını kullandıktan sonra Tamam'ı tıklatın.


important

Bir kullanıcı tek bir işlemde en fazla 200 bilgisayara atanabilir.