ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

Správa mobilných zariadení prostredníctvom cloudu

ESET Cloud Mobile Device Management (Cloud MDM) je doplnková funkcia, ktorá je natívna pre ESET PROTECT. ESET Cloud MDM umožňuje správu mobilných zariadení so systémom Android a iOS, ako aj správu bezpečnosti na týchto zariadeniach. Na správu mobilných zariadení cez ESET PROTECT potrebujete ESET Mobile Threat Defense.

ESET Cloud MDM poskytuje riešenie, ktoré si nevyžaduje agenta. Ide o metódu, kde agent určený na správu nebeží priamo na mobilnom zariadení (pre šetrenie batérie a výkonu mobilného zariadenia). Namiesto toho sa na správu mobilného zariadenia používa virtuálny agent, ktorý beží v cloude spoločnosti ESET.

Správu certifikátov týkajúcich sa bezpečnosti a pripojenia má na starosti spoločnosť ESET, čiže správca sa nemusí starať o proces obnovy certifikátov ani o to, či certifikáty spĺňajú najnovšie bezpečnostné normy.

Skontrolujte, či ESET Cloud MDM podporuje verziu operačného systému na vašom mobilnom zariadení a či spĺňate sieťové požiadavky.


important

Zaregistrované mobilné zariadenia sa musia pripojiť k ESET PROTECT raz za 120 dní, aby sa predišlo problémom s pripojením. Táto informácia je uvedená na odkaze v registračnom e‑maile alebo QR kóde.

Náhradné, aktuálne nevyužívané zariadenie neregistrujte s časovým predstihom. Odporúčame zaregistrovať iba také náhradné zariadenie, ktoré sa v priebehu 120 dní začne používať.

Proces správy mobilných zariadení pozostáva z týchto častí:

Registrácia mobilných zariadení – skôr ako budete môcť začať so správou mobilných zariadení, je potrebné vykonať rôzne kroky v závislosti od toho, aký typ mobilných zariadení plánujete spravovať a v akom režime. Cloudová správa mobilných zariadení (Cloud MDM) podporuje tieto možnosti registrácie mobilných zariadení:

oRegistrácia zariadení Android

oRegistrácia zariadení Android v rámci režimu Vlastník zariadenia

oRegistrácia zariadení cez Microsoft Entra ID (Android alebo iOS)

oSynchronizácia so službou Microsoft Intune (Android)

oSynchronizácia so službou VMware Workspace ONE (Android)

oRegistrácia zariadení iOS

oSynchronizácia so službou Apple Business Manager (iOS)

Správa mobilných zariadení – po registrácii mobilných zariadení so systémom Android môžete začať s ich spravovaním.