ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Antispam koruması

Posta sunucunuzun antispam koruması varsayılan olarak etkindir. Kapatmak için Antispam korumasını etkinleştir seçeneğinin yanındaki anahtarı tıklatın.


note

Antispam korumasını devre dışı bırakmak koruma durumunu değiştirmez. Antispam devre dışı bırakılsa da yeşil renkli Korunuyorsunuz ifadesi, ana program penceresindeki İzleme bölümünde gösterilmeye devam eder. Devre dışı bırakılan Antispam, koruma düzeyinde bir düşüş olarak değerlendirilmez.

antispam_protection

Antispam korumasını otomatik olarak atlamak için Exchange Server beyaz listelerini kullanma

ESET Mail Security Yazılımının belirli Exchange "beyaz listelerini" kullanmasına izin verir. Etkinleştirildiğinde, aşağıdakiler dikkate alınır:

Sunucu IP adresi Exchange Server'ın İzin Verilen IP listesinde

İleti alıcısı posta kutusunda Antispam Atlama işaretini ayarlamış

İleti alıcısının Güvenli Göndericiler Listesi'nde gönderenin adresi yer alıyor (Güvenli Liste Toplaması dahil Exchange Server ortamınızda Güvenli Göndericiler Listesi Senkronizasyonunu yapılandırdığınızdan emin olun)

Yukarıdaki koşullardan herhangi biri gelen ileti için geçerliyse, antispam denetimi söz konusu ileti için atlanır, ileti İSTENMEYEN POSTA için değerlendirilmez ve alıcının posta kutusuna teslim edilir.

SMTP oturumunda ayarlanan antispam atlama işaretini kabul et

Exchange Sunucuları arasında antispam atlama ayarı ile SMTP oturumlarını doğruladığınızda kullanılabilir. Örneğin, Uç sunucunuz ve bir Hub sunucunuz olduğunda, iki sunucu arasındaki trafiği taramak gerekmez. SMTP oturumunda ayarlanan antispam atlama işaretini kabul et seçeneği varsayılan olarak etkindir, ancak yalnızca antispam atlama bayrağı Exchange Server'ınızda SMTP oturumu için yapılandırıldığında geçerli olur. SMTP oturumunda ayarlanan antispam atlama işaretini kabul et seçeneğini devre dışı bırakırsanız, ESET Mail Security Exchange Server'ınızda ayarlanan antispam atlama ayarından bağımsız olarak SMTP oturumunu istenmeyen postalara karşı tarar.


note

Antispam modülünün en iyi korumayı sağlaması için antispam veri tabanını düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Antispam veri tabanında düzenli güncellemelere izin vermek için, ESET Mail Security yazılımının gerekli bağlantı noktalarında doğru IP adreslerine erişimi olduğundan emin olun. Üçüncü taraf güvenlik duvarınızda hangi IP ve bağlantı noktalarının etkinleştirileceği ile ilgili daha fazla bilgi için Bilgi Bankası makalemize bakın.

Özellik ayarlarını ilgili bölümlerinde bulabilirsiniz:

Filtreleme ve doğrulama

Gelişmiş ayarlar

Gri listeleme ayarları

SPF ve DKIM

Geri yansıma koruması

Sahte gönderen koruması