ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Antivirus ve antispyware

Bu bölümde, posta sunucunuz için Antivirus ve antispyware seçeneklerini yapılandırabilirsiniz.


important

Aktarım aracısı, posta aktarımı koruması sağlar. Yalnızca Microsoft Exchange Server 2010 ve üzeri için kullanılabilir, ancak Microsoft Exchange Server'ınız Uç Aktarım Sunucusu veya Hub Aktarım Sunucusu rolüne sahip olmalıdır. Bu aynı zamanda bir bilgisayarda (Uç veya Hub Aktarım rollerinden birine sahip olduğu sürece) birden çok Exchange Server rolü olan tek bir sunucu yüklemesi için de geçerlidir.

Posta aktarımı koruması

Antivirus ve antispyware posta aktarım korumasını etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırırsanız, Exchange sunucusu için ESET Mail Security eklentisi yüklemesi Microsoft Exchange sunucu işleminden kaldırılmaz. Aktarım katmanında virüs taraması yapmadan yalnızca iletilerden geçer. İletiler yine de veri tabanı katmanında virüs ve istenmeyen postalara karşı taranır ve mevcut kurallar uygulanır.

antivirus_antispyware01

Posta kutusu veri tabanı koruması

Antivirus ve antispyware posta kutusu veri tabanı korumasını etkinleştir seçeneğini devre dışı bırakırsanız, Exchange sunucusu için ESET Mail Security eklentisi yüklemesi Microsoft Exchange sunucu işleminden kaldırılmaz. Veri tabanı katmanında virüs taraması yapmadan yalnızca iletilerden geçer. İletiler yine de aktarım katmanında virüs ve istenmeyen postalara karşı taranır ve mevcut kurallar uygulanır.

İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması

İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması, Sunucu bölümünde Posta kutusu veri tabanı korumasını devre dışı bıraktıktan sonra kullanılabilir.

ThreatSense parametreleri

Posta aktarım koruması, Posta kutusu veri tabanı koruması ve İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması için tarama parametrelerini değiştirin.