ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ThreatSense parametreleri

ThreatSense, birçok karmaşık tehdit algılama yönteminden oluşan bir teknolojidir. Bu teknoloji proaktiftir; yani, yeni bir tehdidin ilk yayılmaya başladığı zamanlarda da koruma sağlar. Sistem güvenliğini önemli ölçüde yükseltmek için birlikte çalışan kod analizinin, kod öykünmesinin, genel imzaların ve virüs imzalarının bir bileşimini kullanır. Tarama altyapısı birkaç veri akışını aynı anda denetleme, böylece verimliliği ve algılama hızını en üst seviyeye çıkarma becerisine sahiptir. Ayrıca ThreatSense teknolojisi kök setleri de başarıyla ortadan kaldırır.


note

Başlangıçta otomatik dosya denetimi hakkında bilgi edinmek için Başlangıç taraması bölümüne bakın.

ThreatSense altyapısı ayar seçenekleri birkaç tarama parametresi belirtmenize olanak tanır:

Taranacak dosya türleri ve uzantıları

Çeşitli algılama yöntemlerinin bileşimi

Temizleme düzeyleri, vb.

Ayarlar penceresine girmek için ThreatSense teknolojisi kullanan herhangi bir modül için Gelişmiş ayarlar (F5) penceresinde ThreatSense altyapısı parametre ayarları seçeneğini tıklayın (aşağı bakın). Farklı güvenlik senaryoları farklı yapılandırmalar gerektirebilir. Bu göz önüne alınarak, ThreatSense aşağıdaki koruma modülleri için ayrı ayrı yapılandırılabilir nitelikte hazırlanmıştır:

Posta aktarımı koruması

İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı koruması

Posta kutusu veri tabanı koruması

Hyper-V taraması

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması

Kötü amaçlı yazılım taramaları

Boşta durumu taraması

Başlangıç taraması

Belge koruması

E-posta istemci koruması

Web erişimi koruması

ThreatSense parametreleri her modül için optimize edilmiştir ve bu parametrelerin değiştirilmesi sistemin çalışmasını önemli ölçüde etkileyebilir. Örneğin, parametreleri çalışma zamanı paketleyicilerini her zaman tarayacak şekilde değiştirmek veya Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması modülünde gelişmiş sezgisel taramayı etkinleştirmek sistemin yavaşlamasına neden olabilir (normalde, bu yöntemler kullanılarak yalnızca yeni oluşturulmuş dosyalar taranır). Bilgisayar taraması dışındaki tüm modüller için varsayılan ThreatSense parametrelerini değiştirmeden bırakmanızı öneririz.

arrow_down_businessTaranacak nesneler
arrow_down_businessTarama seçenekleri
arrow_down_businessTemizleme
arrow_down_businessTarama dışı öğeler
arrow_down_businessSınırlar