ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

E-posta istemcisi koruması

ESET Mail Security uygulamasının e-posta istemcileriyle tümleştirilmesi, e-posta iletilerindeki kötü amaçlı kodlara karşı gerçekleştirilen etkin koruma düzeyini artırır. E-posta istemciniz destekleniyorsa tümleştirme ESET Mail Security içinden etkinleştirilebilir. Entegrasyon etkinleştirildiğinde daha etkili e-posta koruması sağlamak için ESET Mail Security araç çubuğu, doğrudan e-posta istemcisine eklenir. Entegrasyon ayarları Gelişmiş ayarlar (F5) > Web ve e-posta > E-posta istemci koruması > E-posta istemcisiyle entegrasyon altında yer alır.

E-posta istemcisiyle entegrasyon

Microsoft Outlook şu anda desteklenen tek e-posta istemcisidir. E-posta koruması bir eklenti olarak çalışır. Eklentinin en temel getirisi, kullanılan protokolden bağımsız olmasıdır. E-posta istemcisi şifreli bir ileti aldığında, bu iletinin şifresi çözülür ve ileti virüs tarayıcıya gönderilir. Desteklenen e-posta istemcilerinin ve sürümlerinin tam listesi için aşağıdaki Bilgi Bankası makalesine bakın.

Ek işleme optimizasyonu - Optimizasyon devre dışı bırakılırsa tüm ekler hemen taranır. Devre dışı bırakıldığında e-posta istemci performansını yavaşlatabilir.

Gelişmiş e-posta istemcisi işleme - E-posta istemcinizle çalışırken sistem yavaşlaması yaşıyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakın.

Şu anda desteklenen e-posta istemcilerine Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail ve Windows Live Mail dahildir. E-posta koruması bu programların bir eklentisi olarak çalışır. Eklentinin en temel getirisi, kullanılan protokolden bağımsız olmasıdır. E-posta istemcisi şifreli bir ileti aldığında, bu iletinin şifresi çözülür ve ileti virüs tarayıcıya gönderilir. Tümleştirme etkin olmasa bile, e-posta iletişimleri e-posta istemci koruması modülü (POP3, IMAP) ile korunmaya devam eder.

İstemci eklentileri ile e-posta korumasını etkinleştir

E-posta istemcinizdeki tümleştirmeyi kaldırmadan e-posta istemci korumasını devre dışı bırakmanızı sağlar. Tüm eklentileri aynı anda veya aşağıdakilerden istediğinizi seçerek devre dışı bırakabilirsiniz:

Alınan e-posta - Alınan iletilerin denetlenmesi özelliğini açar veya kapatır.

Gönderilen e-posta - Gönderilen iletilerin denetlenmesi özelliğini açar veya kapatır.

Okunan e-posta - Okunan iletilerin denetlenmesi özelliğini açar veya kapatır.

Değiştirilen e-posta - Değiştirilen iletileri denetleme moduna geçer.

Etkilenen e-postada gerçekleştirilecek eylem

Eylem yok - Etkinleştirilirse, program etkilenen ekleri belirler, ancak e-postaları hiçbir işlem yapmadan olduğu gibi bırakır.

E-postayı sil - Program kullanıcıyı sızıntılarla ilgili olarak uyarır ve iletiyi siler.

E-postayı Silinmiş öğeler klasörüne taşı - Etkilenen e-postalar Silinmiş öğeler klasörüne otomatik olarak taşınır.

E-postayı klasöre taşı - Etkilenen e-postalar belirtilen klasöre otomatik olarak taşınır.

Klasör

Etkilenen e-postalar algılandığında bunları taşımak isteyeceğiniz özel bir klasör belirtin.