ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

İzleme

İzleme bölümünde gösterilen koruma durumu, bilgisayarınızın mevcut koruma düzeyiyle ilgili size bilgi verir. Birincil pencerede, ESET Mail Security ürününün çalışması hakkında bir durum özeti görüntülenir.

MONITOR_GREENYeşil Korunuyorsunuz durumu, maksimum koruma sağlandığını belirtir.

MONITOR_RED Kırmızı simge ciddi sorunlar olduğunu belirtir; sistem için maksimum koruma garanti edilemez. Hata mesajı ayrıntısı, geçerli durumu daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Bir sorunu çözemiyorsanız, ESET Bilgi Bankası'nda arama yapın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa Destek isteği gönderin. ESET Teknik Desteği sorularınızı hızla yanıtlar ve çözüm yolu bulunmasına yardımcı olur. Durumların tam listesi için Gelişmiş ayarlar (F5) > Bildirimler > Uygulama durumları'nı açın ve Düzenle'yi tıklayın.

MONITOR_ORANGE Turuncu simge, ESET ürününüzle ilgili ciddi olmayan bir sorunla ilgilenmeniz gerektiğini ifade eder.

monitoring_status

Düzgün çalışan modüller, yeşil onay işaretiyle belirtilir. Tam işlevsel olmayan modüller, kırmızı ünlem işaretiyle veya turuncu bir bildirim simgesiyle gösterilir. Modülle ilgili ek bilgiler pencerenin üst kısmında gösterilir. Ayrıca modülün düzeltilmesi için bir çözüm önerisi de görüntülenir.

Tek tek modüllerin durumunu değiştirmek için ana menüden Ayarlar'ı ve ardından istenen modülü tıklayın.

İzleme sayfası sisteminizle ilgili aşağıdaki bilgileri de içerir:

Ürün sürümü - ESET Mail Security ürününün sürüm numarası.

Sunucu Adı - Makine ana bilgisayar adı veya FQDN.

Sistem - işletim sistemi ayrıntıları.

Bilgisayar - donanım ayrıntıları.

Sunucunun çalışır durumda kalma süresi - Sistemin ne kadar süre çalıştığını gösterir; esas olarak çalışmama süresinin tam tersidir.

Posta kutusu sayısı

ESET Mail Security posta kutusu sayısını tespit eder ve bu tespite dayalı olarak sayıyı gösterir:

Etki alanı - Exchange Server'ın ait olduğu belirli bir etki alandaki tüm posta kutularının sayısı. Bu sayı, DAG ortamı ve toplam posta kutusu sayısı için de geçerlidir.

Yerel - ESET Mail Security uygulamasının yüklü olduğu Exchange Server'daki posta kutularının sayısını yansıtır. Sunucu bir DAG'ye aitse bu sayı, toplam Etki Alanı sayısı içinde yerel Exchange Server'da depolanan posta kutularının sayısıdır.

Önerilen çözümleri kullanarak sorunu çözemiyorsanız, yardım dosyalarına erişmek için Yardım ve destek öğesini tıklayın veya ESET Bilgi Bankası'nda arama yapın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa Destek isteği gönderin. ESET Teknik Desteği sorularınızı hızla yanıtlar ve çözüm yolu bulunmasına yardımcı olur.