Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Cloud Mobile Device Management

ESET Cloud Mobile Device Management (MDM w chmurze) to dodatkowa funkcja natywna dla ESET PROTECT. Rozwiązanie Cloud MDM i iOS firmy ESET zapewnia zarządzanie urządzeniami mobilnymi i administrowanie bezpieczeństwem urządzeń mobilnych.

Program ESET Cloud MDM zapewnia rozwiązanie bezagentowe, w którym agent zarządzania nie działa bezpośrednio na urządzeniu mobilnym (w celu oszczędzania baterii i wydajności urządzenia). Zamiast tego agent zarządzania urządzeniem mobilnym jest zwirtualizowany w chmurze ESET.

Całe zarządzanie certyfikatami zabezpieczeń i połączeń jest zarządzane przez firmę ESET, więc administrator nie musi się martwić o proces odnawiania certyfikatów ani o to, czy certyfikaty spełniają najnowsze standardy zabezpieczeń.

Sprawdź, czy wersja systemu operacyjnego na Twoim urządzeniu mobilnym jest obsługiwana do zarządzania urządzeniami przenośnymi w chmurze i czy spełniasz wymagania sieciowe.


important

Zarejestrowane urządzenia przenośne muszą łączyć się z ESET PROTECT raz na 120 dni, aby zapobiec problemom z połączeniem. Możesz zobaczyć te informacje w linku z e-maila rejestracyjnego lub kodu QR.

Nie rejestruj zapasowego urządzenia z wyprzedzeniem. Zalecamy zarejestrowanie tylko zapasowego urządzenia, które będzie używane w ciągu 120 dni.

Proces zarządzania urządzeniami mobilnymi składa się z następujących części:

Rejestracja urządzeń przenośnych — w zależności od typu urządzeń przenośnych, którymi chcesz zarządzać i w jakim trybie, musisz wykonać różne kroki, zanim będzie można rozpocząć zarządzanie urządzeniami przenośnymi. Cloud MDM obsługuje następujące typy rejestracji urządzeń mobilnych:

oRejestracja urządzeń z systemem Android

oRejestracja właściciela urządzenia z systemem Android

oSynchronizacja z usługą Microsoft Intune (Android)

oSynchronizacja VMware Workspace ONE (Android)

oRejestracja urządzeń z systemem iOS

oSynchronizacja Apple Business Manager (ABM) (iOS)

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi — po zarejestrowaniu urządzeń mobilnych z Androidem możesz zacząć nimi zarządzać.