ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Yükleme için hazırlanma

Ürün yüklemesi için hazırlanırken izlemenizi önerdiğimiz birkaç adım vardır:

ESET Mail Security Ürününü satın aldıktan sonra .msi yükleme paketini ESET web sitesinden indirin.

ESET Mail Security aracını yüklemeyi planladığınız sunucunun sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

Bir yönetici hesabını kullanarak sunucuya giriş yapın.

Mevcut bir ESET Mail Security yüklemesinden yükseltme yapacaksanız, Ayarları dışa aktar özelliğini kullanarak mevcut yapılandırmasını yedeklemenizi öneririz.

Varsa tüm üçüncü taraf antivirus yazılımlarını sisteminizden silin / yüklemelerini kaldırın. ESET AV Remover aracını kullanmanızı öneririz. ESET AV Remover Aracı kullanılarak kaldırılabilecek olan üçüncü taraf antivirus yazılımlarının listesi için bu Bilgi Bankası makalesine bakın.

Windows Server 2016'ya ESET Mail Security yüklüyorsanız Microsoft, bir makinede yüklü birden çok antivirus ürününün bulunmasından kaynaklanan sorunları önlemek için Windows Defender (Microsoft Defender Antivirus) Özelliklerinin yüklemesini kaldırmanızı ve Windows Defender ATP kaydından geri çekilmenizi önerir.

Windows Server 2019'a veya Windows Server 2022'ye ESET Mail Security yüklüyorsanız Microsoft, bir makinede yüklü birden çok antivirus ürününün bulunmasından kaynaklanan sorunları önlemek için Windows Defender Antivirus uygulamasını manuel olarak devre dışı bırakmanızı önerir.


note

ESET Mail Security Yüklemesi sırasında Windows Defender Özellikleri Windows Server 2016, 2019 veya 2022 sürümünüzde mevcutsa bu özellikler, birden çok antivirus ürünleri arasında gerçek zamanlı koruma çakışmalarını önlemek üzere ESET Mail Security tarafından kapatılır. Ayrıca Windows Defender Özellikleri sistemin her başlatılışında / yeniden başlatılışında ESET Mail Security tarafından kapatılır.

Bunun bir istisnası vardır. Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması bileşeni olmadan bir bileşen yüklemesi gerçekleştiriyorsanız Windows Server 2016'da Windows Defender Özellikleri kapatılmaz.

Kapsamlı görüntüleme için, ESET Mail Security özellikleri ve Microsoft Exchange Server sürümleri ve rollerinin matrisine bakın.

Posta Kutusu Sayım aracını çalıştırarak posta kutusu sayısını kontrol edebilirsiniz. Ayrıntılar için Bilgi Bankası makalemizi inceleyin. ESET Mail Security Yüklendikten sonra mevcut posta kutusu sayısını İzleme penceresinin altında gösterir.

ESET Mail Security yükleyicisini iki yükleme modunda çalıştırabilirsiniz:

Ana program penceresi – Yükleme işleminin yükleme sihirbazı kullanılarak yapılması önerilir.

Sessiz/Katılımsız yükleme – Yükleme sihirbazına ek olarak, ESET Mail Security ürününü komut satırı üzerinden sessizce yüklemeyi de seçebilirsiniz.

En son sürüme yükseltme – Eski bir ESET Mail Security sürümü kullanıyorsanız uygun bir yükseltme yöntemi seçebilirsiniz.

ESET Mail Security ürününüzü başarıyla yükledikten veya yükselttikten sonra şu işlemler gerçekleştirilir:

Ürün etkinleştirme

Etkinleştirme penceresindeki kullanılabilir etkinleştirme senaryoları, ülkeye ve dağıtım aracına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Yükleme sonrası görevler

Başarılı bir ESET Mail Security yüklemesinin ardından gerçekleştirebileceğiniz önerilen görevler listesine bakın.

Genel ayarları yapılandırma

Her özellik için gelişmiş ayarları değiştirerek ESET Mail Security uygulamanızda hassas ayarlar yapabilirsiniz.