ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

En son sürüme yükseltme

ESET Mail Security Ürününün yeni sürümleri, iyileştirmeler sağlamak veya program modüllerinin otomatik güncellemeleriyle çözülemeyen sorunları düzeltmek için yayımlanır.

Yükseltme yöntemleri:

Yüklemeyi kaldır / Yükle - Yenisini yüklemeden önce eski sürümü kaldırın. En son ESET Mail Security. Yapılandırmayı saklamak istiyorsanız mevcut ESET Mail Security aracınızdan ayarları dışa aktarın. Yapılandırmayı muhafaza etmek istiyorsanız mevcut ESET Mail Security ürününüzden ayarları dışa aktarın. ESET Mail Security ürününün yüklemesini kaldırın ve sunucuyu yeniden başlatın. İndirdiğiniz yükleyici ile yeni bir yükleme işlemi yapın. Yapılandırmanızı yüklemek için ayarları içe aktarın. Yapılandırmanızı yüklemek için ayarları içe aktarın. ESET Mail Security çalıştıran tek bir sunucunuz varsa bu işlemi öneririz.

Yerinde - Mevcut sürümü kaldırmadan yeni sürümün eski ESET Mail Security üzerine yüklendiği bir yükseltme yöntemi.


important

Sunucunuzda beklemede Windows Güncellemeleri'nin olmaması gerekir. Ayrıca Windows Güncellemeleri'nden veya başka bir nedenden kaynaklanan beklemede herhangi bir yeniden başlatma işlemi de olmamalıdır. Beklemede Windows Güncellemesi veya yeniden başlatma işlemi olduğu halde yerinde yükseltme işlemi yapmayı deniyorsanız, mevcut ESET Mail Security sürümü düzgün bir şekilde kaldırılamayabilir. Ayrıca sonrasında ESET Mail Security sürümünü manuel olarak kaldırmaya karar vermeniz durumunda da sorunlarla karşılaşabilirsiniz.


note

ESET Mail Security yükseltmesi sırasında sunucunun yeniden başlatılması gerekecektir.

Uzaktan - ESET PROTECT tarafından yönetilen büyük ağ ortamlarında kullanım için. Bu temelde, basit bir yükseltme yöntemidir, ancak uzaktan gerçekleştirilir. ESET Mail Security çalıştıran birden çok sunucunuz varsa faydalı olur.

ESET Kümesi sihirbazı - Bir yükseltme yöntemi olarak da kullanılabilir. ESET Mail Security aracına sahip en az 2 sunucu için bu yöntemi kullanmanızı öneririz. Bu temelde, yerinde bir yükseltme yöntemidir, ancak ESET Kümesi üzerinden gerçekleştirilir. Ayrıca yükseltme işlemi tamamlandığında, ESET Kümesini kullanmaya ve özelliklerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki ayarlar önceki ESET Mail Security sürümlerinden aynen alınan alınmıştır:

Genel ESET Mail Security yapılandırması.

 

Antispam koruma ayarları:

Tüm ayarlar, önceki sürümlerdeki ayarlarla aynıdır. Tüm yeni ayarlar varsayılan değerleri kullanır.

Beyaz ve kara liste girişleri.


note

ESET Mail Security Yazılımınızı yükselttikten sonra, doğru bir şekilde ve gereksinimlerinize uygun olarak yapılandırıldığından emin olmak için tüm ayarları gözden geçirmenizi öneririz.