ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Cluster üzerinden yükseltme

ESET Kümesi oluşturmak, eski ESET Mail Security sürümüne sahip birden çok sunucuyu yükseltmenize olanak sağlar. Ortamınızda ESET Mail Security aracına sahip en az 2 sunucunuz varsa ESET Kümesi yöntemini kullanmanızı öneririz. Bu yükseltme yönteminin sağladığı başka bir fayda, tüm üye düğümlerde ESET Mail Security yapılandırmasının senkronize edilmiş halde bulunması için ESET Kümesi kullanmaya devam etmenize izin vermesidir.

Bu yöntemi kullanarak yükseltmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1.ESET Mail Security çalıştıran sunuculardan birine giriş yapın ve en son sürümü indirdikten sonra mevcut sürümünüzün üzerine yükleyerek yükseltin. Normal yükleme için adımları uygulayın. Eski ESET Mail Security sürümünüzün ilk yapılandırmasının tamamı yükleme işlemi esnasında korunur.

2.ESET Kümesi sihirbazını çalıştırın ve küme düğümlerini (ESET Mail Security yazılımını yükseltmek istediğiniz sunucuları) ekleyin. Gerekirse, henüz ESET Mail Security çalıştırmayan diğer sunucuları ekleyebilirsiniz (bu sunucular üzerinde bir yükleme işlemi gerçekleştirilir). Küme adı ve yükleme türünü belirtirken varsayılan ayarları olduğu gibi bırakmanızı öneririz (Etkinleştirilen ürünü olmayan düğümlere lisansı gönder seçeneği mutlaka işaretli olmalıdır).

3.Düğüm denetimi günlüğü ekranına göz atın. Eski ürün sürümlerine sahip sunucuları listeler ve ürünün yeniden yükleneceğini gösterir. ESET Mail Security halihazırda yüklenmediği diğer tüm sunuculara da yüklenecektir.

cluster_older_version

4.Düğümlerin yüklenmesi ve küme etkinleştirmesi ekranında, yükleme ilerlemesi gösterilir. Yükleme başarıyla tamamlandığında, şunlara benzer sonuçlarla sona erer:

cluster_install_log_perfect

Ağınız veya DNS düzgün bir şekilde yapılandırılmazsa Sunucudan etkinleştirme belirteci alınamadı hata mesajını alabilirsiniz. ESET Kümesi sihirbazını yeniden çalıştırmayı deneyin. Kümeyi yok eder ve yeni bir küme oluşturur (ürünü yeniden yüklemeden); etkinleştirme işlemi bu kez başarıyla tamamlanmalıdır. Sorun devam ederse, ağınızı ve DNS ayarlarınızı kontrol edin.

cluster_failed_token