ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET PROTECT üzerinden yükseltme

ESET PROTECT önceki bir ESET Mail Security sürümünü çalıştıran birden çok sunucuyu yükseltmenize olanak tanır. Bu yöntem, birçok sunucuyu aynı anda yükseltme avantajı sağlarken her bir ESET Mail Security ürününün aynı şekilde yapılandırılmasına (istenirse) olanak tanır.

Prosedür aşağıdaki aşamaları içerir:

Kurallar ve birden çok beyaz liste/kara liste dahil olmak üzere yapılandırmanızı korumak için mevcut sürümünüzün üzerine en son ESET Mail Security sürümünü yükleyerek ilk sunucuyu manuel olarak yükseltin. Bu aşama ESET Mail Security çalıştıran sunucuda yerel olarak gerçekleştirilir.

7.x sürümüne yeni yükseltilen ESET Mail Security aracının yapılandırmasını isteyin ve ESET PROTECT aracında İlkeye dönüştürün. İlke daha sonra yükseltilen tüm sunuculara uygulanır. Bu aşama ve aşağıdaki aşamalar, ESET PROTECT kullanılarak uzaktan gerçekleştirilir.

Eski ESET Mail Security sürümünü çalıştıran tüm sunucularda Yazılım Kaldırma görevini çalıştırın.

Yazılım yükleme görevini, en son ESET Mail Security sürümünü yüklemek istediğiniz tüm sunucularda çalıştırın.

En son ESET Mail Security sürümünü çalıştıran tüm sunuculara bir yapılandırma ilkesi atayın.

ESET PROTECT üzerinden yükseltmek için aşağıdaki talimatları izleyin

1.ESET Mail Security Çalıştıran sunuculardan birine giriş yapın ve en son sürümü indirdikten sonra mevcut sürümünüzün üzerine yükleyerek yükseltin. Normal yükleme adımlarını izleyin. Orijinal ESET Mail Security yapılandırmalarınız yükleme sırasında korunur.

2.ESET PROTECT Web Konsolu'nu açın, Statik veya Dinamik gruptan bir istemci bilgisayar seçin ve Detayları Göster'i tıklatın.

3.Yapılandırma sekmesini seçin ve yönetilen ürününüzün yapılandırmalarını toplamak için Yapılandırma iste düğmesine tıklayın. Bu işlemin biraz zaman aldığını unutmayın. En son yapılandırma listede göründüğünde, Güvenlik ürününü tıklatıp Yapılandırmayı aç'ı seçin.

4.İlkeye dönüştür düğmesini tıklayarak bir yapılandırma ilkesi oluşturun. Yeni ilke için Ad girin ve Bitir'i tıklatın.

5.İstemci Görevleri öğesini, ardından Yazılım kaldırma görevini seçin. Yükleme kaldırma görevini oluştururken, Gerektiğinde otomatik olarak yeniden başlat seçeneğinin onay kutusunu işaretleyerek kaldırma işleminin ardından sunucuyu yeniden başlatmanızı öneririz. Görevi oluşturduktan sonra, kaldırmak için istediğiniz tüm hedef bilgisayarları ekleyin.

6.ESET Mail Security aracının tüm hedeflerden kaldırıldığından emin olun.

7.En son ESET Mail Security sürümünün istenen tüm hedeflere yüklenmesi için Yazılım Yükleme görevi oluşturun.

8.ESET Mail Security Çalıştıran tüm sunuculara (ideal olarak bir gruba) Yapılandırma ilkesini atayın.