ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Küme sihirbazı - Düğümleri seç

ESET Kümesi ayarlanırken yapılacak ilk işlem, düğümleri eklemektir. Düğüm eklemek için Otomatik olarak algıla seçeneğini veya Gözat'ı kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, sunucu adını metin kutusuna yazıp Ekle öğesini tıklatabilirsiniz.

Otomatik olarak algıla

Mevcut bir Windows Failover Cluster / Network Load Balancing (NLB) Cluster Kümesi'nden düğümleri otomatik olarak ekler. Düğümlerin otomatik olarak eklenmesi için, ESET Kümesi oluşturmak üzere kullanmakta olduğunuz sunucunun, bu Windows Failover Cluster / NLB Cluster üyesi olması gerekir. ESET Kümesi'nin düğümleri doğru bir şekilde algılaması için NLB Kümesi'nin küme özelliklerinde Uzaktan denetime izin ver özelliğinin etkinleştirilmiş olması gerekir. Yeni eklenen düğümlerin listesine sahip olduktan sonra istenmeyenleri kaldırabilirsiniz.

Gözat

Bir Domain veya Workgroup bilgisayarları bulmak ve seçmek için. Bu yöntem, düğümlerin ESET Kümesi'ne manuel olarak eklenmesine olanak tanır. Düğümleri eklemenin bir başka yolu da eklemek istediğiniz sunucunun ana bilgisayar adını yazıp Ekle'yi tıklamaktır.

Yükle

Dosyadaki düğümlerin listesini içe aktarmak için.

cluster_wizard1

Listedeki Küme düğümlerini değiştirmek için, kaldırmak istediğiniz düğümü seçin ve Kaldır'ı tıklatın ya da listeyi tamamen temizlemek için Tümünü kaldır'ı tıklatın.

Zaten bir ESET Kümeniz varsa dilediğiniz zaman bu kümeye yeni düğümler ekleyebilirsiniz. Adımlar, tıpkı yukarıda açıklandığı gibidir.


note

Listede kalan tüm düğümler çevrimiçi ve erişilebilir olmalıdır. Yerel ana bilgisayar, küme düğümlerine varsayılan olarak eklenir.