ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Başlayın > Yükleme sonrası görevler
Konu seçin

Yükleme sonrası görevler

Aşağıdakiler, ESET Mail Security aracınızın ilk yapılandırmasını kapsayan önerilen görevlerdir.

Görev

Açıklama

Ürün Etkinleştirme

ESET Mail Security ürününüzün etkinleştirildiğinden emin olun. Etkinleştirmeyi birkaç farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelle

Ürün etkinleştirildikten sonra modül güncellemesi otomatik olarak çalışır. Güncellemenin başarılı olup olmadığını görmek için güncelleme durumunu kontrol edin.

Posta Karantinası yöneticisi

Programın ana program penceresinden erişilebilen posta karantina yöneticisini tanıyın. Bu özellik, spam, kötü amaçlı yazılımla enfekte olan ekler, kimlik avı iletileri ve kurallar tarafından filtrelenen iletiler gibi karantinaya alınan iletileri yönetmenize olanak tanır. Her bir iletinin ayrıntılarını görebilir ve bir işlem yapabilirsiniz (serbest bırakma veya silme).

Posta Karantinası Web arabirimi

Posta Karantina Web arabirimi, karantinaya alınan öğeleri yönetmenize olanak sağlayan, Posta Karantina yöneticisinin alternatifi olan bir araçtır. Posta karantinası web arabirimi, kullanıcıların (e-posta alıcıları) karantinaya alınan mesajlarını yönetmelerini de sağlar. Kullanıcılar, e-posta üzerinden gönderilen Posta Karantinası raporlarıyla, yeni karantinaya alınan içerik hakkında bilgilendirilebilir. Raporları yapılandırmanız önerilir.

Antispam - Filtreleme ve doğrulama

Antispam kullanıcılarınızın (e-posta alıcıları) spam almasını engelleyen, gelişmiş, bulut tabanlı bir işlevdir. Filtreleme ve doğrulamayı kullanmanızı ve yerel IP adreslerini Yoksayılan IP listesine eklemenizi öneririz. Bu şekilde, ağ altyapınızdaki IP adresleri sınıflandırma sırasında yoksayılır. Filtreleme ve doğrulamayı özelleştirmek için Onaylanan, Engellenen ve Yoksayılan listelerin geri kalanını yapılandırabilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca bu özelliği kullanmaya karar verirseniz Gri listelemeyi de etkinleştirebilirsiniz.

Antivirus testi

Antivirus korumasının düzgün çalıştığını doğrulayın.

Antispam testi

Antispam korumasının düzgün çalıştığını doğrulayın.

Kimlik Avı Koruması testi

Kimlik Avı korumasının düzgün çalıştığını doğrulayın.

Kurallar

Tanımlanan koşullar ve işlemler temelinde e-posta iletilerini filtrelemenize olanak tanıyan güçlü bir özellik. Önceden tanımlı kuralları kullanın (gerekirse değiştirin) veya ihtiyaçlarınıza göre yeni, özelleştirilmiş kurallar oluşturun. Kurallar, koruma katmanlarından (Posta aktarımı koruması, Posta kutusu veri tabanı koruması veya İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması) herhangi biri için yapılandırılabilir.

Raporları ayarlamaya devam edebilirsiniz.