ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Mail Security'i etkinleştirin

Yükleme tamamlandığında ürününüzü etkinleştirmeniz istenir.

product_activation

ESET Mail Security ürününü etkinleştirmek için aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz:

Hesabınızı kullanın

Kayıtlı bir ESET PROTECT HUB hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturun. Ayrıca eski lisans yönetimi araçlarını da (ESET Business Account veya ESET MSP Administrator) kullanabilirsiniz.

Satın alınmış bir lisans anahtarı

ESET tarafından verilen lisans anahtarınızı yazın veya kopyalayıp Lisans Anahtarı alanına yapıştırın ve Devam'ı tıklayın. Kısa çizgiler dahil olmak üzere lisans anahtarını tam olarak olduğu gibi yazın. Lisansı kopyalayıp yapıştırırsanız yanlışlıkla metnin etrafındaki boşlukları seçmediğinizden emin olun.

Tüm çevrim dışı lisans dosyası

Bu, ESET ürününe aktarılan, otomatik olarak oluşturulan bir dosyadır. Çevrimdışı Lisans dosyanız lisans portalında oluşturulur ve uygulamanın lisans yetkilisine bağlanamadığı ortamlarda kullanılır.

Bilgisayarınız yönetilen bir ağın üyesiyse ESET PROTECT ile Daha sonra etkinleştir seçeneğini tıklayın. Yöneticiniz ESET PROTECT üzerinden uzaktan etkinleştirme işlemini gerçekleştirir. Bu seçeneği, istemciyi daha sonra etkinleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman lisans bilgilerinizi yönetmek için ana program penceresinde Yardım ve destek > Lisansı değiştir'i seçin. ESET ürününüzü ve lisansı belirlemek için kullanılan genel lisans kimliğinizi görürsünüz. Bilgisayarınızın kayıtlı olduğu kullanıcı adınız Hakkında bölümünde saklanır; bu bölümü Windows bildirim alanındaki TRAY_ICON simgesini sağ tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

ESET Mail Security Ürününü başarıyla etkinleştirdikten sonra ana program penceresi açılır ve geçerli durumunuz İzleme sayfasında gösterilir. İlk başta biraz dikkat etmeniz gerekebilir, örneğin, ESET LiveGrid® ürününün parçası olmak isteyip istemediğiniz sorulur.

Ayrıca ana program penceresinde sistem güncellemeleri (Windows Update) veya tespit altyapısı güncellemeleri gibi diğer öğelerle ilgili bildirimler de gösterilir. İlgilenmenizi gerektiren her şey çözümlendiğinde izleme durumu yeşile döner Korunuyorsunuz durumu gösterilir.

Ayrıca ürününüzü ana menüden Yardım ve destek > Ürünü etkinleştir veya İzleme durumu > Ürün etkinleştirilmedi alanından da etkinleştirebilirsiniz.


note

ESET PROTECT yönetici tarafından kullanılabilir duruma getirilen lisansları kullanan istemci bilgisayarları sessizce etkinleştirebilir.