ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

FAQ

Jaké soubory jsou zasílány do sandboxu?

Při manuálním zaslání souboru k analýze do ESET LiveGuard Advanced se nevyhodnocuje typ souboru. Při automatickém odesílání ověří nejprve bezpečnostní produkt, zda již nebyl soubor kontrolován, a zda se jedná o podporovaný typ souboru. Typ souboru je vyhodnocován na základě jeho obsahu, nikoli na jeho příponě – uživatel nebo tvůrce škodlivého kódu ji může snadno změnit.

ESET Mail Security a ESET Endpoint Security pro Windows se k jednotlivým typům souborů chovají odlišně. Jednotlivé typy souborů jsou zpracovávány odlišně.

ESET Mail Security – zpracování je synchronní, systém čeká na výsledek.

ESET Endpoint Security a ESET Server Security – zpracování je asynchronní. Systém nečeká na výsledek.

Zda je soubor odeslán nebo ne, závisí na původu souboru (web/mail/https).

arrow_down_business Tabulka akcí dle typu souboru

Jaká je maximální velikost souboru, který se může odeslat?

Bezpečnostní produkty ESET mohou k analýze odeslat soubor o maximální velikosti 64 MB. Velikost si můžete upravit prostřednictvím politiky v sekci ESET LiveGuard Advanced.

Co znamenají jednotlivé stavy analýzy a souborů?

Jednotlivé stavy máme popsány v této kapitole.

Jak zabránit smazání konkrétního souboru?

Pro vyloučení konkrétního souboru můžete do výjimek přidat hash souboru. Po vytvoření výjimky dojde k obnovení souboru. Následně již nebude kontrolován.

Jak se ESET LiveGuard Advanced aktualizuje?

ESET LiveGuard Advanced je aktualizován vzdáleně v cloudovém systému ESET. Z vaší strany není vyžadován žádný zásah. Pro získání nových funkcí aktualizujte bezpečnostní produkt na nejnovější verzi.

Co se stane s nastavením produktu, po té, co vyprší platnost ESET LiveGuard Advanced licence?

Nastavení zůstane beze změny a ve webové konzoli se zobrazí varování, že vyprší platnost licence. Pro vypnutí souvisejících nastavení aplikujte na stanice další politiku.

Jak dlouho trvá analýza vzorku?

Analýza vzorků, které dosud nebyly ve službě ESET LiveGuard Advanced analyzovány, trvá obvykle do pět minut. Pokud byl již vzorek analyzován, uživatel obdrží výsledek při další požadavku produktu, tedy do dvou minut.

Mohu využívat výhody ESET LiveGuard Advanced bez odesílání souborů?

Pro počítače s vysokými požadavky na zabezpečení můžete vytvořit můžete samostatnou politiku, ve které zakážete zasílání souborů. Pokud je na stanici ESET LiveGuard Advanced aktivován, bezpečnostní produkt bude využívat výsledky analyzovaných souborů odeslaných jinými zařízeními ve firmě. Soubory vyhodnocené jako škodlivé budou zároveň detekovány prostřednictvím systému ESET LiveGrid®, což přispěje k ochraně všech připojených zařízení.


note

Další otázky a odpovědi na ně naleznete v samostatném FAQ v naší Databázi znalostí.

Je výsledek analýzy provedený službou ESET LiveGuard Advanced sdílen napříč všemi mými účty nebo zákazníky?

Výsledek analýzy z ESET LiveGuard Advanced je okamžitě sdílen se všemi zařízeními aktivovanými prostřednictvím konkrétního ESET Business Account účtu – přičemž v daném účtu může být nahráno více licencí.

Při použití ESET MSP Administrator účtu je výsledek z ESET LiveGuard Advanced okamžitě sdílen výhradně v rámci daného MSP zákazníka. V rámci MSP nejsou výsledky sdíleny mezi jeho zákazníky.

Za jak dlouho jsou výsledky z ESET LiveGuard Advanced dostupné v rámci ESET LiveGrid®?

Nejzávažnější detekce jsou v rámci tohoto systému dostupné do několika hodin od získání výsledku analýzy. Méně závažné detekce později.