ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

Začíname s portálom ESET Business Account

Registrácia

Aby ste mohli začať používať portál ESET Business Account (EBA), je potrebné sa najskôr zaregistrovať a vytvoriť si účet.


note

Účet ESET MSP Administrator

Ak máte účet ESET MSP Administrator, použite ho na prihlásenie sa do portálu ESET Business Account.

1.Prejdite na stránku eba.eset.com a zvoľte možnosť Bezplatne sa zaregistrujte.

2.Zadajte e‑mailovú adresu a nastavte si heslo, ktoré bude spĺňať uvedené kritériá. V rámci hesla nepoužívajte písmená s diakritikou. Uistite sa, že e‑mailová adresa je správna (e‑mailová adresa bude slúžiť aj ako vaše prihlasovacie meno), keďže vám na ňu príde potvrdenie o registrácii účtu. Kliknite na Pokračovať.

3.Vyplňte požadované údaje na ďalších stranách registračného formulára. Kliknutím na Pokračovať prejdete na nasledujúcu stranu. Ak sa chcete vrátiť na predošlú stranu, kliknite na Späť.

4.Na poslednej strane uveďte podrobnosti o svojej firme, prečítajte si Podmienky používania a označte možnosť Prijímam Podmienky používania spoločnosti ESET. Kliknite na Registrovať.

5.Kliknite na odkaz, ktorý vám bol zaslaný v e-mailovej správe s potvrdením o registrácii (e-mail by mal prísť do 15 minút). Zadajte heslo, ktoré ste si zvolili počas registrácie, a kliknite na Prihlásiť sa.


note

Jazyk používateľského rozhrania

Portál ESET Business Account sa bude zobrazovať v jazyku, ktorý si zvolíte v registračnom formulári. Jazyk používateľského rozhrania je možné meniť priamo v portáli po kliknutí na meno prihláseného používateľa.

Po úspešnom prihlásení do portálu eba.eset.com môžete začať pridávať/importovať svoje licencie.


note

Cookies

Pre správne fungovanie portálu je potrebné v prehliadači povoliť cookies.

Zablokovanie prístupu z IP adresy

Po 10 neúspešných pokusoch o prihlásenie do portálu EBA bude na 15 minút zablokované prihlasovanie z vašej IP adresy. Každé ďalšie zadanie nesprávneho hesla trvanie blokovaného prístupu predĺži.

Bezpečnosť hesla

Predvolená a maximálna doba platnosti hesla je 365 dní. Toto nastavenie si môžete kedykoľvek zmeniť vo svojom profile EBA.

Riadiaci panel ESET Business Account

Sekcia Riadiaci panel vám poskytuje prehľad o využití vašich licencií či nevyriešených upozorneniach a umožňuje vám vykonávať nasledujúce akcie:

založiť si bezplatný skúšobný účet ESET PROTECT alebo si kúpiť vhodnú licenciu a prihlásiť sa do konzoly ESET PROTECT jedným kliknutím,

zmeniť skúšobnú licenciu na plnú licenciu,

pridať prvú licenciu,

pridať ďalšie používateľské účty,

vytvoriť lokalitu.

Pri prvom prihlásení do portálu uvidíte v sekcii Riadiaci panel dialógové okno zobrazené na obrázku nižšie:

eba_dashboard_new_instance

Kliknite na možnosť Začnite pridaním licencie, ak chcete do portálu naimportovať svoju licenciu, alebo zvoľte možnosť Začať bezplatné skúšobné obdobie. Toto dialógové okno sa bude opätovne zobrazovať pri každom ďalšom prístupe do sekcie Riadiaci panel, až kým nepridáte licenciu alebo nezačnete skúšobné obdobie.

Ak v sekcii Riadiaci panel skryjete niektorú zo zobrazených častí, príslušnú akciu môžete stále vykonať cez možnosti v hlavnom menu.


note

Prázdny riadiaci panel

V sekcii Riadiaci panel sa nemusia zobrazovať žiadne relevantné dáta, ak má daný používateľský účet povolenia len na prácu s určitou lokalitou.

Po naimportovaní licencií sa štatistické dáta v sekcii Riadiaci panel zobrazujú vo forme grafu.