ESET Business Account — Wprowadzenie

Rejestracja

Korzystanie z portalu ESET Business Account (EBA) wymaga rejestracji w celu utworzenia konta.


note

Konto ESET MSP Administrator

Jeśli masz konto ESET MSP Administrator, użyj go, aby zalogować się do portalu ESET Business Account.

1.Przejdź do witryny eba.eset.com i kliknij przycisk Darmowa rejestracja.

2.Wprowadź swój adres e-mail oraz zdefiniuj hasło spełniające kryteria wyświetlane poniżej pól formularza. Nie używaj w haśle liter ze znakami diakrytycznymi. Upewnij się, że wpisany adres e-mail jest poprawny (będzie on również Twoją nazwą użytkownika), aby otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Kliknij przycisk Kontynuuj.

3.Na następnych stronach formularza rejestracyjnego wprowadź wymagane informacje. Kliknij przycisk Kontynuuj, aby przejść do następnej strony, lub przycisk Wstecz, aby powrócić do poprzedniej strony formularza rejestracyjnego.

4.Na stronie Dodaj adres firmy wprowadź dane firmy, następnie zapoznaj się z Warunkami korzystania i wybierz pozycję Akceptuję Warunki użytkowania firmy ESET , aby potwierdzić, że je akceptujesz. Kliknij przycisk Zarejestruj.

5.Kliknij łącze otrzymane w wiadomości e-mail z potwierdzeniem (czas oczekiwania na wiadomość może wynieść do 15 minut). Wpisz hasło podane podczas rejestracji i kliknij przycisk Zaloguj.


note

Język interfejsu użytkownika

Język wybrany w formularzu rejestracyjnym będzie używany do wyświetlania interfejsu portalu ESET Business Account. Język wyświetlania można zmienić w portalu po kliknięciu nazwy użytkownika.

Po pomyślnym zalogowaniu się do portalu eba.eset.com zacznij dodawać/importować licencje.


note

Pliki cookie

Włączenie plików cookie w przeglądarce jest wymagane do właściwego działania portalu.

Blokada IP

Po 10 nieudanych próbach logowania do portalu EBA adres IP zostanie zablokowany na 15 minut. Wszelkie kolejne nieudane próby logowania wydłużą okres blokady.

Bezpieczeństwo hasła

Domyślny i maksymalny czas wygaśnięcia hasła wynosi 365 dni. Możesz go dostosować w swoim profilu EBA.

Panel kontrolny ESET Business Account

W karcie Panel kontrolny wyświetlane są informacje o wykorzystaniu licencji i nierozwiązanych alertach oraz opcje pozwalające na wykonanie następujących zadań:

Utwórz bezpłatne konto próbne ESET PROTECT Cloud lub kup kwalifikującą się licencję i zaloguj się do ESET PROTECT Cloud za pomocą jednego kliknięcia

Uaktualnienie licencji próbnej do licencji pełnej

Dodaj swoją pierwszą licencję

Dodaj nowe konta użytkowników

Utwórz lokację

Po pierwszym zalogowaniu sekcja Panel kontrolny zostanie wyświetlona w postaci przedstawionej na przykładowym obrazie poniżej:

eba_dashboard_new_instance

Kliknij przycisk Dodaj pierwszą licencję, aby zaimportować istniejącą licencję lub rozpocząć bezpłatny okres próbny. To okno dialogowe jest wyświetlane ponownie za każdym razem, gdy użytkownik korzysta z sekcji Panel kontrolny, o ile nie została wybrana bezpłatna wersja próbna lub nie dodano licencji.

Usuniętego kafelka nie można przywrócić. Odpowiadające mu działanie można jednak wykonać przy użyciu opcji menu.


note

Pusty Panel kontrolny

W sekcji Panel kontrolny mogą nie być wyświetlane żadne istotne informacje, jeśli konto użytkownika ma uprawnienia tylko do działania w określonej lokacji.

Po zaimportowaniu licencji dane statystyczne są wyświetlane w sekcji Panel kontrolny w postaci wykresów.