ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Cloudová správa mobilních zařízení

ESET Cloud Mobile Device Management (Cloud MDM) je rozšíření do ESET PROTECT. Prostřednictvím ESET Mobile Device Management můžete vzdáleně spravovat mobilní Android a iOS zařízení, a zajistit tak jejich bezpečnost.

ESET Cloud MDM představuje agent-less řešení, kdy agenti neběží přímo na mobilních zařízeních (z důvodu prodloužení výdrže baterie a minimalizace dopadu na výkon zařízení). Agenti pro spravovaná mobilní zařízení jsou virtualizováni v ESET cloudu.

Zabezpečení a správa používaných certifikátů jsou plně v režii společnosti ESET. Administrátorům tak odpadají starosti související s obnovením certifikátu, případně ověření, a nemusí se zabývat tím, zda vyhovují posledním bezpečnostním standardům.

Ujistěte se, že na svých mobilních zařízeních používáte podporovou verzi systému, a vaše síť splňuje požadavky.


important

Zaregistrovaná mobilní zařízení se musí k ESET PROTECT připojit jednou za 120 dní, aby se předešlo problémům s připojením. Tyto informace jsou uvedeny v registračním e-mailu nebo v QR kódu.

Náhradní zařízení předem neregistrujte. Doporučujeme zaregistrovat pouze ta náhradní zařízení, která se budou používat v průběhu následujících 120 dní.

Proces správy mobilních zařízení:

Registrace mobilních zařízení – v závislosti na tom, jaký typ mobilních zařízení plánujete spravovat a v jakém režimu, před zahájením správy mobilních zařízení proveďte několik kroků. Cloud MDM podporuje tyto typy registrace mobilních zařízení:

oRegistrace zařízení s OS Android

oRegistrace zařízení s OS Android v režimu Vlastník zařízení

oRegistrace Microsoft Entra ID (Android nebo iOS)

oSynchronizace s Microsoft Intune (Android)

oSynchronizace s VMware Workspace ONE (Android)

oRegistrace iOS zařízení

oSynchronizace (iOS) s Apple Business Manager (ABM)

Správa mobilních zařízení – po registraci mobilních zařízení se systémem Android je můžete začít spravovat.