ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Synchronizace s Microsoft Intune (Android)

V případě, že používáte Microsoft Intune, můžete svůj účet synchronizovat s ESET PROTECT, a jeho prostřednictvím spravovat vaše zařízení s Androidem, která v Microsoft Intune máte.


note

Požadavky

Registrace zařízení s Androidem.

Připojení svému účtu Intune ke spravovanému účtu Google Play.

Zaregistrujte zařízení jako Android Enterprise.

Před registrací proveďte migraci zařízení zaregistrovaných jako administrátor zařízení se systémem Android.

1.V hlavním menu ESET PROTECT Web Console přejděte do sekce Další > Nastavení > Synchronizace s Microsoft Intune.

2.Klikněte na Získat token.

3.Přihlaste se ke svému účtu Microsoft Intune.

4.Po úspěšném přihlášení se zobrazí Žádost o přidělení oprávnění pro aplikaci ESET PROTECT. Zkontrolujte poskytnuté informace a po kliknutí na Přijmout přidejte platný autentizační token k instanci ESET PROTECT.


important

Pokud se v průběhu importování autorizačního tokenu vyskytne nějaký problém, podívejte se do informačního boxu, ve kterém naleznete bližší informace pro řešení potíží.

cloud_cmdm_intune_infobox

5.V části Nastavení registrace si vyberte jeden ze způsobů:

oRegistrovat všechna Android zařízení – do ESET PROTECT se automaticky zaregistrují všechny Android zařízení, která máte v Microsoft Intune.

oRegistrovat Android zařízení všech uživatelů – do ESET PROTECT se zaregistrují se pouze Android zařízení, která mají v Microsoft Intune přiřazeného uživatele.

oRegistrace Android zařízení ze skupin Microsoft Intune – do ESET PROTECT se zaregistrují pouze Android zařízení z vámi vybraných skupin v Microsoft Intune.

6.Vyberte licenci, kterou chcete použít pro aktivaci registrovaných Android zařízení.

7.Vyberte nadřazenou skupinu, do které se registrovaná zařízení s Androidem zařadí.

8.Oznámení (ve výchozím nastavení povoleno) – automatické zasílání oznámení na každé zařízení, pokud ochrana nebyla aktivována. Oznámení informují uživatele o tom, že jsou v jejich zařízeních nainstalovaná bezpečnostní řešení, která je třeba aktivovat otevřením ESET Endpoint Security v jejich pracovním profilu. Zařízení může obdržet až tři oznámení: pět dní, sedm dní a devět dní po registraci. Kliknutím na Přizpůsobit můžete zprávu upravit oznámení přizpůsobit.

9.Pro uložení a aplikování vybraných parametrů registrace klikněte na Aplikovat možnosti registrace.

Nyní můžete svá Microsoft Intune zařízení spravovat prostřednictvím Microsoft Intune i ESET PROTECT zároveň.


note

Při registraci zařízení s OS Android verze 9 a novější prostřednictvím Microsoft Intune nebo VMware Workspace ONE, ESET Endpoint Security pro Android verze 3.5 a novější budou ignorována následující nastavení politik:

Správa zařízení

Správa aplikací

Anti-Theft